אנחנו לא יודעים מה אתכם, אבל בכל ספטמבר כשהילדים חוזרים לספסל הלימודים, אנחנו נזכרים בנוסטלגיה באותם ימים רחוקים שגם אנחנו לבשנו את מדי בית הספר, סחבנו את הילקוט הכבד מלא בספרים ובמחברות וצעדנו נרגשים לכיוון הכיתה החדשה. השנה החלטנו להיזכר באותן חוויות מימי בית הספר העליזים יחד עם מלכות היופי אלה רן, ילנה ראלף ושביט ויזל .

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

ילנה ראלף: בית ספר מסביב לשעון

תמונת הילדות של ילנה ראלף צולמה באוקראינה, בשלהי קיומה של ברית המועצות. התלמידה ילנה לובשת תלבושת בית ספר מלאה כולל סינר וסרט פפיון על הראש.

"אני זוכרת את התקופה הזאת לטובה", היא מספרת, "אני בנאדם מאוד חברותי וכל הזמן רציתי להיות בבית הספר. הייתי שם משבע בבוקר עד שבע בערב כי המשפחה שלי עבדה הרבה שעות. הייתי פותחת וסוגרת את בית הספר".

מאז ילנה עלתה לישראל, זכתה בתחרות מלכת היופי בשנת 2005 ופיתחה קריירה כדוגמנית וכמעצבת תכשיטים.

ילנה חזרה בשמחה ללימודים בתחומי סוציולוגיה ומדע המדינה. "עכשיו אני לומדת ניהול באוניברסיטה הפתוחה. אני חושבת שכל הזמן עדיף ללמוד ולהתקדם, לא משנה באיזה גיל".

אלה רן: חיכיתי לחזור ללימודים

מתוקה אמיתית. אלה רן
מתוקה אמיתית. אלה רן

מלכת היופי הנוכחית, אלה רן, היתה תלמידה שקדנית בבי"ס היסודי ברנדס בהרצליה. "הייתי חנונית, אהבתי ללמוד", היא נזכרת בחיוך. "חיכיתי לחזור ללימודים, שבוע לפני סוף החופש הגדול כבר הייתי מתחרפנת בבית כי לא היה לי מה לעשות. בתיכון השקעתי במיוחד הייתי טובה במקצועות ההומניים, ובאנגלית".

מתגעגעת לימי בית הספר?

"לתיכון, מאוד. הייתי חוזרת עכשיו".

מתכננת לחזור ללימודים?

"בטוח שכן, כשאני אדע מה אני רוצה בדיוק: פסיכולוגיה או מנהל עסקים".

שביט ויזל: טושים ושוקולד

מלכה צעירה. שביט ויזל
מלכה צעירה. שביט ויזל

מלכת היופי לשנת 2010 שביט ויזל לא שוכחת את היום הראשון ללימודים בכל שנות בית הספר היסודי. "לכל ילד היתה על השולחן חבילת טושים, שוקולד ושלט קטן עם השם. זאת כנראה היתה מסורת בבית ספר ניצני אשכול. היום הראשון היה מלא התרגשות של איפה יושבים, מה יהיה וכשקיבלנו את הטושים והשוקולד זה הוסיף להתרגשות".

מתגעגעת?

"בזמן הלימודים עצמם תמיד התלוננתי אבל בסך הכל היום הייתי שמחה לחזור לשם, בעיקר לשנים האחרונות. בכתה י"ב כבר כולם היו חברים טובים, עשינו הצגה גדולה לסיום אז כל הזמן היינו בחזרות, היה ממש כיף".

תחזרי ללימודים?

"בטוח שכן, אבל לא עכשיו".

__________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במלכות היופי: