סמדר כהן טרקל

הדוגמנית אסתי גינזבורג יוצאת נגד הפרעות אכילה. את המסר הזה היא מצליחה להעביר היטב (ובמידה לא מבוטלת של ציניות), בקמפיין של רשת אפריל. שם היא מככבת בשמלת כלה, כשהיא 'טוחנת' להנאתה עוגת קצפת, סטייק עסיסי, פסטה וכל פנטזיה קולינרית אפשרית.

אירוסיה הטריים והשתלחויות נגד מצבורי הצלוליט בגופה, הן מצד טוקבקיסטים עם לב רחום והן מצידם של כתבי הברנז'ה, הפכו אותה לבחירה האולטמטיבית לקמפיין (אם לרגע מתעלמים ממרינה מקסימילאן שיכלה אף היא לשמש חלופה לא רעה כלל) ובתזמון מושלם, עונת החתונות. אבל גינזבורג, הביאה אותה בהפוכה ושלפה אצבע משולשת כלפי עולם הרזון בכלל והמלעיזים בפרט. וכך, גם אני, כמו רבים אחרים, לא נותרתי אדישה. על כן, שניה לפני שאנחנו מסובים, אפשרתי לארבעה צדדים שבאישיותי לשחרר לעברה ארבע קושיות:

החכם

תגידי אסתי, לא החמצת כאן את המסר? כמי שמשמשת מודל חיקוי לצעירות רבות, יש משמעות לבחירות שלך. לכן אל תקלי ראש בטחינת מזונות שמקפיצים את האינסולין והכולסטרול בשעה שהיינו סולחים לך אם היית שולפת דג עסיסי מהגריל, אפילו טובלת אותו בטחינה, וזוללת ממנו באותה תאווה שגרמה לנו להקיז ריר.

במילים אחרות: להעביר מסר ש'יופי זה עניין של ביטחון' זה סבבה, אבל 'שתילת' רמזים על בחירה בריאה היתה משלשת את ערך המוסף של הקמפיין.

אסתי גינזבורג בקמפיין נגד הפרעות אכילה

הרשע

על מי את חושבת שאת עובדת, אסתי? הביסים הללו, גם אם תפקידם בצילומים היה מוגבל, וודאי גבו ממך מחיר שניה לאחר שהמצלמה כבתה (לא בכדי הוכתרת לאחרונה על ידי מגזין ווג איטליה כדוגמנית הישראלית הכי מפורסת). אולי גמעת עשרה קילומטר ריצה על כל ביס ואולי אף גזרת על עצמך משטר קפדני של דיאטה.

התם

תגידי אסתי... לכל מי שזוללת ככה את עוגת הקצפת, יש סיכוי להופיע בשער המגזין של ה'ספורט אילוסטרייטד'?

כמודל חיקוי, אל תקלי ראש בבחירת המזונות  שלך

זה שאינו יודע לשאול

מצד אחד, עם גוף כמו שלך (עם או בלי הקילוגרמים המיותרים) ועם חשבון בנק שמתנפח היטב בזכותו, זו באמת לא חוכמה גדולה לצאת במסר כזה לאומה. מצד שני... את כובשת... הפרסומת הזו מחמיאה לך, ומי יודע אולי זו את שפותחת כעת עידן חדש של דוגמניות שפויות ושופעות תרתי משמע.

אז בואי נסכם, שלפחות בינתיים - את תמשיכי לנטוף זיעה באימונים מפרכים, בניסיון לכבוש עוד ועוד שערי מגזינים יוקרתיים בחו"ל, ואני אשחרר לרגע את המקלדת. מחכה לי עוגה במקרר!

פנינו לגינזבורג לקבלת תגובה, אולם נמסר לנו שבשל היותה חיילת, נבצר ממנה להגיב.

קרדיט צילום: לם וליץ סטודיו