אראלה טהרלב בן-שחר

לאחרונה אני עדה לתופעה מוזרה: מרבית חבריי (הקשישים, יש לציין) מתחילים לזהות את עצמם על פי הספורט שהם עוסקים בו. הם מתרברבים בנעלי הריצה המתקדמות שלהם, מספרים על קבוצת התריאטלון שהצטרפו אליה, ומתגאים במספר הקילומטרים שרכבו בשבת. במקום ספרים, קלטות ומנויי עיתון לימי הולדת -- אנו מביאים אחד לשני - שעוני דופק, בגדים מנדפי זיעה, וטיירים להחלפה.

גם השחיינים רוצים שתתנו להם תשומת לב. (צילום: שאטרסטוק)

אבל בעוד שסביב האופניים והריצה קמו ארגונים, קבוצות, טכנולוגיות ומוצרים חדשים, אנחנו השחיינים נשארנו בדממת המים. מקופחים, וחסרי יחס ציבורי. וזאת למרות שהספורט שלנו הכי בריא ויש אומרים גם הכי משעמם.

והנה, במרכז הישראלי לשחייה של ערן גרומי (לשעבר אלוף הארץ בשחיה), מצאתי רעיון למתנה נחמדה לשחיינים: הדרכה לשיפור שחיה המבוססת על צילום וידאו תת-מימי.

שוחים, מצטלמים, ובסיום השחייה צופים בתמונות התת-מימיות על מסך גדול, כשגרומי, מנתח את סגנון השחיה בפרטי פרטים. תיעוד הנעשה גם מתחת למים מאפשר לו להתייחס לפרמטרים חשובים כגון תנועת החץ של היציאה, עוצמת וזווית הגריפה, מנח הרגליים, היציאה מן הקיר ואפילו תזמון הוצאת האוויר בתוך המים.

צילום תת-מימי לתלמידי שחייה

צילום: Shutterstock

נראה שהקלישאה "תמונה שווה אלף מילים", הופכת כאן, כשהמאמן והשחיין מתלכדים ומביטים באותה תמונה, לאמת צרופה. קל להבין את הערות המורה ולא רק להבין אלא אפילו להאמין, דבר שעשוי להיות קשה אצל מתאמנים שנוטים לחשוב ש'עשיתי נורא יפה אבל המורה בדיוק לא ראה'.

מחיר לשעה: 350 ש"ח. המרכז הישראלי לשחיה: 052-5658565.