תצוגת האופנה של המעצבת רימה רומנו, שפתחה את יום התצוגות השלישי והאחרון של שבוע האופנה, החלה בדברים שנשאה ציפי רומנו, אשת יחסי הציבור של המותג, שהיא גם בת הזוג של המעצבת ושותפה במותג, וניצלה את הבמה/מסלול שניתנו לה על מנת להציף בחלל התצוגות המנותק נושאים שעל סדר היום: המצב הפוליטי, ייצור כחול לבן והחיים עצמם (כמו האמירה המפורסמת ההיא של ביבי).

  (צילום: אורית פניני)

הזוג רומנו לא הסתפק בנאום שבעל פה, ובחר להעביר גם מסר "פילוסופי" כתוב, בהודעה לעיתונות שהמתינה לאנשי התקשורת על הכיסאות: "אני מאמינה שאישה שמתייחסת לעצמה צריכה להקפיד גם בחיי היום יום והשגרה להתלבש בצורה מוקפדת, להתאפר, לשים לב לפרטים הקטנים לפני שהיא יוצאת מהבית בבוקר".

  (צילום: אורית פניני)

האם הדוגמניות של רימה רומנו – שעלו למסלול באיפור עיניים מעושן ושיער רטוב, שנוצר תחת ידיהם המקצועיות של המאפרים של חברת MAC ובניצוחו של מיקי בוגנים - לבושות במערכות לבוש אורבניות על גבול הגותי-שיק ונעלי סניקרס לבנות מדגם אייר פורס 1 של נייקי – הן דוגמה למראה יומיומי מוקפד? כך או כך, אם נניח את הסיסמאות בצד, הרי שעל המסלול עלתה קולקציית חורף הדוקה ומוצלחת של מעצבת שמתפתחת ומתבגרת בהדרגה לנגד עינינו, עונה אחר עונה. אם בעבר חיפשה רומנו את מילותיה בציטוטים מעבודתם של מעצבי אופנה אחרים, הפעם ניכר כי היא מספיק בטוחה דיה לספר את הסיפור שלה עצמה.

  (צילום: אורית פניני)

את התצוגה פתחה הדוגמנית נעם פרוסט, לבושה שמלת חלוק מסאטן בצבע חלודה, שהיתה הצהרת כוונות על העתיד לבוא: קולקציה שמשחקת על התפר שבין נשיות לגבריות, וחורגת מפלטת הצבעים המצומצמת של שחור ולבן, שליוותה בעבר את דגמיה של רומנו.

  (צילום: אורית פניני)

העיצוב הנקי המשיך עם פריטי מפתח כמו מקטורן מפוסל בעל שרוולי שלושת רבעי, חולצת טי בגזרת אוברסייז מבד סקובה בצבע שחור, או אוברול אוברסייז שחור, שהתגלה כסובל מבעיית פרופורציות קלה.

  (צילום: אורית פניני)

מבין כל הדגמים בקולקציה, בלטו במיוחד פריטי העור, שהפגינו שליטה של רומנו בתהליכי העיצוב והייצור. בין אם היו אלה מכנסי עור בגזרה רחבה, שמלת עור מפוסלת בצבעי שחור וזית, חצאית בגזרת עיפרון, או ז'קט אופנוענים עם שרוולים כפולים המסתיים בקו המותן - רומנו הקפידה על גזרות מדויקות ופרופורציות נכונות. תרמו לכך החיתוכים המדויקים בקו המותניים והחזה, הנדרשים בעבודה עם עור כחומר גלם.

  (צילום: אורית פניני)

מבין שש הקולקציות בעיצובה של רומנו עד כה, זו היא הנגישה ביותר, הודות לשימוש בחומרים כמו ויסקוזה, משי, צמר ועור, וגזרות שעושות חסד עם קווי המתאר של הגוף. הנגישות כמוטיב שאליו מכוונת רומנו התבטאה גם בתמונת הסיום של התצוגה, כשאל המסלול יצאה המעצבת כשהיא נושאת בידיה את בנה בן השנה רומיאו רפאל, ולצדה שורה של דוגמניות שהחזיקו תינוקות לבושים בבגדי המותג, בדומה לתצוגת האופנה של דולצ'ה אנד גבאנה מהחורף שעבר. רימה רומנו מתכננת להפוך למותג לייף סטייל לכל המשפחה, עם קו בגדי גברים, נעליים וסנדלים, קופסאות נוי, מוצרי נייר, נרות ואפילו מוצצים לתינוקות. בהסתמך על התצוגה הנוכחית, היא נמצאת בכיוון הנכון.