הסרט "כביש 40 דרום" הוא סרט עצמאי והפיצ'ר הראשון באורך מלא של הבימאי והתסריטאי אלדד בוגנים (39) בוגר חוג לקולנוע של אוניברסיטת תל-אביב (ועוד שני שותפים). הסיפור מתרחש לאורך כביש 40 דרום (מתחיל בפתח תקוה ומגיע עד מצפה רמון) בתקופה של חנוכה 2009, רגע לפני מבצע "עופרת יצוקה" ומתמקד בשמונה סיפורי אהבה שמתרחשים בטיזינאבי.

את דמות השחקן הכושל שמתאהב במלכת היופי שלנו, משחק בן סלע (אתם עוד תשמעו עליו): אחרי שנתקע לבד באמצע שום מקום הוא עובד על מונולוג מתוך המחזמר "אמריקאי בפריז", ואז מגיעה שביט היפהפיה ונכנסת לתפקיד אהובתו של השחקן במחזמר. מדובר בסיפור שהוא בחלקו פנטזיה שמתרחש במקום הכי עלוב בעולם, במקום בפריז הרומנטית. הצילומים יתמקדו בחלק הכביש בין קריית מלאכי ובאר שבע ויתחילו בעוד כשבוע.

היום זה ניקולס קייג' בובת השעווה, מחר - השמיים הם הגבול
היום זה ניקולס קייג' בובת השעווה, מחר - השמיים הם הגבול

גם את התסריט כתב אלדד בוגנים, ולמרות שלא חשב על שביט כשכתב את הטקסט, בשלב הליהוק היה לו ברור שהתפקיד נכתב עבורה.

אלדד בוגנים, שביט מלכת יופי ודוגמנית אבל לא שחקנית, איך בחרת בה לתפקיד בלי ניסיון וללא אודישן?

"את שביט אני מכיר כבר הרבה זמן דרך בת דודה שלה שהיא גם אמנית. למרות שאין לה ניסיון במשחק, אני בטוח שהיא תעשה עבודה טובה, כי לעמוד מול מצלמה ולשכנע היא יודעת".

שביט ויזל, איך מתכוננים לתפקיד כזה?

"בקרוב מאוד נתחיל חזרות על הסצנות לסרט שזו הכנה ראשונה, ולפני הצילומים אני אפגש עם אלדד ועם עוד אחד מהבימאים והם יעבדו איתי על הדמות ויתנו לי את מה שחסר לי מבחינה תיאורטית".

אז מה, שביט ויזל הופכת מפרצוף יפה לשחקנית מוערכת?

"זו ההתנסות הראשונה שלי בתחום המשחק. אני רוצה לראות אם אני אוהבת את זה ואם אני ארגיש שזה משהו שאני רוצה להתמקד בו אני אקח קורסים במשחק לחיזוק היכולת והביטחון".

מי מודל החיקוי שלך לדוגמנית שהפכה לשחקנית?

"אין לי כרגע מודל לחיקוי. אני אפילו לא יודעת מה השאיפות שלי בתחום. אחרי שאני אתנסה, אבין למה אני נכנסת ואחליט אם אני אוהבת את זה, אולי יהיה לי מודל לחיקוי...".

משפט אחרון לסיכום?

"זה משהו שמאוד בא לי לעשות. אני מתרגשת בטירוף כי אני לא יודעת למה לצפות ומאמינה שיהיה טוב".

או במילים אחרות: חפשו אותה על השטיח האדום בפסטיבל קאן 2012 ובקולנוע הקרוב למקום מגוריכם – הסרט מתוכנן לצאת בהפצה מסחרית לקראת פסח הבא.

שמלה לשטיח האדום כבר יש לה (צילום: אלכס ליפקין)
שמלה לשטיח האדום כבר יש לה (צילום: אלכס ליפקין)