מאת אראלה טהר-לב בן שחר

חשבתם שמי שמגיע רחוק הוא לרוב אדם דורסני, שרומס בדרכו אחרים ומתייחס יפה רק למי שמעליו ולא למי שמתחתיו? תיאוריה חדשה בפסיכולוגיה מוכיחה את ההיפך: בין המצליחנים יש כמות גדולה במיוחד של אנשים שנוטים לתת לאנשים סביבם.
תזה חדשנית זו מציג אדם גרנט, פרופסור לפסיכולוגיה ארגונית מאוניברסיטת פנסילבניה, ברב המכר שלו: Give and Take: A Revolutionary Approach to Success (תן וקח: גישה מהפכנית להצלחה). על פי גרנט – היחס שלכם לאחרים, והשאלה כמה תועלת אתם רוצים להפיק או לתרום במפגשים איתם – יכולה לנבא את ההצלחה שלכם לא פחות מכמות הכישרון, המזל והחריצות שלכם.
התזה של גרנט (שמפורטת בהרחבה בכתבה במגזין מנטה) מבוססת על חלוקה "חדשה" של האנשים לשלושה טיפוסים: נותנים, לוקחים והוגנים.
הלוקחים עסוקים בשאלה "מה יצא לנו מזה", ומנסים להפיק כמה שיותר תועלת מכל אדם שהם באים איתו במגע. אם הם עוזרים, הרי זה בעיקר לאנשים ברמות בכירות מהם.
הנותנים מנסים לתרום משהו לאנשים סביבם, ומציעים לכל מי שבא איתם במגע עזרה. הם נוטים להסביר וללמד את האנשים שמתחתם, הם נותנים עצות ואף מפגישים ומכירים למכריהם כל מי שיכול לעזור להם.
ההוגנים מצויים בין אלה לאלה, מנסים לאזן את הלקיחה והנתינה כך שישתוו תוך זמן קצר. הם עוזרים למי שיוכל לעזור להם, ומחזירים לכל מי שעזר להם תמורה הוגנת.
גרנט, שחקר סיפורי הצלחה של נשיאים, תסריטאים ואנשי עסקים, הגיע למסקנה שבין המצליחנים, בין ה"מקודמים", ובין בעלי השכר הגבוה בכל התחומים ישנם לא מעט נותנים.

איך הנותנים הופכים למצליחנים ולא הופכים מנוצלים ומרוששי כוחות?

קודם כל, צריך לזכור שיש בין הנותנים כאלה שמוצאים עצמם בתחתית הסולם, אבל, מתברר שיש ביניהם רבים שמתוגמלים. סביב הנותנים נוצרת רשת חברתית גדולה של אנשים שרוצים לגמול להם בחזרה. מלבד זאת, הנדיבות הבלתי מתחשבנת שלהם דבקה באנשים סביבם, ולא פעם הפרויקטים שהם עובדים בהם הופכים להצלחות.

האם אתם מן הנותנים, הלוקחים או ההוגנים?

כמה שאלות שתוכלו לשאול את עצמכם כדי לדעת:
  • אם אתם בתקופת בחינות או הגשה של משהו בעבודה, ומישהו מבקש מכם שתקראו עבודה שכתב – האם תצליחו לפנות לזה שעה, או שתגידו לו שזה לא זמן מתאים עכשיו?
  • אם עמית בעבודה מבקש מכם מצגת שעמלתם רבות על הכנתה, כי הוא רוצה להציג אותה בהרצאה שהוא מכין, האם תתנו לו את כולה? את חלקה? תנסו להתחמק?
  • מישהו סביבכם מחפש עבודה ומבקש שתכירו לו מישהו שאתם מכירים. האם תכירו לו אותו? האם תחשבו אם יש עוד מישהו שיכול לעזור לו? האם תנסו להימנע מלהכיר לו?
  • מישהו מן החברים שלכם מקים חברה והוא רוצה לרתום את הבוס שלכם להשקיע או לקנות ממנו, האם תכירו לו אותו או לא?
  • עבדת יחד עם עמית על פרויקט בעבודה, וזמן מה אחרי שהעמית התפטר הפרויקט זוכה להצלחה. האם תיידע את כולם שגם הוא היה שותף ותתקשר לעדכן אותו, או שתימנע מזה?
  • עזרת למישהו לכתוב מסמך בעבודה. המסמך התקבל וזכה לתשואות, אבל הוא לא הזכיר אותך בשום דרך. האם תעיר לו? תרגיש שהפקדת אצלו משהו והוא חייב לך בעתיד, או תשמח שעזרת למישהו?

אם הגעתם למסקנה שאתם נותנים, כדאי שתדעו להיזהר מלקחנים, שעלולים לרושש אתכם מכוחותיכם, וכדאי שתתאזרו בסבלנות, כי ההצלחה מגיעה אליכם קצת אחר כך, אבל תדעו – שיש סיכוי גדול שהנתינה תשתלם.
אתם רוצים להפיקת תועלת או לתרום (שאטרסטוק)