זה קרה כמעט בלי שהרגשנו: מייגן, אשתו השנייה של דון דרייפר, הפכה לדמות מרכזית ואולי הכי מעניינת ב"מד מן". אישה עצמאית, שלא חוששת לנהל את חייה, לא מוותרת על קריירה, מגשימה את התאוות שלה ומבטאת את צרכיה בקול רם. אישה מפתיעה, לא תמיד נחמדה, אבל בהחלט התוצר שאליו התכוונה מהפכת הסיקסטיז.

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

גם את ג'סיקה פארה, שמגלמת בסדרה את מייגן, זה הפתיע: "הציעו לי להצטרף לסדרה כמזכירה. חשבתי שמדובר בשניים־שלושה פרקים, ופתאום אני מוצאת את עצמי בתפקיד גברת דרייפר, במקומות שמניעים את העלילה. לפעמים אני עדיין חושבת שמדובר בחלום ולא במציאות".

האם דון ומייגן יישארו יחד?

ג'סיקה פארה הצטרפה ל"מד מן" בעונה הרביעית שלה, כשהסדרה כבר הייתה להיט בינלאומי. שש שנים קודם לכן עברה מקנדה ללוס אנג'לס בתקווה להשתחל לתעשיית הקולנוע והטלוויזיה האמריקאית, אבל במקום זאת מצאה את עצמה מובטלת. "הגעתי כדי לעבוד על סדרה בשם 'ג'ק ובובי', ולרגע חשבתי שהכל יהיה בסדר, אבל משהו שם דעך והתפוגג ולא הצלחתי למצוא עבודה אחרת. כשאת מאבדת את המומנטום כבר לא מציעים לך תפקידים טובים, וכך נותרתי שש שנים בלי עבודה. זה היה נורא".

ואז הגיעה ההצעה לתפקידון זעיר, כך היא חשבה, בסדרה המדוברת כל כך.

"ברור שחששתי", אומרת פארה. "כולם ב'מד מן' כבר היו כוכבים גדולים, ולא היה ברור מה בדיוק יהיה התפקיד שלי כי התסריט עדיין לא היה כתוב. אבל לא היה לי מה להפסיד, אז החלטתי פשוט ליהנות מכל רגע כל עוד אהיה שם".

איך קיבלו אותך שאר החבר'ה בסדרה?

"הם קיבלו אותי בחום ובאהבה. אנחנו מצלמים בסטודיו ולא בלוקיישנים בחוץ, כך שכולם פוגשים את כולם, וכולם נמצאים על הסט בין אם הם בסצנה שמצלמים בדיוק או לא, ונוצרה אווירה כל כך חברית וכל כך קרובה, כזו שלא פגשתי באף פרויקט אחר שהשתתפתי בו".

ואז התברר שאת הולכת להיות אחת הכוכבות הגדולות של "מד מן"

"העונה השנייה שלי הייתה מפחידה. ממזכירה קטנה שאולי תהיה ואולי לא תהיה בפרקים הבאים, הפכתי פתאום לגברת דרייפר, ממש במרכז הסדרה, והיה לי פתאום מה להפסיד. ידעתי שביליתי שש שנים בלי לעשות שום דבר, בזמן שכל השחקנים האחרים סביבי שיכללו את היכולות שלהם ועבדו קשה כדי להיות מי שהם, אז עבדתי קשה מאוד כדי להיות ראויה לעבוד איתם".

הימים האלה, שבהם מסתיים החלק הראשון של העונה האחרונה בהחלט של "מד מן", לא קלים לפארה. "אני בלחץ איום", היא מודה. "היו לי כאן ארבע שנים נפלאות, וקשה לי לדמיין את החיים בלי 'מד מן'. מעבר לתסריט הנפלא, למערכות היחסים ולפרסום - את מתרגלת לקום בבוקר וללכת לעבודה, ולא כל כך פשוט לחשוב איך ייראו הימים שלי בלי זה".

לפני שהחלו צילומי העונה הנוכחית, הרשת נמלאה שמועות שלפיהן מייגן תירצח. השמועות התבססו על כך שבאחד הפרקים היא לבשה אותה חולצה שלבשה השחקנית שרון טייט שנרצחה על ידי חבורת צ'ארלס מנסון בשנת 1969 – השנה שבה מסתיימת הסדרה. קברניטי "מד מן" הכחישו. פארה אומרת שכל תיאוריה לגבי סוף הסדרה אפשרית בהחלט, כי הכותבים שלהם תמיד מפתיעים.

