תאמינו או לא, זהבה בן כבר בת 42. את דרכה הארוכה והנפתלת בעולם המוזיקה הישראלי החלה בגיל 18. נערה תמימה ומוכשרת מבאר שבע, שלא היה לה מושג וחצי מושג בתחום. מאז ועד היום, היא הוציאה למעלה מ-30 אלבומים והופיעה מעל כל במה אפשרית. בשנת 2005 נקלעה זהבה בן לחובות כבדים, והנושים החלו להידפק על דלתה. בסופו של דבר מכרה את דירתה, שילמה את חובות המשכנתה והצליחה איכשהו לצוף.

את מצטערת היום על הדרך שבה התנהלת?

"אני לא מצטערת על דבר וחצי דבר כי המצפון שלי נקי. לא עשיתי רע לאף אחד ואני לא חייבת לאף אחד. היו לי ימים קשים. מה רצו שאני אעשה? שאהרוג את עצמי? כל משבר נותן לי כוח להתמודד מחדש, ואני מסתכלת קדימה. וכן, נכון שיכולתי להיות מיליונרית היום, אולי אפילו מיליארדרית, אז מה? אף פעם לא רדפתי אחרי כסף, ואני לא בוכה על זה. אני אומרת תודה על מה שיש ועוד יהיה לי. אנשים יכולים לקחת ממני הכול, אבל לא את הקול שלי. זו המתנה הכי יפה שבורא עולם נתן לי".

לפני כחודש שבה מלוס אנג'לס, שם השתתפה בצילומי התוכנית החדשה "חיים בללה לנד - דוקו־ריאלטי שיעלה ביוני ב-yes. חמישה זמרים נסעו לשם - זהבה בן, דודו אהרון, אביהו שבת, אלון דה לוקו וגו'לייטה - בניסיון לכבוש את תעשיית המוזיקה האמריקאית. במשך חודש גרו יחד בווילה מפוארת.

הם עברו אודישנים מול שופטים בכירים מהתעשייה, ביניהם המנהל של ג'סטין טימברלייק, ואנשים שעבדו עם ביונסה ועם ליידי גאגא. הזוכה יקליט סינגל בחברת תקליטים אמריקאית באולפן בלוס אנג'לס.

"שרתי להם באנגלית את 'חיים שלי', ובספרדית את 'מלך אמיתי', ושרתי גם בערבית, בעברית, בטורקית, אבל האמת היא שהרגשתי נורא בתחרות הזו. אף פעם לא הייתי באודישן, ואני לא טובה בזה. חוץ מזה, כבר הייתי על הבמות הכי גדולות, אז למה שהם ישפטו אותי עכשיו?"

בימים אלו יוצא אלבומה "לילות בבית" שכולל דואטים עם דודו אהרון ומושיק עפיה וגם שיר שכתב והלחין לה הזמר שי גבסו.

"באתי לכותבים ואמרתי להם: 'תכתבו לי שירים שמחים'. אני טיפוס שמח ביסוד שלי, למרות שאני מזוהה עם בלדות. אני חושבת ששמחה מביאה עבודה, ואנשים אוהבים לידם אנשים שמחים וחזקים. חשוב לי לשמח חתן וכלה, וילד בר מצווה, וגם ילדים יתומים, ויש לי קהלים מכל הגוונים: מזרחים, אשכנזים, כולם".

מה את הכי רוצה היום?

"להתמקד בקריירה שלי ובילד שלי, בן, שעוד מעט יש לו בר מצווה. הוא החיים שלי, הוא נותן לי כוח לקום בבוקר. השתניתי בעקבות האמהות. נהייתי יותר אחראית. בחיים לא פחדתי מכלום, אבל לגבי בן אני אמא פולנייה. נודניקית. יותר מדי דואגת. כשהייתי בלוס אנג'לס, בצילומי הריאליטי, נקרעתי מגעגועים אליו. זה היה החלק הכי קשה. דיברתי איתו ובכיתי. הרגשתי נורא. לפעמים, בנסיעות קצרות לרוסיה או לצרפת, הייתי משאירה אותו אצל אחותי הבכורה לכמה ימים. אבל זו הפעם הראשונה שהשארתי אותו לחודש שלם, ונורא פחדתי מזה. בסוף, כשחזרתי, אמרתי לו שאני גאה בו, והרגשתי שיש לי ילד בוגר, עצמאי. גבר".

* האם יש אהבה בחייה, מה טיב הקשר עם אחותה התאומה, הזמרת אתי לוי ומדוע ויתרה על קריירה בינלאומית? הראיון המלא עם זהבה בן בגיליון החג של "לאשה".