מאת אראלה טהרלב בן שחר

אם נדמה לכם שכנופית הזאטוטים שלכם תתחבר לספורט המרענן של הליכה על חבל, הרי שמצאתם הזדמנות לבילוי משותף באוויר הפתוח. בילוי מהסוג שמאפשר לכם לשים V על הרבה דברים שהורים בחופש נכספים להם. עיסוק מתאים לילדים מגיל ארבע ומצוין וגם לגדולים, עיסוק לא משמין, שגורם לילדים ולהוריהם לזוז, אין צורך להצטופף בגינו לצד ההמונים או להמתין בתורים מייאשים. הילדים, מצדם, מקבלים הזדמנות להתעלות מעל הוריהם בעשייה קטנה.
"זאת פעילות שמספקת פחד נעים, שעשוע, וגם ריכוז מדיטטיבי," אומר טל אזולאי מ"אלפיין סטייל", יבואן ערכות סלאקליין. "בעת ההליכה כל רצונך להושיט את הרגל קדימה בלי ליפול, וזה מצליח לגרש מחשבות על מטלות, דאגות, חובות ואיך לגמור את החופש הגדול בשפיות."
אם באחד מבני המשפחה יתגלה כישרון, ייתכן שיוכל להתחיל להתאמן ולבצע לצד הליכה גם סלטות, עמידות ידיים ותעלולים, דבר שיותר ויותר צעירים באירופה הולכים ומשתכללים בו. סלאקליין נהיה אופנתי בין צעירים אירופיים ואמריקאים, שמשכללים את פעילות הספורט לצד בילוי זמן חברתי. החבל אינו מצריך תנאים ייחודיים, ואפשר לקשור אותו במגוון אתרים: בין עצים בגינה ציבורית, בין סככות צל על חוף הים ובחורשת פיקניקים וקמפינג. כך הוא מצליח להוסיף אפשרות לגיבוש ואתגר במקומות שממילא הולכים אליהם.

החבל אינו מצריך תנאים ייחודיים, ואפשר לקשור אותו במגוון אתרים פתוחים (באדיבות אלפיין סטייל)

טיפים יעילים

לפני שאתם רוכשים ערכת סלאקליין, ומדובר בהוצאה חד פעמית של כמה מאות שקלים (ערכת גיבון, למשל, עולה 490 שקלים) כדאי להתנסות. טל אזולאי מציע להיכנס לאתרי פייסבוק ישראליים להולכים על סלאקליין (יש לפחות שניים כאלו, בעברית), בהם פעילות קבוצות הולכי חבל דרכן אפשר להתעדכן באירועים. יש לו עצות נוספות:
  • מצאו מקום בו המרחק בין שני העמודים או העצים אינו עולה על חמישה או שישה מטרים. מוטב להתחיל להתאמן על חבל קצר.
  • קשרו את החבל 40 ס"מ מעל האדמה (אם יש לכם מתבגרים הרפתקנים עלו אותו ל-60-50 סנטימטר).
  • חפשו מקום שיש בו דשא, חול או עפר – כדי שאם יצטרכו לקפוץ מן החבל החבטה לא תהיה קשה.
  • אם אתם מתקשים לעשות יותר מצעד אחד – נסו לבהות בנקודה קבועה, הכניסו את הבטן אזנו את עצמכם עם הידיים.