הפרקים האחרונים ישודרו רק בשנה הבאה, אבל את בטח כבר יודעת איך הסדרה תיגמר.

"מה פתאום, לא מגלים לנו. אני במתח ממש כמוך, ואני יכולה לדבר שעות על כל האפשרויות והמחשבות שיש לי בהקשר הזה. מצד אחד זה נורא עצוב לי, ומצד שני אני שמחה שיש לנו הזדמנות לספר סיפור שגם מגיע לסיום שלם וגמור. הרבה מאוד סדרות נמתחות מעבר למה שצריך היה למתוח אותן, בעיקר משום שכדאי כלכלית להמשיך להפיק אותן. יש סיפוק גדול בסיפור שיש לו מבנה הגיוני והוא גם מגיע למיצוי".

דון ומייגן יישארו יחד?

"אם זה היה תלוי בי, כולם היו מחזיקים ידיים כל היום ומביטים זה בזה בעיניים מאוהבות. אני רומנטיקנית, וכנראה שאם הייתי זו שכותבת את התסריט הוא היה צפוי ומשעמם נורא".

ג'סיקה פארה, בת 33, הייתה שחקנית מצליחה בקנדה, מולדתה, גם לפני שעשתה את הקפיצה אל מעבר לגבול. התשוקה למשחק התעוררה בה בגיל צעיר מאוד, כשנהגה להתלוות לאבא שלה, אנטוני פארה, שהיה פרופסור באוניברסיטת מק'גיל, למד דרמה ולקח חלק באנסמבל תיאטרון במונטריאול. גם אמא שלה, לואיז מרסייה, מתרגמת במקצועה, הייתה שחקנית חובבת, וג'סיקה הילדה נהגה לסייע להם ללמוד טקסטים לפני שעלו לבמה.

היא למדה בבית ספר קתולי פרטי לבנות במונטריאול, השתתפה בחוגי תיאטרון, וכנערה השתלבה בהפקות חובבים שונות. בקולג' למדה תחילה אמנות, אבל ויתרה לטובת המשחק: שורה של תפקידים קטנים בסרטי טלוויזיה ובסדרות (בסדרת האימה Big Wolf on Campus) ואחר כך תפקיד ראשי בסרט "הכוכבת" עם דן אקרויד, שהביא אותה לפסטיבל קאן וגם דירג אותה ברשימת הנשים היפות בקנדה.

ידעת שאת יפהפייה עוד לפני שהגעת לקולנוע?

"תודה על המחמאה, אבל אין לי דרך לענות על שאלה כזו בלי להישמע טיפשה. אני עושה כמיטב יכולתי כדי לשמור על הגוף שלי ועל החיצוניות שלי, כי אלה כלי העבודה שלי. חשוב לי להיות בריאה, לאכול טוב, לישון כשצריך, לשמור על כושר. אני משתדלת להיות טובה לעצמי, לדאוג לעצמי, וזה כנראה בא לידי ביטוי גם במראה.

"אני לא חושבת על עצמי בתור אישה יפה. אני זוכרת את תקופת הנעורים וההתבגרות, שבה כל הזמן התמודדתי עם קשיים שהיו קשורים במראה שלי. אני משערת שזה קורה לכולן. את כל הזמן חושבת שהמראה שלך לא בסדר, שאת לא כמו שאת אמורה להיראות. היום אני מרגישה שהכי חשוב זה להרגיש טוב, שמתוך זה תבוא גם התחושה הפנימית שאני יפה".

רשימת התפקידים שלה לפני "מד מן" כוללת סרטים עצמאיים שהוקרנו בפסטיבל "סאנדאנס", כל מיני סדרות טלוויזיה, מותחנים ותפקידי משנה בקולנוע הצרפתי, שכן היא דוברת אנגלית וצרפתית. היא גם שרה, כזכור מסצנת המופע המביך של מייגן המזמרת בפני דון את "ביזו ביזו", שאגב הוקלט והופץ כסינגל ("אין לך מושג כמה התרגשתי. כל השחקנים היו שם, ואני, הבחורה החדשה, צריכה לשיר"), ואפילו הופיעה על הבמה עם הרוקיסטים המצליחים "ג'יזוס אנד מרי צ'יין", אבל היא לא חושבת שתשקיע בקריירה מוזיקלית. "לא נכון בעיניי להתפזר. אני מעדיפה להתמקד בשכלול יכולות המשחק שלי", היא מבהירה.

  • הראיון המלא והמרתק עם ג'סיקה פארה, השבוע בגיליון "לאשה". עכשיו בדוכנים