"עד עכשיו אני לא קולטת שנפל דבר בחיי", מספרת בהתרגשות אלה רן, מלכת היופי החדשה של ישראל. "אני יודעת שהרבה בנות באות לתחרות כדי לזכות. אני, לעומתן, לא חשבתי כל כך רחוק".

היא בת 21, מהרצליה, דור 13 בארץ מצד האבא ("אני לא יודעת פרטים, אבל שנים אני מתגאה בעובדה הזאת"), בוגרת תיכון חדש בעיר במגמת ביולוגיה, קרימינולוגיה ומשפטים, שירתה בצה"ל כמ"כית של כיתת טירונים וכראש לשכה בחיל הרגלים, ועבדה כפקידת רכש והנהלת חשבונות כדי לחסוך כסף לטיול הגדול בארצות הברית.

"באתי לעבור חוויה, ועד הרגע האחרון עוד חשבתי שבסוף הערב אחזור לג'ינס שלי, אלך הביתה לשגרת חיי, ותחרות מלכת היופי תישאר בגדר חוויה מעצימה לחיים. פתאום נותרנו שתיים על הבמה, וגם אז לא קלטתי שהתואר מתקרב אלי. ואז שמעתי שקוראים את שמי, ומיד הונח כתר על ראשי. הלם? שוק? אלה מילים פשוטות מדי בשביל לתאר את ההרגשה. המילים הכי מדויקות הן פחד ובלבול שמשמשים בערבוביה, אבל גם תחושה מתוקה מתוקה שעשיתי את זה, וכמעט לא בכוונה".

למה את מצפה מהשנה שלפנייך?

"ליהנות כמה שיותר. להפיק את המקסימום ממה שהתואר הזה יכול לתת לי. עד עכשיו, בגלל הגובה שלי הלכתי רק בנעליים שטוחות. בימי התחרות למדתי לטופף בנעלי עקב. אבל עם עקב או בלעדיו, הכי חשוב לי להישאר מי שאני, בן אדם עם שתי רגליים על הקרקע".

לחשו לנו שיש לך חבר.

"כן, אבירם זליקוביץ, כדורסלן בהפועל כפר סבא בליגה הלאומית, שמשתחרר בימים אלה משירות בחיל השריון. אנחנו יחד כבר שנתיים ורבע. בערב התחרות היה לו משחק חשוב נגד הפועל רמת גן. לשמחתי, הם ניצחו והוא קלע 19 נקודות. הוא גבוה ממני בעשרה ס"מ והוא מקסים ומצחיק אותי. נפגשנו במסיבה ומאז לא נפרדנו. עד היום אבירם קרא לי נסיכה. מעניין אם השם ישתנה בעקבות התואר".

מה זה אומר מבחינתך להיות מלכת היופי של ישראל?

"מבחינתי, זה אומר להיות חזקה נפשית. מפחיד אותי לאבד את הפרטיות בין יום. הייתי בחורה אנונימית, ופתאום כולם יודעים מי אני. אנשים יזהו אותי ברחוב, ואני עדיין לא יודעת איך בדיוק מתמודדים עם זה, אבל אני משוכנעת שהמציאות תכתיב לי מה לעשות ושאדע להפעיל שיקול דעת נכון. דבר אחד בטוח, ימי התחרות תרמו מאד לביטחון שלי".

* את הראיון המלא עם המלכה הטרייה, תמצאו בגיליון השבוע של לאשה

כולם יודעים מי אני. מתוך טקס מלכות היופי (צילום: ששון משה)
כולם יודעים מי אני. מתוך טקס מלכות היופי (צילום: ששון משה)