בערב הסיום של תחרות מלכת היופי, שבשיאו הוכתרה טיטי איינאו, כיכבו על הבמה 20 המועמדות. התלבושות התחלפו אבל קו האיפור נשאר זהה לאורך הערב: קלאסי ונשי.

בואו להיות חברים של תחרות מלכת היופי בפייסבוק

לקו הזה היתה אחראית נטאשה דנונה, מהמאפרות הבכירות של עולם האופנה. "הלכתי על מראה רך ויפה שמדגיש את היופי שלהן, לא דווקא טרנדי כבד. לא רציתי שעוד שנתיים הן יסתכלו על התמונות שלהן וייבהלו", היא צוחקת.

הגישה הזו אופיינית לדנונה. למרות שהיא מעידה על עצמה שהיא אוהבת לראות נשים מטופחות כולל איפור, היא נזהרת מהגזמה. בתמונות של הסלבס שהיא מלווה כבר שנים רבות, ביניהם יעל בר זוהר, בר רפאלי ונינט טייב האיפור שלה תמיד אמנותי, מודגש אפילו, אבל לא גונב את הפוקוס מהכוכבת עצמה.

הסגנון הייחודי שלה, שאותו פיתחה בעצמה, זיכה אותה כבר פעמיים בתואר "מאפרת השנה".

איך להפוך שיטה אישית לתוכנית לימוד?

"אחרי שזכיתי בפעם הראשונה אנשים פנו אלי וביקשו ללמוד ממני. הייתי צריכה לחשוב על השיטה שלי, לעשות לה אנליזה ולבנות ממנה תוכנית לימוד. לקח שנתיים-שלוש עד שזה הפך להיות משהו מקצועי וברמה גבוהה".

התוצאה היתה בית ספר לאיפור שנטאשה עצמה מלמדת בו את כל השיעורים. הגיעו תלמידים מרקע שונה, גם חיילים משוחררים שנעזרו בפקדון כדי ללמוד וגם בעלות תארים מתקדמים שהחליטו להגשים חלום ולהיכנס לעולם האופנה.

כשבית הספר הפך להיות צפוף מדי, עברה נטאשה למרכז חדש ומרווח במרכז תל אביב. התאורה, החללים ועמדות העבודה הותאמו בדיוק לצרכי האיפור. התוצאה היא מקום שמשדר אסתטיקה יצירתית ותנאי עבודה פיזיים ברמה בינלאומית.

בשבועות הקרובים תגיע לשם קולקציית האיפור הראשונה של נטאשה, שיוצרה באיטליה. במקום יהיה גם מרכז איפור כלות ויתקיימו סדנאות איפור חד פעמיות.

הסטודיו לאיפור של נטאשה דנונה: 03-6208989

בית הספר החדש של נטאשה דנונה (צילום: טניה פרמון)
בית הספר החדש של נטאשה דנונה (צילום: טניה פרמון)

עצות זהב: לחות גם בחורף, איפור בסיסי ומוצרים חדשים

בהזדמנות הזו ביקשנו מנטאשה כמה טיפים חשובים על איפור. הקשיבו הקשיבו:

  • חייבים לדאוג לתת הרבה לחות לפנים, כדי שהמייק אפ ישתלב וב עם הטקסטורה של העור בלי להיראות כמו מסיכה.

  • שגרת הטיפוח חייבת לכלול שטיפת פנים ומריחת קרם בבוקר ובערב ולא לשכוח לשתות. אי אפשר להגיע לתוצאת איפור יפה ונכונה אם העור לא מאוזן.

  • בחורף חייבים לעבור למייקאפ יותר בהיר. בישראל כולנו משתזפים ולא נכון להישאר עם המייקאפ של הקיץ.

  • ואם כבר מייקאפ: חייבים לטשטש אותו עד הצוואר ולא לגמור את המריחה בקו הלסת. אפשר לעשות את זה עם מברשת מייקאפ עגולה וצפופה, ספוגית או אפילו בידיים.

  • גם גוון השיער משתנה לפעמים מבהיר ודבשי בקיץ לאפרפר וקר יותר בחורף. אם זה כך, צריך להתאים גוונים קרים גם לאיפור של שפתיים, עיניים ולחיים.

  • לכל אחת כדאי שיהיה איפור בסיסי שלוקח 10-15 דקות: צללית בהתאם למבנה העין, לעגל ריסים ולמרוח מסקרה. לגבי אודם, מומלץ להתחיל מעיפרון שפתיים ואז למרוח את האודם.

  • כדאי להכיר את הפריימר, קרמים שמניחים לפני המייקאפ. הפריימר הוא תכשיר ביניים בין קוסמטיקה לאיפור, שהופך את המייקאפ לעמיד יותר ומשתלב טוב יותר בטקסטורה של העור.

מה לא לעשות: להיות בעדר הטרנדים

"איפור צריך להיות במידה", קובעת נטאשה. "לא להעמיס יותר מדי לפי מה שרואים אצל זמרות ושחקניות כי זה בשביל צילומים ולא מתאים ליום יום.

"צריך להיזהר עם טרנדים, לא כולן צריכות להיות עם אייליינר ואודם אדום למשל. אני רואה את זה במיוחד אצל צעירות, שרוצות להשתייך לקבוצה ומאמצות סגנון טרנדי שאולי לא מתאים להן. תנו יותר ביטוי לטעם האישי שלכן".

בר רפאלי על שער לאשה באיפור של נטאשה (צילום: אלכס ליפקין)
בר רפאלי על שער לאשה באיפור של נטאשה (צילום: אלכס ליפקין)

_______________________________________________

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי: