"לכל האנשים ברחבי העולם שהזדעזעו מהחדשות האיומות מהונדורס", פנתה יו"ר אירגון מיס עולם, ג'וליה מורלי, בדף הפייסבוק של התחרות, "אנחנו שבורים מהאובדן הנוראי של שתי הצעירות מהונדורס שהיו כה מלאות חיים, מריה חוזה אלברדו וסופיה טרינידד. ידידי תחרות מיס עולם שולחים לנו מסרים של תנחומים ותמיכה בשעה זו של עצב על הטרגדיה האיומה".

עוד עדכונים? הצטרפו לדף הפייסבוק של תחרות מלכת היופי

הגביע והכתר בבית המשפחה. מזכרת טרגית (צילום: רויטרס)
הגביע והכתר בבית המשפחה. מזכרת טרגית (צילום: רויטרס)

נרצחו בידי בן הזוג של האחות

הדברים נכתבו בעקבות מציאת הגופות של שתי האחיות, מלכת היופי של הונדורס מריה חוזה אלברדו (19) ואחותה סופיה טרינידד (23), שנרצחו בידי בן זוגה של טרינידד.

אלברדו היתה אמורה להגיע ביום ראשון ללונדון, שם מתחילים האירועים החגיגיים של תחרות מיס עולם הבינלאומית. במקום זה, יתקיים בתחרות טקס לזכרה בהשתתפות המועמדות האחרות משאר מדינות העולם, בהן מלכת היופי של ישראל מור ממן.

"נקיים טקס ובו נכבד את זכרן של מריה וסופיה ונתפלל למענן ולמען משפחתן", סיימה ג'וליה מורלי את ההודעה.

הנרצחת כתבה: "בואו לבקר בהונדורס הנפלאה"

בדף המועמדת של הונדורס בתחרות מיס עולם מופיעה עדיין תמונתה של מריה ותשובותיה לשאלון שהתבקשה למלא. "היי כולם, אני מייצגת בגאווה את לבה של מרכז אמריקה, הונדורס!" כתבה. הונדורס היא מדינה מוכת פשע עם אחוזי רצח גבוהים ביותר. הצהרתה הפטריוטית נשמעת כעת אירונית וטרגית.

מהטקסט עולה תמונה של צעירה אופטימית, שאוהבת ספורט וריקודים. שאיפתה לעתיד היתה לשרת את ארצה כדיפלומטית. "מגוון הקבוצות האתניות שחיות בהונדורס תורמות לכך שהמדינה עשירה במסורות, גסטרונומיה ואמונות דתיות. בואו לבקר!"

מריה חוזה אלברדו. "מלאת חיים" (צילום: רויטרס)
מריה חוזה אלברדו. "מלאת חיים" (צילום: רויטרס)

__________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי: