אחרי יותר מעשר שנים שבהן ילנה ראלף היתה בישראל לבדה, סוף סוף יש לה משפחה בישראל. אמא שלה, אירנה, עזבה את אוקראינה והצטרפה אליה. הן גרות ביחד ברמת גן ונהנות מהקירבה המחודשת: "אני מרגישה בית כשהיא כאן", אומרת ילנה.

>>> בואו להיות חברים של מלכות היופי בפייסבוק!

"באוקראינה לא הייתי נבחרת למלכת היופי"

את ילנה ראלף אנחנו מכירים כבר שבע שנים, מאז שקטפה את תואר מלכת היופי של ישראל לשנת 2005. היא היתה אז עולה חדשה מאוקראינה, סטודנטית

ודוגמנית שהגיע לישראל לבדה, בלי ההורים.

מאז ילדותה היא ידעה שהיא יהודייה. המשפחה חגגה את פסח וראש השנה וציינה גם את השבת, "אבל לא סיפרתי את זה לחברים סביבי בגלל האנטישמיות", היא מספרת. מגיל העשרה היתה פעילה בסניף הסוכנות היהודית המקומי ומדריכה של נערים ונערות אחרים. לקראת גיל 18 החליטה לעשות בעצמה את הצעד הנועז ולהגיע ארצה.

"אני מסתכלת על מה שעברתי פה, זה היה קשה: ללמוד שפה ולהיות במדינה חדשה. היו היו הרבה רגעים קשים", היא מסכמת היום בעברית שוטפת. "מצד שני, היתה לי כל התמיכה וזה נתן לי דרך בחיים. אם הייתי גרה באוקראינה אני לא יודעת מה היה קורה איתי. בטוח שלא הייתי נהיית מלכת יופי".

למה בעצם?

"כי שם זה יותר מסובך, אם להגיד בצורה פוליטיקלי קורקט. פה זה נקי ואמיתי".

מאז שעלתה לישראל הספיקה ראלף כאמור להיבחר למלכת יופי ולהיות דוגמנית מובילה. היא השלימה תואר במדעי המדינה ("רציתי להיות דיפלומטית ולייצג את המדינה") ולמדה גם מנהל עסקים. בשנים האחרונות היא נמצאת בעיקר באיזור בורסת היהלומים ברמת גן, שם היא מעצבת תכשיטי יוקרה.

בערב ההכתרה. תחרות נקייה ואמיתית
בערב ההכתרה. תחרות נקייה ואמיתית

"הסתכלתי על עצמי במדים והרגשתי ישראלית"

במקביל לעיסוקים האלה היא לא זונחת את קידום העלייה. מדי פעם כאשר מגיעים לארץ נדבנים שרוצים לשמוע על חווית העליה לישראל, היא תמיד שמחה לתרום מזמנה ולספר.

"תמיד שואלים אותי, איך היית פה לבד בגיל 17? אני מספרת שבזכות זה שהייתי בקבוצה של עולים שעברה את התוכנית יחד. הכרתי אנשים שהיו לי כמו משפחה, הרגשתי שאני במחנה קיץ ארוך עם הרבה אקשן. עברנו יחד את התקופות הכי קשות".

זוכרת רגע שהרגשת ממש ישראלית?

"כן", היא עונה מייד, "עשינו יחד טירונות בצבא. הסתכלתי על עצמי במדים של חיילת והרגשתי לגמרי ישראלית".

עכשיו היא מקבלת תזכורת לתקופה ההיא, כשהיא מלווה את אמא שלה בצעדיה הראשונים בישראל. "אני מרגישה שאני עוברת הכל עוד פעם: ללמוד את השפה, אני כל הזמן הולכת איתה לכל מקום". אביה של ילנה, סרגיי, נפטר לפני יותר משנה וזה חיזק את אמה בהחלטה להצטרף לבת בישראל.

"אם לא הייתי עולה לישראל לה לא הייתי מגיעה לשום לדבר. זה לא מובן מאליו שאנשים מגיעים לכאן מארצות אחרות ומצליחים".

ואם כבר משפחה, מה עם זוגיות?

"מעדיפה לא לדבר על זה. אבל מיליארד אחוז שיהיה לי בעתיד חתול".

חולת שופינג? ממש לא

בגיל 28 ראלף היא עדיין דוגמנית מבוקשת, ולאחרונה הצטלמה לאופנת "דיסקרט". "מאוד שמחתי, גם כי זה נורא ישראלי וגם כי אלה בגדים שאני יכולה ללבוש יום יום בעולם העסקים שלי. הנה, עכשיו אני לובשת שמלה שלהם".

מה הטעם שלך באופנה?

בזמן עבודה אני לובשת דברים קלאסיים. בבורסה יש גם הרבה דתיים אז אני מנסה להיות צנועה פה. כשאני יוצאת לבלות זה יכול להיות גם ג'ינסים ומשהו קצר".

מה החולשה שלך?

"אני מאוד אוהבת נעליים ותיקים של מותגים יחסית יקרים. תיקים זולים פשוט נהרסים עם הזמן והאיכותיים הופכים עם השנים להיות יותר יפים".

אם יש לה הזדמנות והיא מצטלמת בניו יורק, זה המקום המועדף עליה לשופינג. "בארץ אני הולכת לאחד הקניונים או לפעמים לכיכר המדינה. אבל אני לא כזאת חולת שופינג. יכולה לשרוד בלי זה".

את עונדת תמיד תכשיטים בעיצובך?

"לא", היא צוחקת, "אני כמו סנדלר בלי סנדלים. לא מפוצצת בתכשיטים, לא תראי אותי בבוקר עם עגילי שנדליר ענקיים". היא עובדת בחומרים יקרים, זהב ויהלומים, והתכשיטים בעיצובה ("ראלף דיימונדס") מיועדים בעקר לקהל הישראלי. היא מאוהבת בתחום: "אני מאוד אוהבת אמנות וכל דבר שאני יוצרת ושאנשים אחרים אוהבים - אני מאוד מרוצה".

__________________________________________________________________________________________________________

עוד כתבות באתר מלכות היופי :