עולם האופנה, שעד היום גרם לבנות מתולתלות לשבת ולבכות על מר גורלן, או מנגד, להחליק את שערן, מבצע לפתע פניית פרסה פלוס אפליה מתקנת ומסמן את קארה הבוב המתולתל כתספורת החמה לסתיו הקרוב. בין המאמצות: לינדזי וויקסון, דוגמנית־העל מיקה ארגנרז לדיור, המתולתלת המקומית שלנו, קארין זלאיט, ועוד ועוד.

ארז אלון, מומחה השיער הראשי של לוריאל פריז, הכצעקתה?

"זה נכון. עולם האופנה נותן פתרון למיליוני בנות שלא נולדו עם השיער החלק, המושלם והקל לסידור, ומעניק סוף כל סוף מקום של כבוד למתולתלות בכל המסלולים והתצוגות. הלוק הזה הוא מאוד טבעי, פרוע ולא מתאמץ. עד כה תספורת הבוב הקלאסית עבדה תמיד בקו חלק, והמעבר לבוב המתולתל הוא בגדר בשורה, לא פחות. הדוגמניות על המסלולים עוברות תילתול באמצעות רולים ועזרים נוספים כדי להגיע לתוצאה הזו".

מה בנות ישראל יכולות לקחת איתן מהבשורה הזו?

"יש כאן גושפנקה לבנות ישראל שאני, באופן אישי, צועק כבר מעל לעשר שנים: מתולתלות יכולות לעשות ה־כ־ל בשיער שלהן, כולל לגזור אותו לקארה! כדאי להשתחרר מהתספורות הארוכות ואין שום צורך לפחד לאמץ את הטרנד הזה. מה שכן, חשוב מאוד ללכת למומחים שעובדים הרבה עם תלתלים ומכירים את הטכניקות המיוחדות לגזירתם".

מהמסלול של Bluegirl (צילום: gettyimages)
מהמסלול של Bluegirl (צילום: gettyimages)

מתולתלת? 5 טיפים שכדאי לך להכיר

  • כדי להגיע למראה שיער מטופל ומשוקם, יש להיעזר בשמן טיפוח לשיער. השמן עוטף את השערה ומחדיר לה רכות וברק.

  • עדיף למצוא שמפו עם תחליפי מלחים וכמה שפחות מקציפים. נסי להגיע לשלוש חפיפות לשבוע לכל היותר! הניחי את השמפו בעיקר על הקרקפת ורק את הקצף נצלי לחפיפה של האורכים.

  • הפכי את המרכך לחברך הטוב ביותר, רק הימנעי ממגע ישיר בינו לבין הקרקפת. בימים שבהם את לא חופפת, הניחי מעט מרכך על הקצוות לתחזוק הרוך בשערך.

  • מסכה פעם־פעמיים בשבוע תעשה פלאים לתלתלים שלך. הברישי את השיער רק במקלחת כשהמסכה על ראשך, המתיני לאחר ההברשה עוד 3-10 דקות ושטפי אותה היטב.

  • אחת לשבוע כדאי לחזק את מבנה השערה באמצעות אמפולה משקמת מתאימה.

* הטיפים באדיבות לוריאל פריז

המומלצים שלנו:

1. מוס לעיצוב תלתלים של jul, מחיר: 91 שקל

2. מרכך לתלתלים של פול מיטשל, מחיר: 149 שקל

3. מסכה לשיער מתולתל של קרסטס, מחיר: 284 שקל