כאבים, עייפות, כבדות, חוסר מנוחה, אי שקט, חוסר סיפוק, לחץ, מתח- כל אלו הם איתותים שיש להתייחס אליהם. ההמלצה שלי היא תמיד להיות קשובים, לפתח מודעות לתחושות גוף.

גוף ונפש שלובים זה בזה, בלתי נפרדים, זה צילו של זה. כאשר הגוף נינוח קל, לנפש להיות שלווה יותר. מנח נכון ונינוח והבנה הם הכלים הטיפוליים שלנו. באמצעות מודעות, תשומת לב ופעולה נכונה אנחנו יכולים להביא מזור לגוף ולנפש, להסיר דפוסי פעולה שגויים ולטפח תנועה ויציבה נכונה. לכן מומלץ לטפל בגוף יום יום, לטפל במכאובים שכבר ישנם, ולמנוע את הופעתם של מכאובים חדשים.

עבודת הגוף היא תהליך טיפולי. טיפוח תרגול גופני חכם מסייע לא רק לבריאות אלא מבסס תחושות כמו עונג ושלווה, ביטחון, חיות וכוח. בתרגול חכם אנחנו חודרים דרך שכבות ורבדים מפרקים וממיסים את החומר לרמה מעודנת, ונוצרת תחושה של שחרור. הגוף מפסיק להוות מכשול, אלא הופך למקדש שראוי לשכון בו.

כשאני עובדת עם תלמידיי בכיתה אני מקפידה על מנח נכון של הגוף בכל תנוחה ומצב של הגוף. המנח הנכון הוא המצב האופטימלי שבו אנו מסוגלים לחוש את עצמנו נינוחים וחופשיים ממגבלות וכבלים.

ההמלצה שלי היא לתרגל בצורה חכמה ורגישה. הגוף שלנו חכם, הוא יודע לאותת לנו כשאנו לא מתייחסים אליו בכבוד, ויודע להוקיר כשאנו מכבדים אותו. הדרך תמיד נושאת פרי, מה שנזרע – נקצור.

תרגלו במסירות, ענת

לאתר שלי: יוגה סטודיו - ענת צחור