אחרי למעלה משלושים פרקים בהם חשפו את עצמם ואת נבכי נפשם, חמשת כוכבי מחוברים – חנוך דאום, אמירם טובים, גדעון לוי, ג'ייסון דנינו הולט וסקאזי עוברים לשלב תוכנית ההתנתקות ומזדכים על הצורך לתעד כל משבר והתלבטות שחוו במהלך תקופה של כמה חודשים בחייהם.

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

בסטודיו של הצלם אלכס ליפקין, בו התכנסו לטובת שער סיכום עונה, כשהתבקשו לייצר מספר הגיגים פרטיים מול מצלמת וידיאו קטנה, לא רק הנורה האדומה נדלקה, אלא גם הם. מול העדשה הם שוב התפשטו והתלבשו במיומנות, שיתפו איך הם מרגישים באותו רגע נתון וקיבלו ביטחון לומר כל מה שעל ליבם. "מצלמה זה כוח אדיר ומגן שמאפשר לך לצאת לקרבות כשאתה משוריין", הסביר דנינו הולט את סוד הקסם של כפתור הרקורד.

גם דאום מסכים בעניין ההנעה לפעולה, וכדוגמה הביא את הרגע בו הלך לבקר בישיבה בה למד, חמוש במצלמה, כדי לראות האם נכונה השמועה שפניו נחתכו מתמונת המחזור ולסגור מעגל במקום שהותיר בו צלקות.

עבור סקאזי ואמירם הסדרה הייתה רקע בלתי נפרד מהיצירה האישית, בין אם במוסיקה או בסטנד אפ שקיבלו השראה מהקונפליקטים שצצו, עלו, נפתרו ופינו את עצמם לחדשים. ואילו גדעון לוי מצא עוד נושא שנוי במחלוקת שעורר את סביבתו – לא רק דעותיו, אלא גם הוא עצמו ואף זוגתו.רוב הזמן הוא לא אהב את דמותו שניבטה מהמסך, מאיך שנשמע או נראה ובאופן כללי הסתייג מהאמירה שחייו השתנו בעקבות החוויה.

שאר המשתתפים מודים שגם אם לא תמיד נותר חותם ארוך טווח - מדובר בתהליך אינטנסיבי ועמוק. אז איך ההשתתפות בסדרה השפיעה על כל אחד מהם?איזה סוג של גבר ג'ייסון חושב שהוא? מה אמירם חושב על נשים כיום? ומה חושפת בשיחת טלפון מפתיעה אווה, חברתו של סקאזי? תשובות בפנים.