תצוגת האופנה של המותג בלינקי, רביעית במניין התצוגות היומי, היתה תצוגת ביכורים עם נוכחות בימתית. היא הציגה קונספט הדוק, שפה עיצובית בעלת כתב יד מובחן, וסטיילינג שתמך להפליא בפריטי הקולקציה.

כפות הרגליים נעטפו ברצועות עור שיצרו הליכה אחידה לכל הדוגמניות (צילום: אורית פניני)
כפות הרגליים נעטפו ברצועות עור שיצרו הליכה אחידה לכל הדוגמניות (צילום: אורית פניני)

מאחורי המותג בלינקי עומדים בני הזוג עידית ואור בלינקי, והמעצבת קרן אטון. מוקדם יותר הערב, כשנשאלו השלושה על ההשראה לקולקציית סתיו-חורף 2015-16 והקונספט שנבחר לתצוגה, הם התקשו למצוא את המילים המתאימות, והסתפקו באמירה כי "מה שיהיה על המסלול זה 100 אחוז אנחנו".

סטיילינג שתמך להפליא בקולקציה  (צילום: אורית פניני)
סטיילינג שתמך להפליא בקולקציה (צילום: אורית פניני)

על רקע צלילי המולדבה של סמטנה (שהביאו אותנו לזמזם את התקווה יותר מפעם אחת), פתחה את התצוגה פרזנטורית המותג רננה רז, לבושה חצאית מקסי בצבע אפור חום ועליונית א-סימטרית שחורה שנסגרה בחגורת אובי שחורה מעור.

  (צילום: אורית פניני)

כפות הרגליים של רז, כמו גם של יתר הדוגמניות, נחנטו ברצועות עור, ואת הזרועות כיסו כפפות סריג ועור, שהעניקו לדוגמניות אופי של לוחמות אורבניות. הבחירה לוותר על נעליים לטובת הליכה על קצות האצבעות ברגליים עטופות עור, הובילה למראה אחיד ויצרה הליכה זהה לכל הדוגמניות, גם אם לעתים חלקן התקשו לשאת עצמן על קצות האצבעות.
  (צילום: אורית פניני)

אוסף הפריטים שהוצג המשיך את הקו העיצובי של המותג, ומציף שאלות על לבוש דה-קונסטרוקטיבי, צבעוניות מונוכרומטית ומשחקי שכבות. בחלק מהמקרים הצליחו מעצבי המותג לייצר שילובים מסקרנים, שנולדו מתוך ניגודיות חומרית, במקרים אחרים זה הרגיש כמו ניסיונות שלא גובשו לאמירה אחידה, ונראו כמו ציטוטים אופנתיים של משהו מוכר (ע"ע המעצב ריק אוונס), ולא הדבר האמיתי עצמו. כך שלצד מראות מוצלחים כמו מעיל ארוך בצבע מוקה עם אמרות פרומות, בעל מראה תיאטרלי, או מערכת לבוש שהורכבה מז'קט ארוך ללא שרוולים שנלבש עם חצאית טול מקסי שחורה, עלו אל המסלול פריטים לעוסים עד דק מהז'אנר המאפיין את בלינקי, כמו שמלת מקסי לבנה במראה א-סימטרי, או שמלת צמר שחורה עם צווארון גולף מעור שנראה כמו חגורה תומכת לצוואר.
  (צילום: אורית פניני)

בדומה לתצוגות נוספות שעלו במהלך היום בשבוע האופנה, גם התצוגה של בלינקי סבלה מעריכה לא נכונה של פריטים, מצב היוצר עודפות מעייפת של דגמים על המסלול, שניפוי מוקדם שלהם היה מייצר תצוגה חזקה בהרבה. אין צורך לשלוח אל המסלול כל שמלה עם צווארון א-סימטרי, גם אם באותה סדרה בחרו המעצבים לייצר שלל גרסאות ואפשרויות לבוש, בטח כאשר פלטת הצבעים מצומצמת כל כך ונעה על הספקטרום הצר שבין שחור ללבן.

יחד עם זאת, בבלינקי הצליחו לשמור על ערנות הצופים בזכות הקבוצה שנעלה את התצוגה, שכללה שמלות שחורות עשויות לבד עם נגיעות "לכלוך" בלבן, שמלה ללא שרוולים עם יריעות לבד במראה קרוע, שנראו יריעות עור חיה שהשתלבו בהרמוניה עם גוף האדם, וחצאית הטול השחורה שהוסיפה למראה זווית אלגנטית והובילה לטוטאל לוק מסקרן ועשיר בניואנסים.

איתי יעקב