ענת פלדמן

נותנים בקצב (צילום: גיא גלעד)

אתם פשוט חייבים לראות את זה, להצטרף לחוויה, להבין באמת במה מדובר. בגיליון מאי של מגזין "מנטה" המילים מתארות בהרחבה והצילומים ממחישים. כאן בבלוג זה מעבר לטקסט. חמישה טרנדים של הריקודים החמים ביותר שסוחפים את חובבי הכושר: בודי ג’אם, זומבה, ניה, טקטוניק והאוס דאנס - מולכם בלייב.

בודי ג'אם

סגנון סוחף במקצב ובמוזיקה של צעדי ריקוד מובנים וייחודיים מבית היוצר של שיטת "לס מילס" הניוזילנדית. אתם נהנים משיעור ריקוד קצבי וססגוני, עם הלהיטים החמים ביותר של מועדוני הלילה. ייחודיות הבודי ג’אם, בין היתר, הוא בהיותו מורכב מתכנית מובנית, "מוכתבת" מגבוה, אחידה לכולם, והמדריכים עצמם עוברים הכשרה ייחודית ומבחן מעשי. כל שלושה חודשים מתחלפת התכנית בהשקה ססגונית. כך מתקבלים שיעורים מובנים היטב מיחד, ומגוונים ומלהיבים מאידך.

זומבה

אם זו פעם ראשונה ששמעתם את השם הזה, כנראה שרק נחתתם מהחלל. גם אנחנו עושים "זום" על הזומבה. כשמה כן היא: "לזוז מהר ובכיף", לצעדים ממקצבים שונים של הסלסה, מרנגה, קומביה, פלמנקו ועוד בקרנבל שמח של שיכרון חושים. כמו כמעט כל דבר גאוני, גם הזומבה נוצרה במקרה, כשמדריך אירובי שכח את קלטות האימון הרגילות, הביא מהאוטו את הדיסקים המקפיצים שלו, ומשיעור מאולתר אחד שסחף בהתלהבות את המתאמנים יצר היסטוריה. יש מגוון סרטונים. היה קשה לבחור:

NIA

ה"ניה" נוצרה בשנות השמונים של המאה הקודמת, ומועברת ב42 מדינות בעולם. זוהי שיטת ריקוד הוליסטית, כזו המחברת בין הגוף לנפש דרך הקשבה ומודעות לתנועה ולגוף. ב"ניה" מאמינים בהנאה שבתנועה, במיקוד ובקשב לצרכי הגוף. אותה תחושת ההנאה מביאה לבריאות פיזית, לכושר גופני ולאיכות חיים גבוהה. כל אחד מביא את האני הפרטי שלו לתוך התנועה כשהוא משלב גוף, תודעה ורגש, עד לכדי קטרזיס של ממש וריפוי עצמי.

טקטוניק

הידוע גם בשם "אלקטרו דאנס", שיעור סוחף של ברייקדאנס. הגיע אלינו מפאריס בתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת, והפך להיות אחד הטרנדים הסוחפים ביותר בעולם. מעטים המורים שיכולים להעביר סוג ריקוד שכזה, בגלל רמת הקואורדינציה המאתגרת במיוחד, הקצב והסגנון הייחודי. לכן מדריכים אצלנו משלבים כמה סגנונות במקביל על מנת שנוכל להנות מחוויית הריקוד ולא לעמוד משתאים אל מול הצעדים.

האוס דאנס

ריקוד אנרגטי ומהיר בהשפעת מוזיקת ההאוס, שהחל בשיקאגו של שנות השמונים של המאה הקודמת. ב"האוס דאנס" נמצא מיקס מחשמל של צעדים לטינים, סטפס, אמנויות לחימה והיפ הופ, כשההשפעה גדולה מאד הגיעה מהמקצבים האפריקניים שם קצב התופים נותן את הטון. כך נוצר ריקוד כוחני משהו, אנרגטי, הבעתי, מה שהפך אותו לאחד הטרנדים החמים ביותר בארה"ב ובאירופה.


וככה בסוגריים, קבלו עוד טרנד נפלא, שכמו רבים אחרים לא יכול היה להיכנס לכתבה. ריקוד ה"קרדיו סטיק" המהפנט: