שלושה חודשים לאחר הופעת בכורה בשבוע אופנת ההוט קוטור בפריז, הדוגמנית בת ה-14 סופיה מצטנר מחולון שבה היום אחר הצהריים אל מסלול תצוגת קו הפרט א-פורטה לאביב-קיץ 2016 של כריסטיאן דיור. וממש כמו בפעם שעברה, מצטנר זכתה לכבוד של פתיחת התצוגה החשובה, לעיניהן של פרזנטורית החברה ריהאנה ועורכות אופנה ובראשן אנה ווינטור, שישבו בשורה הראשונה.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

בשיער אסוף לאחור ופנים נקיות מאיפור, פסעה מצטנר לבושה במראה קיצי ולבן, שהורכב ממכנסי שורטס וגופיית בטן עם מפתח צוואר מעוטר. לצווארה הונח ענק מרהיב ולרגליה נעליים עם חרטום מחודד.

גם הפעם הגיעה מצטנר לפריז כשהיא מלווה בבוקרית הצמודה שלה מסוכנות רוברטו, רותם גור. השתיים נחתו בעיר האורות לפני חמישה ימים, לטובת השתתפות בתצוגה וצילומים למגזין האופנה System לצדו של ראף סימונס, המנהל האמנותי של בית האופנה והאיש שפגישה מקרית איתו בבוטיק של דיור בפריז, הובילה לחתימה של מצטנר על חוזה מול בית האופנה.

A photo posted by Dior Official (@dior) on

סיפור הסינדרלה של מצטנר, מנערה שניקתה חדרי מדרגות לפרנסתה ועד לשבוע האופנה בפריז הפך לסנסציה בינלאומית, גם בשל המהומה התקשורתית שעורר גילה הצעיר של מצטנר בת ה-14. לטובת הפרוטוקול, מיכאלה ברקו החלה לדגמן בגיל 13 וחצי, שירז טל בגיל 14 וקייט מוס וכריסטי טרלינגטון בגיל 15, כך שקשה להגיד שמדובר בגיל חריג בענף הדוגמנות.

כיום מצטנר חתומה בשתי סוכנויות: רוברטו הישראלית וסוכנות ויוה הצרפתית. עם בית האופנה דיור היא חתומה על חוזה בלעדי בן שנה, תמורתו קיבלה קרוב ל-300 אלף יורו (על פי אינפורמציה שנמסרה מסוכניה). החוזה כולל השתתפות בתצוגות של בית האופנה והופעה בקמפיינים.

על השתתפותה הקודמת בתצוגה קיבלה מצטנר כ-2,000 דולר. "בדיוטי פרי קניתי לאמא שלי מסקרה, ולרוני, חברה שלי, מחזיק מפתחות של מגדל אייפל ושוקולד", סיפרה מצטנר בכתבת שער ללאישה שפורסמה בערב ראש השנה. "נתתי לאמא שלי 1,000 שקל לרופא שיניים ו-2,000 שקל לשכר דירה, חשבון חשמל והוצאות. את השאר בזבזתי על בגדים בקניון, אוכל, סרט והחלקה על הקרח. טוב, זה לא מיליון, זה נגמר מהר".