קטי קמחי

מחפשים ספר מצוין להתכרבל איתו במיטה ביום גשום? כדאי שתעשו את זה עם "יומנים מחדר המיטות". את הספר כתבה בטינה ארנדט, פסיכולוגית, מטפלת מינית ועיתונאית, בזכות 98 זוגות שהתנדבו לנהל יומנים אישיים ולחשוף את חיי המין שלהם.
מעבר לכך שהוא הגרסה המודרנית והטובה יותר של ספרו הידוע של ד"ר ג'ון גריי "גברים ממאדים, נשים מנגה", "יומנים מחדר המיטות" הוא אחד הספרים המומלצים יותר שקראתי על סקס. למה?

לקרוא, להפנים, ליישם (צילום: שאטרסטוק)

1. כי תמונה אחת שווה אלף מילים

פעמים רבות לאורכו מתארים שני בני זוג רגע משותף במיטה. התבוננות בסיטואציה משותפת, פעם אחת דרך העיניים שלו ופעם דרך העיניים שלה, מעניקה הבנה על כל מה שפסיכולוגים יכולים לדבר עליו שנים.

2. כי בטינה ארנדט כותבת טוב

השילוב בין מטפלת ועיתונאית מתגלה כמנצח במקרה הזה. ארנדט יודעת להשתמש בסימוכים מקצועיים, לנמק ולספר סיפור בדיוק כמו שאנחנו אוהבים לקרוא: רהוט, קולח ועם שורה תחתונה ששווה ציטוט.

3. כי תמיד כדאי להיזכר בשורה התחתונה שלו

והשורה התחתונה (זהירות, ספוילר) היא שככה זה: גברים רוצים/ זקוקים/ מעוניינים בסקס יותר מנשים, ויש לזה הסברים חברתיים, ביולוגיים ונפשיים. מה זה אומר? שזה שהיא לא רוצה סקס באותה תדירות כמוך, לא הופך אותה ל"פולנייה", ולחלופין - זה שהוא רוצה סקס יותר ממך לא אומר שהוא "סוטה".

רוצה לשדרג את חיי המין שלכם ? צאי מהאוטומט של לומר "לא"

4. כי תמיד כיף להציץ

מוזר, ואפילו משונה, איך מצאתי את עצמי בתוך טקסט של כל כך הרבה נשים ואיך רותקתי לצד הגברי של המשוואה. תמיד טוב לגלות שהמיטה של השכן לא ירוקה יותר, ומרתק להקשיב עד כמה מורכבים חיי המין של כולנו.

5. כי יש שם כמה טיפים חשובים

ואחד מהם, מצוין במיוחד, מיועד לנשים והוא: צאו מהאוטומט של לומר "לא" כי לא בא לכן כרגע. אל תצפו שסקס יגיע תמיד מרגעים של תשוקה משותפת, כמו שקרה בתחילת הקשר או כמו שמראים בסרטים. לאורך השנים לתשוקה פנים שונות ומעניין לבדוק מה קורה כשמתהפכים: כשהופכים את המילה "כן" לברירת המחדל בכל מה שנוגע לסקס.

"יומנים מחדר המיטות", בטינה ארנדט, הוצאת ידיעות ספרים, מחיר: 98 שקל