ברור שבפריז יש שיק ובלונדון יש סטייל. שם יכול לרדת גשם באמצע הקיץ! אצלנו חם בלי הפסקה ולכי תשמרי על אלגנטיות בתנאים כאלה. ביקשנו ללמוד מנשים יפות (עם דיפלומה) מה עובד בשבילן.

שעה ביום בשביל הנשמה

יאנה קלמן, 37. אחות חדר ניתוח, אמא לשלושה ילדים בגילאי 10 וחצי עד שש וחצי:

"כל החיים נמנעתי משמש כי עבדתי באונקולוגיה ואני מודעת לנזקי השמש. גם לא ידעתי לשחות אז לא היה לי מה לעשות בים. פעם ראשונה בחיים שהשתזפתי זה היה כשהשתתפתי בתוכנית הישרדות וגיליתי שאני נורא אוהבת את זה! אז אני נמרחת בשמן עם מקדם הגנה, שמצד אחד את משתזפת ומצד שני לא נשרפת.

חוץ מזה אני עושה הרבה ספורט, שעה ביום זה קדוש אצלי. הולכת שלוש פעמים בשבוע עם מאמן אישי ועוד 2-3 בשבוע מוסיפה הליכה, ריצה בפארק או רכיבה על אופניים. אחרי שעבדתי ומלאתי את תפקידי כאמא, לקחתי לחוגים, הכנתי שיעורים, נתתי ארוחת ערב - יש לי את השעה שהרווחתי ביושר בשביל הנשמה. אני לוקחת אוזניות עם מוזיקה ולא לוקחת פלאפון. זו שעה של שקט שאני מחכה לה כל היום.

אני מאוד אוהבת לאכול וזאת המלחמה המתמדת שלי. לרוב אני חזקה אבל קרואסון שוקולד זה הדבר היחיד שיכול לשבור אותי, אני מוכרת את האמא שלי בשביל זה. הרבה פעמים אני מתפתה.

במלחמה הזאת אני נעזרת במוטו שלי בחיים: אין כזה דבר לא יכול. יש או לא יודע או לא רוצה. אם אתה לא רוצה נכריח אותך ואם אתה לא יודע נלמד אותך. ברגע שאני מחליטה אני כבר יודעת שהצלחתי. אני ממליצה בחום על המחשבה הזאת, זאת דרך להשיג מטרות בחיים. כשמאוד מאוד רוצים אז גם הדברים סביבך יסתדרו ככה שיתפתחו הזדמנויות. רק צריך לרצות".

התזה של לחות

שותה יותר. ניקול הלפרין (צילום: רפי דלויה)
שותה יותר. ניקול הלפרין (צילום: רפי דלויה)

ניקול הלפרין, 41. בעלת קליניקה לטיפולי יופי ואסתטיקה, אמא לארבעה ילדים בגילאי 17 עד ארבע וחצי:

"אצלי אין הבדל גדול בין החורף לקיץ, אני משתמשת בקרם הגנה כל השנה וכל הזמן, לא רק בים ובבריכה. בלילה אני משתדלת לשים מסיכה עם יותר לחות, קצת סרומים מדי פעם אבל לא משהו מעבר לזה. רק המייקאפ הוא חובה כי הוא עושה חסימה של השמש. אני גם מקפידה לשתות יותר.

בקיץ אין חשק למרוח, הכל דביק, אז אני משתמשת בספריי לחות מאוד כייפי לקיץ. מרססים אותו מרחוק וזה קליל ומרענן. יש לי גם מכשיר שמוציא אוויר קר לטיפול פנים וזה נורא כייפי בקיץ".

כושר?

"לא. עם הילדים זה מספיק כושר".

להתמסר לקרמים

איבונה קרוגליאק, 40. מפיקת פרסומות וסרטים דוקומנטרים, קריינית ואמא לילדה בת ארבע:

"בשלושה חודשים האחרונים חזרתי לשחות בבריכת גורדון. זה ממש תענוג. גם ברמת הספורט וגם ברמת ההרגשה שזה עושה, זה מרומם את הנפש. אני שוחה בשעות הבוקר ומשתדלת למרוח קרם הגנה עוד בבית כדי שיהיה לו זמן להיספג ובכל זאת אני משתזפת. עוד לא מצאתי אחד שלגמרי חוסם.

אני חסידה גדולה של קרמים. ממליצה להחליף קרמים כל שלושה חודשים, לנסות, לחדש. הקרמים היותר כבדים מתאימים לחורף והקלילים לקיץ. מדי פעם אני לוקחת גם מהקוסמטיקאית שלי, שרוקחת לי קרמים בעצמה. אני שמה גם בבוקר וגם ערב, ומשתמשת בקרם נפרד לפנים, לעיניים ולצוואר.

ועוד משהו שמרענן אותי: בסוף המקלחת לכוון את הזרם למים קרים".

רענון הפנים עם מטלית לניקוי הרכב

רוית אסף, 37. בעלת רשת בתי ספר לאיפור ומקצועות היופי, אמא לשלושה ילדים בני עשר וחצי עד שנה וחצי:

"בלחות והחום האלה כדאי לשים כמה שפחות לחות על הפנים, והלחויות של החורף ודאי לא מתאימות לקיץ. אני אישית משתמשת בלחות על בסיס מים, מאוד קלילה, ולא משתמשת בקרם הזנה. אני ממליצה למי שלא סובלת מעור יבש לוותר. לטיפוח הגוף אני מעדיפה את הסטיקים שהם יותר יבשים ומרעננים ולא רולרים שיש בהם משהו דביק.

יש לי טיפ מדליק לרענון וקירור עור הפנים בימים חמים: לוקחים ריבוע עשוי עור או דמוי עור - שמוכרים לניקוי מכוניות (ג'ילדה). מרטיבים במים קפואים, סוחטים ומניחים על הצוואר. זה יוצר אפקט של מערכת מיזוג לפנים! עור הג'ילדה סופח את השומן, האיפור לא זז וזה קירור מדהים".

כמה שפחות לחות על הפנים. אסף (צילום: רפי דלויה)
כמה שפחות לחות על הפנים. אסף (צילום: רפי דלויה)