ברמת הגולן יש כבר חצבים. באמת. והחגים מתקרבים והילדים והנוער תיכף חוזרים לבית הספר.

כל אלה אומרים שהסתיו יהיה כאן בקרוב. גם אם לא נרגיש את זה מיידית – בטוח שכבר לא נחשוף את העור לשמש בים ובבריכה כל כך הרבה. לקראת סוף הקיץ נותנת חוה זינגבוים, מחלוצות הוקסמטיקה הרפואית בישראל, טיפים מועילים:

עוד טיפוח? בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

המטרה: תיקון נזקי השמש

מי שלא עמדה בפיתוי ונחשפה לשמש ואפילו מי שהשתדלה לשמור על העור – כולן נחשפו במידה כזו או אחרת. השתזפנו, זה ברור, אבל מה קורה בעומק העור? חוה מסבירה:

"קרני UVA גורמות להופעת פיגמנטים, נמשים וכתמים וגם פוגעות בתאים פנימיים. התוצאה היא עור רפוי ומדולדל. קרני UVB ו- UVCמייצרות בעיקר רדיקלים חופשיים".

"זאת הסיבה שבסוף הקיץ העור נראה חסר ברק, מיובש וסובל מפיגמנטציה וכתמים. כשהשיזוף דוהה, נותרים כתמים לא אחידים על העור. כשהקיץ נגמר זהו זמן טוב לשקם את העור, לעודד תהליכי חידוש והבראה".

פילינג: קילוף מבוקר שמעודד את התחדשות העור

פילינג פירושו קילוף. סוגי הקילופים נקבעים לפי סוג החומר הפעיל ועומק הקילוף. קילופים שטחיים קבועים, שנערכים בקליניקה אצל הקוסמטיקאית הרפואית ובבית בעזרת תכשירים המכילים חומצות פירות- מעודדים ייצור תאים חדשים, משפרים את גמישות העור, ומסייעים למראה בוהק וצעיר יותר.

בתהליך כזה גם אין צורך להחלים בבית, חוזרים לשגרה מיד.

הערה קטנה וחשובה: את החומרים הפעילים מורחים בערב וביום מקפידים להשתמש במסנן קרינה.

יש גם פילינג עמוק יותר, שחוה זינגבוים קוראת לו "קילוף משמעותי". פילינג כזה מבוצע רק במכון. זהו קילוף עדין ומבוקר, ללא תופעות לוואי. התהליך אורך כ-20 דקות ובסופו העור ורדרד (כמו לאחר חשיפה לשמש). תוך יומיים מתחיל קילוף עדין וקשקשי עד שהעור מתחדש. אפשר לחזור על התהליך מספר פעמים עד לתוצאה הרצויה.

עוד משהו: שבוע לאחר הטיפול במכון מומלץ להוסיף טיפול לשיקום העור, להרגעה ולטיפוח.

טיפולי הבהרה

הכתמים שהתכהו במהלך הקיץ יתבהרו מעט באופן טבעי בחורף אבל כדי לראות שיפור משמעותי צריך טיפול נוסף. טיפולי הבהרה בנויים משני שלבים:

1. פילינג עדין מאד להסרת שכבה קרנית. שכבה זו בדרך כלל מוכתמת, כך שעם הסרתה כבר רואים שיפור.

2. שימוש בחומרי הבהרה פעילים החודרים אל עומק העור.

עוד משהו: "הכתם לא נוצר ביום אחד ולא יעלם בטיפול אחד", אומרת חוה, "צריך להתמיד לפחות ששה חודשים בטיפול כדי ליהנות מעור בהיר יותר".

שיקום וחידוש כללי

זה הזמן לשימוש מושכל בחומצות ובתכשירים השומרים על מערך ההגנה הטבעי של העור. תכשירים המכילים אומגה מסוג 3,6,9 ויטמינים ומינרלים כגון Q10, ויטמין C, ואחרים מעניקים לעור ברק וזוהר מיידיים.

לסיכום: לאבחן את העור ולהתאים לו שגרת טיפוח.

עור זוהר במהירות הבזק

לקראת ראש השנה משימות כבר מחולקות, מי תכין את הדג ומי יסיע את הדוד. הנה עצה טובה למארחת חרוצה, שעובדת וטורחת כל כך הרבה אבל רוצה בכל זאת גם רגע אחד קצר לשדרג את הלוק שלה עצמה.

טיפול מרגיע לעיניים:

מנקים את עור הפנים עם סבון פנים מנגבים בעדינות. מספיגים כדורי צמר גפן בתה קמומיל (ואם אין – אז מים פושרים). עוצמים עיניים ומניחים עליהן את כדורי הצמר גפן למשך כ-10 דקות.

מסירים את הצמר גפן, שוטפים את האזור במים קרים ומנגבים בעדינות. מורחים קרם עיניים בתנועת הספגה מעגליות סביב העיניים.

טיפ על טיפ: רטיות של תה קמומיל מקורר יכולות להועיל בכלל כטיפול בעור אדמומי או נימי דם מורחבים.

טיפול ממריץ לפנים:

הטיפול מבוסס על כך, ששינויי טמפרטורה ממריצים את הדם. וכך עושים:

  • מנקים היטב את עור הפנים עם סבון מתאים. לאחר מכן מניחים מגבת ספוגה במים חמים. שאירים את המגבת על הפנים למשך כרבע שעה.

  • לאחר הסרת המגבת עושים לפנים עיסוי עם קוביות קרח. בסיום העיסוי מנגבים נגבי היטב את הפנים ומורחים קרם על עור הפנים והצוואר.

לא לשכוח לנשום!

"נפש בריאה בגוף בריא", מזכירה חוה. "עם כל ההתרוצצויות שוכחים את הדבר הכי חיוני - פשוט לנשום. קחו דקה לבצע כמה תרגילים איטיים של שאיפה ונשיפה".

_______________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר מלכות היופי: