קיר בצבע חרדל ותצלום של האמנית לטיסיה בולו מהמטרו בפריז עם מודעה של סרטו עטור השבחים של וים ונדרס "פריז, טקסס", מקבלים את פני האורחים בביתם של המעצבת והבוטיקאית אליז ג'וליארד שניידרמן ובעלה שי שניידרמן, פסיכולוג. שניהם מתגוררים ופועלים בשכונת נווה צדק בתל אביב: היא עם שלושה בוטיקים הממוקמים ברחוב שבזי בשכונה – אליז בגדים, אליז נעליים ונומרו 13, הוא בקליניקה פרטית הנמצאת בחדר צדדי בכניסה לבית. חדר העבודה שלה נמצא במפלס השלישי בדירה, וכולל יציאה למרפסת גדולה המשקיפה על סמטאותיה הציוריות של נווה צדק ועבודות הפיתוח של העיר הנחפרת לאורכה ולרוחבה. שולה ובטי, שתי כלבות הפקינז, מתרוצצות סביב האורחים בכשכושי זנב ועניבות פפיון צבעוניות התלויות על צוואריהן, ומוכיחות כי כלבים יודעים להעניק את קבלת הפנים הלבבית ביותר.

>>בקרו בכל הבתים של אנשי האופנה

כבר תשע שנים שג'וליארד נמצאת בתל אביב, לאחר שעלתה ארצה מפריז. מהר מאוד פתחה את הבוטיקים הקרויים על שמה בנווה צדק (לצד בוטיק נוסף ברחוב שינקין בתל אביב, שנסגר בינתיים) ומאוחר יותר הקימה את בוטיק נומרו 13, שמציג אופנה אקלקטית לנשים ולגברים לצד חפצים לבית. בקיץ האחרון השיקה ג'וליארד קולקציה ראשונה בעיצובה, השומרת על רוח הבוטיק וסגנון המשלב בקלילות בין צבעים, חומרים והשראות מכל עבר.

האקלקטיות הזו בולטת גם בעיצוב ביתה, ששומר על חזות משפחתית וזרוקה. כך, לצד ארגז הצעצועים הגדול של הילדים ניתן למצוא עבודות אמנות של בולו התלויות על הקירות ועגלת משקאות אלגנטית המצביעה על כך שכאן גרים אנשים שמחים שאוהבים גם לשתות. "זה בית שהוא BoBo לגמרי", היא אומרת בסיפוק, ומספרת כי תמיד חלמה על בית בסגנון הבורז'ואה בוהם שאומץ בחיבוק על ידי תעשיית האופנה.

"אני נשארת עם אותם בגדים מהבוקר עד הערב, ואני לא מחליפה בגדים כשאני יוצאת מחוץ לבית" (צילום: איתי סיקולסקי, איתי יעקב)
"אני נשארת עם אותם בגדים מהבוקר עד הערב, ואני לא מחליפה בגדים כשאני יוצאת מחוץ לבית" (צילום: איתי סיקולסקי, איתי יעקב)

הנכס: בית פרטי, 206 מ"ר המתחלקים על פני שלושה מפלסים וחמישה חדרים.

השכונה: נווה צדק, השכונה הכי צרפתית בתל אביב.

הדיירים: אליז ג'וליארד שניידרמן (37), שי שניידרמן (35), עמוס (3), והכלבות שולה ובטי – האם כלבת פקינז, הבת מעורבת עם צ'יוואווה.

ותק בדירה: שנתיים.

מי עיצב את הבית? "שי ואני".

מה היה חשוב לך במיוחד בעיצוב הבית? "שיהיה דומה לי, לסגנון שאני אוהבת ולאורח החיים האקלקטי שלי. תמצא כאן שילוב של ישן וחדש, צבעים מנוגדים, רהיטים מאפריקה עם מוטיבים סיניים, מודרני מול וינטג' – ערבוביה של השראות והשפעות. זה אולי יישמע כמו קלישאה, אבל רציתי לעצב לי בית פריזאי של אנשים שמתעסקים באופנה. אני מניחה שאם הבית הזה היה נמצא בפריז, הוא היה באזור המארה או ב-Rue des Martyrs המתפתח".

האם יש קשר בין סגנון עיצוב האופנה שלך לסגנון העיצוב של הבית? "אין הפרדה. כמו הבית, גם הבגדים שאני משווקת ומעצבת צבעוניים, קצת אתניים, חצי אינטלקטואליים. אני נוהגת לשלב ולערבב את מה שאני אוהבת באופנה ובעיצוב פנים. את החנות הראשונה שלי עיצבתי בעצמי, ואת נומרו 13, שמאוד דומה באופיו לבית, עיצבה רויטל אינדיק".

"אני נוהגת לשלב ולערבב את מה שאני אוהבת באופנה ובעיצוב פנים". הקולקציה שעיצבה ג'וליארד לבוטיק נומרו 13 (צילום: איל נבו )
"אני נוהגת לשלב ולערבב את מה שאני אוהבת באופנה ובעיצוב פנים". הקולקציה שעיצבה ג'וליארד לבוטיק נומרו 13 (צילום: איל נבו )

כיצד את מתלבשת בבית? "אני נשארת עם אותם בגדים מהבוקר עד הערב, ואני לא מחליפה בגדים כשאני יוצאת מחוץ לבית. אני כן אוהבת את כל הסגנון של בגדי בית נוחים, אבל בניגוד לאחרים, אני כן יוצאת איתם מהבית".

מה הפינה האהובה עלייך? "הספה בסלון – ספת קטיפה ענקית בצבע זית עם עומק של 1.30 מטר, שאפשר פשוט להיזרק עליה ולהירדם. עיצבתי אותה בארץ בהשראת חברת רהיטים צרפתית בשם Caravan שאני מאוד אוהבת. אני מביאה איתי לארץ כמעט כל דבר של המותג שאפשר להכניס למזוודה, לרוב טקסטיל לבית, אבל הזמנה של ספה היתה תהליך קשה ומסובך".

היכן את נוהגת להירגע בבית? "אני לא בן אדם שנרגע. אבל אם אני באמת חייבת, אז על הספה מוקפת במיליון כריות, שמיכה דקה וסדרה לצפייה במחשב הנייד".

היכן את נוהגת לשתות את הקפה שלך בבוקר? "אני שותה בדלאל קולה וליד אקלר שוקולד. באביב, כשנעים לשבת בחוץ, אני קונה הביתה ויושבת במרפסת".

עד כמה הדירה משקפת את אישיותך? "מאוד משקפת את האישיות שלי. לפני שעליתי לארץ, גרתי אצל ההורים בפריז בדירה מאוד בורגנית עם קירות לבנים. אבל אני זוכרת שתמיד רציתי בית כמו של החברים שלהם שהיו BoBo (בורגנים בוהמיינים, א"י)".

האם יש לך חדר ארונות? "כן, בקומה השנייה מול חדר השינה. 10 אחוז ממנו תרמתי לבעלי".

על מה את מעדיפה לבזבז יותר: כלי בית ורהיטים או בגדים ואביזרי אופנה? "בעיה, אני תמיד קונה גם וגם. אני קונה כל מה שאני אוהבת. בגלל שאני מחזיקה במספר חנויות, יש לי את הפריבילגיה לקנות ולמכור כל מה שאני אוהבת, ולהביא את זה גם לבית שלי. התהליך זהה: אם אני מוצאת משהו שאני אוהבת, אני קונה לעצמי וביום למחרת כבר שולחת אימייל למותג כדי לייבא אותו באופן מסודר לחנות".