דמיון מענג מוריד דרמטית את החשק לאכול (צילום: shutterstock)
דמיון מענג מוריד דרמטית את החשק לאכול (צילום: shutterstock)

מותשים מהמלחמה היומיומית בפיתויים מתוקים? לפי מחקרים, הדרך הקלה ביותר להפסיק לחשוב על עוגת שוקולד חמה עם גלידה וקצפת, היא לדמיין את התמונה הזו במקום: חוף ים בריוויירה האיטלקית. אפשר לחשוב גם על סצנה מהסרט האהוב עליכם, או על ריקוד צמוד עם בן הזוג מתחת לשמים זרועי כוכבים בחופשה חלומית. פשוט תחשבו על משהו נעים שלא קשור לאוכל, כל דבר שהוא עד שתתגברו על הפיתוי.

מחשבה נעימה במקום משולש פיצה

לפי מחקר קנדי שנעשה על ידי פסיכולוגים מאוניברסיטת מקגיל שבמונטריאול, התבקשו נבדקים במשך ארבע ימים לדמיין את עצמם עוסקים בפעילות אהובה בכל פעם שצץ להם חשק למאכל כלשהו, ולהמשיך לדמיין את התמונה הזו עד שהחשק נעלם. בהשוואה לקבוצת הבקרה, שהשתמשה בטכניקות אחרות כמו הסחת דעת, או מטלות מאתגרות מבחינה מנטלית כמו לומר את הא"ב מהסוף להתחלה, לנבדקים שדימי

ינו תמונות מהנות, הייתה ירידה דרמטית בהרבה בעוצמת החשקים לאוכל.

החוקרים סבורים שבעקבות השימוש בחושי ראיה, שמיעה, וריח בזמן המחשבה על הפעילות המהנה, נחלשת הכמיהה לאכילה, והמאכל הנחשק נראה פחות אמיתי. החושים פחות פנויים לדבר האמיתי.

החוקרים מסכמים ששימוש ב"דמיון מענג" מול פיצה ריחנית או לחמניות חמות שזה עתה יצאו מהתנור, יכול תת לנו את הבלמים הנחוצים לבחור בסלט ולהתגבר על עוגת הקצפת.