ימים גדושים עוברים על 20 המועמדות בתחרות מלכת היופי לשנת 2013: צילומים, סדנאות איפור והכנה לטקס עצמו. אבל בין כל הפעילויות האלה יש משהו מיוחד מאוד: השנה הן ישמשו כשגרירות של ארגון וראייטי בקהילות שמהן הגיעו.

>> בואו להיות חברים של המועמדות בפייסבוק!

"מרגש לראות את מה שקורה כאן"

כדי להכיר טוב יותר את הפעילות של האירגון למען ילדים עם צרכים מיוחדים, הגיעו המועמדות למכללת שילובים, חווה טיפולית ליד פרדס חנה. כאן מקבלים הילדים טיפולים ברכיבה ובמשחק עם כלבים.

"אני מאוד מתרגשת לראות את כל מה שקורה כאן", אומרת המועמדת רז טל, חיילת משוחררת מסביון. "זה פשוט מדהים לראות איך המטפלים עובדים עם הילדים".

המועמדת שיר ג'הן עם ידיד על ארבע (צילום: אוקי לב, וראייטי)
המועמדת שיר ג'הן עם ידיד על ארבע (צילום: אוקי לב, וראייטי)

המטפלים בשילובים עובדים עם ילדים שלוקים במגוון תסמונות: פיגור, אוטיזם, הפרעות קשב וריכוז, קשיים רגשיים, בעיות התנהגות ועוד. המגע עם בעלי החיים נותן למטופלים סיוע נפשי ופיזי, חיזוק הביטחון העצמי, שיפור קשב וריכוז, שיפור הקואורדינציה והקשרים החברתיים.

המועמדות התנסו בעצמן ברכיבה על הסוסים ובאילוף הכלבים: כל אחת מהן התחברה לאחד הכלבים ונדרשה לתת לו פקודות כמו לדלג מעל מחסום, לקפוץ לתוך חישוק ולהתגלגל על הארץ.

בשביל חלק מהן זו הייתה חוויה מתקנת. "כשהייתי קטנה נשך אותי כלב", נזכרה המועמדת שיר אברמוביץ'. "מאז פחדתי מכלבים. היום אני מרגישה שמה שאנחנו עושות עוזר לי להתגבר על הפחד".

המשימה של המועמדות: פעילות שטח בקהילה

בהמשך היום החלו להעלות רעיונות לגבי המשימה שלפניהן: איך להעביר את המטרות של ארגון וראייטי לקהילות המוצא שלהן ולסייע לילדים. היו שם כמה רעיונות מצויינים; חזרו אלינו לבדוק איך המועמדות הפכו אותם מרעיון תיאורטי לפעילות שטח אמיתית.

המועמדת יובל ברגמן (צילום: אוקי לב, וראייטי)
המועמדת יובל ברגמן (צילום: אוקי לב, וראייטי)

__________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר תחרות מלכות היופי: