הכלים:

מערבל עם וו הקצפה, צלחת עמוקה, תבנית (עדיף מזכוכית פיירקס), קרש חיתוך, סכין חדה, לקקן, קולפן ירקות או מגררת.

המרכיבים:

(תבנית בגודל 22X30 ס"מ)

2 מכלים (500 מ"ל) שמנת מתוקה להקצפה 32% שומן, קרה מאוד

1/2 1 כוסות (360 מ"ל) + 1/2 כוס (120 מ"ל) חלב, קר

חבילת אינסטנט פודינג וניל או 8 כפות אבקת אינסטנט פודינג וניל שהן חבילה שלמה

2 כפיות תמצית וניל

500 גרם ביסקוויטים

אפשרות לקישוט: כ־50 גרם שוקולד מריר

ההכנה

1. הקרם: מנערים היטב את מכלי השמנת המתוקה, פותחים ויוצקים את תכולתם אל קערת המערבל (או לקערה גדולה, אם משתמשים במערבל ידני). מוסיפים כוס וחצי חלב ואת אבקת הפודינג ומפעילים את המערבל במהירות נמוכה-בינונית. מקציפים כדקה, מעלים את מהירות המערבל לבינונית ומקציפים כ־2 דקות, עד שמתקבל קרם במרקם יוגורט דליל. מעלים את מהירות המערבל לגבוהה ומערבלים עוד 2-1 דקות, עד שההקצפה מותירה פסים על פני הקצפת. עוצרים את פעולת המערבל ומרימים את וו ההקצפה. אם כשהוו מתרומם נותר זקיף קטן ויציב של קצפת – היא מוכנה. אם לא, מקציפים עוד כחצי דקה ובודקים שוב.

2. יוצקים 1/4 כוס חלב לצלחת עמוקה, מוסיפים כפית מתמצית הווניל ומערבבים. מניחים ליד את התבנית, קערת הקצפת וקרש החיתוך.

3. הרכבת העוגה: לוקחים ביסקוויט, טובלים טבילה קצרה מאוד בחלב, מנערים את שאריות החלב ומניחים את הביסקויט בתבנית. טובלים כך ביסקוויטים נוספים ומניחים בצורה מסודרת, צמודים זה לזה, עד שהתבנית מלאה. אם נותרים שוליים ריקים, חותכים ביסקוויטים (אחרי הטבילה) לגודל המתאים.

4. בעזרת לקקן, מעבירים כ־1/3 מכמות הקרם אל התבנית. מיישרים את הקרם בשכבה אחידה על הביסקוויטים (עושים זאת עם הלקקן, או, מומלץ, בעזרת פלטה). משתדלים ליישר את הקרם בכמה שפחות תנועות, כדי לשמור על מרקמו הקליל.

5. יוצרים שכבת ביסקוויטים נוספת באותו אופן (אם כמות החלב בצלחת התמעטה, יוצקים את 1/4 הכוס הנותרת ועוד תמצית וניל). אין צורך ללחוץ את הביסקוויטים אל הקרם. מורחים עליהם מחצית מכמות הקרם שנותרה.

6. יוצרים כך שכבת ביסקוויטים שלישית, ומורחים עליה בעדינות את יתרת הקרם.

7. אם רוצים, מקשטים את העוגה: אוחזים בטבלת השוקולד ביד אחת ובקולפן ביד השנייה וקולפים תלתלי שוקולד היישר על העוגה. אפשר גם ליצור פתיתי שוקולד בעזרת מגררת (פומפייה). מכסים את התבנית בניילון נצמד ומאחסנים במקרר כ־4 שעות לפני ההגשה.

  • העוגה יכולה להישמר במקרר 4-3 ימים, אם כי על-פי-רוב נזללת ונעלמת הרבה קודם.

מאת עידית חייט

סגנון: נטשה חיימוביץ'