אחד מהמכשולים הגדולים ביותר בתהליך דיאטה או בשמירה על אורח חיים בריא הוא הנשנושים במשרד. יש חברות שמפנקות במאפים טריים וארונות עמוסים בחטיפים, יש כאלה שמדי פעם חוטפים שוקולד שמישהו הביא מחו"ל, עוגיה בישיבת הצוות, או סתם מצטרפים לירידה הקבוצתית למאפייה הקרובה. הפיתויים היומיומיים הללו, בעיקר בשעות שבהן אנחנו עייפים או מתוסכלים מפרויקט שלא מסתדר, יכולים להרוס לנו את היום מבחינה תזונתית - גם אם הנשנוש הוא קטן ואחד. לפניכם 6 צעדים להתגברות על הפיתויים במשרד – אחת ולתמיד.

>> לכתבות נוספות בנושאי אורח חיים בריא היכנסו למדור הסוף לנשנושים

1. הקפידו לאכול ארוחות מסודרות

אכילה מסודרת תגרום לתחושת שובע לאורך היום, וכשאנחנו שבעים אנו נוטים פחות להתפתות לאכילת נשנושים. בנוסף, אכילה מסודרת תגרום לעלייה ברמות האנרגיה ותאפשר לשמור על חיוניות לאורך כל היום, כך שלא נצטרך לנשנש משהו על מנת להישאר ערניים מול המחשב. רבים חושבים שלשעות בהם אוכלים יש משמעות, האמת היא שמה שחשוב זה לשמור על סדר. את ארוחת הבוקר (הארוחה הראשונה ביום אם עובדים במשמרות) יש לאכול עד שעה מרגע שהתעוררנו, וממנה והלאה יש לשמור על מרווחים של לא יותר משלוש עד ארבע שעות בין הארוחות. בנוסף, אכילה מסודרת תמנע רעב כשחוזרים הביתה מהעבודה ובשעות הלילה המאוחרות, ותמנע נשנוש מול הטלוויזיה.

ארוחת בוקר שמכילה חלבון ופחמימה תעזור למלא את מאגרי האנרגיה ולמנוע נשנושים מיותרים במשרד עד לארוחת הצהריים. לא מספיקים לאכול כריך בבית ומגיעים למשרד ברגע האחרון? ארוחת בוקר יכולה להיות גביע יוגורט עם שתי כפות גרנולה או כל סוג של דגני בוקר ללא תוספת סוכר, או פרי וחצי חופן שקדים/אגוזים.

2. הימנעו מאכילת ארוחה כבדה בצהריים

ארוחה דשנה בשעות הצהריים מכבידה על הגוף ומערכת העיכול וגורמת לתחושת כבדות ועייפות. ניתן להתגבר על תחושה זו לזמן קצר אך לרוב אנחנו נשברים ומתחילים לחפש משהו לנשנש – בדרך כלל מתוק ועתיר קלוריות - על מנת להתעורר. הפיתרון הוא לאכול ארוחה קלה יותר בצהריים, שתשביע אותנו לאורך זמן ולא תכביד על מערכת העיכול: סלט עוף, כריך חיטה מלאה עם טונה, סלט טונה, או חזה עוף עם ירקות מאודים.

3. הקפידו לשתות הרבה מים

לעתים קרובות, בעיקר במזג אוויר קריר יותר, קשה לנו להבדיל בין תחושת רעב לצמא והדבר מוביל במקרים רבים לאכילה מיותרת. הקפידו לשתות במהלך כל היום! כאשר אנו רוויים בנוזלים, לא נבלבל בין התחושות ולא נתפתה לאכול בזמן שאנחנו צמאים. היום ישנן אפליקציות רבות שמזכירות לנו לשתות כל שעה או לפי לוח זמנים מתוכנן שאנו קובעים.

  • וטיפ קטן: אם תקומו מהכיסא אחת לשעה ותצעדו למטבחון על מנת לשתות כוס מים תרוויחו הפסקה קצרצרה שתעזור לשמור על העירנות ומעט פעילות גופנית.

4. הביאו מהבית נשנושים בריאים

לשנות הרגלים ביום אחד עלול להיות קשה, אבל להחליפם בהרגלים טובים יותר קל יותר. אם אתם יודעים שקשה לכם להימנע מנשנושים במשרד, הקפידו להביא נשנושים בריאים שלא יפגעו לכם באורח החיים, בבריאות או בדיאטה. נסו להביא פירות טריים, קופסה עם ירקות טריים ואפילו חטיפי אנרגיה שמכילים מעט קלוריות וכמות גבוהה של סיבים תזונתיים.זהו טיפ שימושי במיוחד אם נתקעתם בישיבה שהתארכה מעבר למצופה או אפילו בפקק בדרך הביתה. חשוב לאכול כשרעבים ולא להגיע למצב שבו תצאו מישיבה או תיכנסו הביתה ותאכלו את הדבר הראשון שתראו במקרר.

5. שתייה חמה משקיטה רעב

מרגישים רעבים ויש עוד שעה עד ארוחת הצהריים? הכינו לעצמכם כוס של שתייה חמה. לשתייה חמה יש אפקט שובע והיא משקיטה את הרעב. כוס קפה או תה בהחלט יעזרו להתגבר על הצורך לנשנש משהו קטן עד לארוחת הצהריים.

6. ולסיום – טיפ שמוקדש לבורקס

בורקס תמיד היו ולצערנו יש סיכוי שלעולם לא ייעלמו משולחן הישיבות בעבודה. מה עושים? פנו למי שאחראי על הכיבוד והציעו לעבור לכיבוד בריא יותר או לפחות להוסיף אופציות נוספות לבחירה. ירקות ופירות חתוכים יכולים להיות התחלה טובה, גם קרקרים דלי שומן עדיפים על בורקס וקרואסונים. אם אתם נתקלים באוזניים אטומות עשו מעשה, והביאו אתכם קופסה עם ירקות או פירות טריים לישיבות.

  • נטעחן ליבנה היא דיאטנית קלינית ומאמנת כושר אישית