כשהתקשרו לאסתר רדא והזמינו אותה לשיר בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות, היא הופתעה מעט - בכל זאת מדובר בטקס ממלכתי ורק בשנתיים האחרונות היא זוכה לחיבוק גדול של המיינסטרים הישראלי.

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

האירוע שמסמל את תמצית הישראליות, נערך השנה בהר הרצל בסימן הכוח הנשי ובנות המין היפה בלבד. כל אחת וסיפורה האישי, עשייתה ותרומתה, על הבמה המרכזית.

אבל כשרדא שרה את שירת דבורה (הנביאה היחידה בתנ"ך), היא ייצגה רק נשים באשר הן, אלא כבת לעדה האתיופית עניין הזהות משוייך באופן אוטומטי והיא נדרשת לכאורה להתייחס לייצוגם בחברה.

בניגוד לתפקידים שהיא קוטפת בטלוויזיה כמו בסדרה "המיוחדת" ששודרה ברשת, או "משפחה טובה" של איתן פוקס שתעלה בערוץ הראשון, בתפקיד הזה היא לא מעוניינת: "אני מייצגת את עצמי, בתוך זה מגיעה אהבת אדם, חופש, שמחה", היא מצהירה. " אני לא מרגישה כמייצגת מגזרים, אם אנשים מרגישים מיוצגים, תפדלו, אני לא לוקחת אחריות על אף אחד".

מצויידת בגישת אזרחית העולם ועם אלבום בכורה שיצא לפני כחודשיים, היא רשמה מספר הישגים מרשימים בגזרה הבינלאומית: הקליפ שהוציאה לשיר Life happens שכבש את מצעדי MTV, חיממה את אלישיה קיז בהופעה בישראל ובנוסף ביצעה דואט עם מתיסיהו. במהלך חודש יוני רדא תצא לסיבוב הופעות בארה"ב, לאחר מכן תמשיך לאירופה, ואז תטוס גם לקולומביה.

  • האם היא חוותה בעבר גילויי גזענות? מה השאיפה הגדולה שלה? והיכן הכי חשוב לה להצליח?