"כשאהיה בת 30 אהיה אישה שמנה עם ארבעה ילדים", אמרה פעם מורן אטיאס בראיון. ב־9 באפריל השנה דפק גיל שלושים על פתח חייה, והיא יפה ודקיקה, ועדיין לא אמא. "בגיל 17 באמת חשבתי שיהיו לי ארבעה ילדים. בגיל 23 חשבתי ששלושה זה די והותר, והיום אני יותר ויותר חושבת על אימוץ", היא מהרהרת בקול.

מה השתנה מגיל 22?

"אני לא אותו אדם שהייתי. הגעתי למקום פורה בחיי. פעם אם בן זוג היה שולח לי זר פרחים ושוכח פתק עם הקדשה, יכולתי לכעוס. היום, פרחים לבד ישמחו אותי. פעם, הייתי רואה בחורה צעירה ואיש מבוגר, אומרת 'היא מנצלת אותו'. רואה יפהפייה עם מישהו שנראה פחות טוב, אומרת 'הוא בטוח עשיר'. הייתי שופטת. אבל התבגרתי. אני מבינה שיש בתוכנו ניגודים, ושאנחנו לא באמת יכולים להכיר אנשים עד הסוף. גם לא את עצמנו. אם כי אני עדיין חוטאת בלחשוב בקופסאות. כולנו הרי מקובעים קצת, לא?"

לפני כשלוש שנים, עזבה את איטליה לארצות הברית - החלטה שהתבררה כמצוינת. נחישותה הביאה אותה, לאט לאט, לתפקיד ענק בסדרה "התרסקות" ולתפקיד בסרט "שלושת הימים הבאים", לצד ראסל קרואו.

את הדוגמנות לא נטשה. היום היא הפרזנטורית של חברת "פמינה" להלבשה תחתונה, לקיץ 2011. אנשי הפרסום מוצאים בה מודל אולטימטיבי לשילוב של סקסיות, עוצמה ונשיות.

אטיאס: "בעבורי הדוגמנות היא עניין של כסף נזיל ויחסית מהיר. ידעתי שאצטרך את הכסף כדי ללמוד, ושלא תהיה לי אפשרות לממן שבע שנות לימודי פסיכולוגיה, כמו שתכננתי. נכון שמה שהופך אותך למצליחה, הוא עוד משהו, מלבד המראה החיצוני. אולי זה חוש טכני, יכולות ספורטיביות, אישיות כזו או אחרת. ובכל זאת, בואי נהיה כנות - קולבית היא קולבית היא קולבית".

בסופו של יום, כולן רוצות להיות מורן אטיאס.

"מי שרוצה להצליח, שלא תחשוב שאם פעם דחפה את הגלגל, מעתה הוא ינוע מעצמו. צריך לדחוף עוד קצת, ועוד קצת, ועוד יותר במעלה ההר, ולשמור שלא יתגלגל כשאת במורד, במדרון".

* את הראיון המלא עם מורן אטיאס, תמצאו בגיליון השבוע של "לאשה"