מוסף Vogue Talents המצורף כמדי שנה לגיליון ספטמבר של מגזין ווג איטליה, מארח הפעם לא פחות מארבעה מעצבים מבטיחים מישראל, כולם בוגרי שנקר מחזור 2015, ומקנח בבוגר שנקר נוסף, שאף זכה מצד המגזין לתואר של כבוד.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

הארבעה שנבחרו על ידי עורכת המוסף שרה מיינו הם: אבישי ברגר, נוי דרור, שי טאקו (שקטף את הפרס של חברת השעונים סווטש בתחרות ITS שהתקיימה ביולי האחרון בטריאסטה, איטליה), ודנה כהן (שזכתה השנה בפרס ע"ש פיני לייטרסדורף).

מוסף Vogue Talents. מצורף כמדי שנה לגיליון ספטמבר של מגזין ווג איטליה
מוסף Vogue Talents. מצורף כמדי שנה לגיליון ספטמבר של מגזין ווג איטליה

"הקולג' שנוסד בשנת 1970 במטרה לשרת את תעשיית האופנה בישראל, מחבר בין כישורים אקדמיים לעבודות יד מודרניות", נכתב בתיאור בית הספר והמחלקה לאופנה בשנקר, בראשות לאה פרץ. "תכני הלימודים במחלקה נועדו לעודד ביטוי מקורי וחדשני בכל הקשור לעולם האופנה והאביזרים". שמו של אלבר אלבז, המנהל הקריאטיבי של בית האופנה לנוון, הוזכר כאחד הבוגרים המובילים ממוסד הלימודים.

בוגר נוסף, שמככב פעמיים בין עמודי המגזין, הוא מעצב הגברים אלירן נרגסי, שסיים את לימודיו בשנקר ב-2012 ונבחר במוסף לאחד ממעצבי בגדי הגברים המבטיחים לשנת 2015, וכן מוצג כאחד הפיינליסטים בתחרות Vogue Talents for Asia, בה הוא מועמד לצד חמישה מעצבים נוספים מאיטליה, דרום קוריאה, סין וטאיוואן.

סיפור הסינדרלה של מוסף Vogue Talents. בגדי גברים בעיצובו של אלירן נרגסי (צילום: גיא נחום לוי)
סיפור הסינדרלה של מוסף Vogue Talents. בגדי גברים בעיצובו של אלירן נרגסי (צילום: גיא נחום לוי)

סיפורו של נרגסי הוא סיפור הסינדרלה של המוסף. בביקורה של מיינו בישראל בחודש יולי האחרון, פנה נרגסי לרחל ברמן הדרי, מרצה בכירה במחלקה לאופנה בשנקר, ושאל אם יוכל להיפגש עם מיינו. ברמן הדרי ביקשה מנרגסי שיארגן לפגישה מספר בוגרים בסטודיו אחד, ומיינו הגיעה לפגוש את נגרסי, יחד עם המותגים הצעירים Tres ו-Hannah. "בשיחה איתה אמרה מיינו כי היום זה הדד ליין להגשת מועמדות לתחרות של Vogue Talents for Asia ושכדאי לנו להירשם", מספר נרגסי בשיחה עם Xnet.

מבין מאות הפניות שהגיעו לתחרות נבחרו כשישה מעצבים צעירים, ולכל אחד מהם הוצמד בית אופנה סיני גדול. נרגסי, מעצב בגדי הגברים היחיד ברשימה, הוצמד אל חברת Canudilo H Holiday המתמחה בבגדי גברים בסין עם למעלה מ-500 סניפים רק בתוך האימפריה.

בימים אלו שוקד נרגסי על עיצוב קולקציית קפסולה לחברה, ובה שמונה מערכות לבוש עבור קולקציית סתיו-חורף 2016-17. הקולקציה תוצג בנובמבר הקרוב בתצוגת אופנה בשנגחאי בשיתוף ובחסות סוכנות עלית מודלס הבינלאומית. בנוסף, עיצוביו של נרגסי יוצגו בתערוכה שתתקיים במסגרת שבוע האופנה של מילאנו בפברואר הקרוב.

נרגסי מספר כי הוא אינו זונח את השוק המקומי, ובימים אלו הוא עובד סביב השעון על תצוגת האופנה שלו בגינדי תל אביב, שתוצג במסגרת תצוגת האפ-קאמינג של המעצבים הצעירים זוכי פרס מפעל הפיס.

במוסף Vogue Talents: מתוך פרויקט הגמר של אבישי ברגר (צילום: רון קדמי)
במוסף Vogue Talents: מתוך פרויקט הגמר של אבישי ברגר (צילום: רון קדמי)

"המעצבים שנבחרים למוסף הם הסטודנטים שעבודתם תפסה את עיניי יותר מכולם", אמרה מיינו ל-Xnet בביקורה בישראל. "אני מחפשת נקודת מבט אישית. אתה רואה את הפורטפוליו של הסטודנטים בשנקר, ויש שם המון קריאטיביות, אבל הסוד הוא התרגום האישי שלך לנושא".