חברת האופנה הישראלית מאוזנר הודיעה הבוקר כי את משבצת הפרזנטורית בשתי העונות הקרובות תמלא השחקנית ומגישת הטלוויזיה הערבייה לוסי אהריש, שתחגוג החודש 34.

זהו קמפיין האופנה הראשון של אהריש, שהיתה למגישת החדשות הערבייה הראשונה בישראל ששידרה בעברית, וכעת היא חתומה על נקודה היסטורית נוספת, כפרזנטורית הערבייה הראשונה שנבחרה להוביל רשת אופנה.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

אומנם לפניה היתה הודא נקאש, שהצטלמה לקמפיינים של דורין פרנקפורט, קום איל פו וג'ק קובה, אך במקרים הללו נקאש שימשה כדוגמנית לכל עניין ודבר, ולא כאושיה המזוהה כערבייה ומוכרת לקהל הרחב כמו אהריש.

הבחירה של מאוזנר באהריש ממשיכה את הרעיון שמלווה את הקמפיינים של רשת מאוזנר (המחזיקה ב-12 סניפים בפריסה ארצית) בשנים האחרונות - לעודד נראות של נשים ממגוון רחב של אוכלוסיות בחברה הישראלית. בעבר הובילו את המותג הדוגמנית האתיופית ישראלה אבתאו, שצולמה לצידה של יסמין מאוזנר, סמנכ"לית השיווק והפרסום של הרשת ובתם של מייסדי החברה.

פרזנטורית קודמת של מאוזנר: רונית יודקביץ (צילום: רון קדמי )
פרזנטורית קודמת של מאוזנר: רונית יודקביץ (צילום: רון קדמי )

עוד שימשו בעבר כפרזנטוריות של המותג, הדוגמנית רונית יודקביץ ואושיית הבישול שי-לי ליפא. כחלק מהמדיניות החברתית-שיוויונית שלה, פרסמה חברת מאוזנר בעבר מסמך של "אחריות חברתית", בו היא מצהירה על עצמה כחברה שוויונית שנשמרת מאפליה ומעסיקה עובדים מכל המגזרים. אפליה על בסיס גזע בתחום העבודה היא כמובן עבירה על החוק בישראל, אולם האקלים הגזעני והשסוע של החברה הישראלית כיום מייצר מציאות אחרת.

"גם כשבחרנו את ישראלה אבתאו, שהיא דוגמנית-על, היו מי שבאו ואמרו 'איך אתם לוקחים דוגמנית אתיופית?' אבל לנו תמיד היה חשוב להציג נשים חזקות בקמפיינים" (צילום: רון קדמי)
"גם כשבחרנו את ישראלה אבתאו, שהיא דוגמנית-על, היו מי שבאו ואמרו 'איך אתם לוקחים דוגמנית אתיופית?' אבל לנו תמיד היה חשוב להציג נשים חזקות בקמפיינים" (צילום: רון קדמי)

"הבחירה בלוסי אהריש היא הבחירה האולטימטיבית של מאוזנר", אומרת יסמין מאוזנר בשיחה שקיימנו איתה הבוקר. "לוסי היא אישה קרייריסטית, שחקנית ומגישת טלוויזיה. המותג מאוזנר אף פעם לא מכר פוליטיקה - הוא מוכר בגדים לפוליטיקאיות. אף פעם לא הסתכלנו על צבע עור או גזע. גם כשבחרנו את ישראלה אבתאו, שהיא דוגמנית-על, היו מי שבאו ואמרו 'איך אתם לוקחים דוגמנית אתיופית?' אבל לנו תמיד היה חשוב להציג נשים חזקות בקמפיינים".

בניגוד לאבתאו, לוסי אהריש איננה דוגמנית.

"נכון, אבל היא מגישת טלוויזיה מוערכת, ובעיניי היא הייצוג הנכון של מאוזנר".

את חוששת מהביקורת שאולי תגיע?

"אני לא חוששת מכלום. הדבר היחיד שאני חוששת ממנו הוא המוות".

כשלוסי הדליקה את המשואה ביום העצמאות, קבוצות ימין קיצוניות קיימו נגדה הפגנות. יש חשש שכעת יהיו הפגנות מול חנויות הרשת?

"אני לא מאמינה שזה יגיע לשם. יהיה בסדר".

צילומי הקמפיין יערכו ביום ראשון הקרוב בווילה פרטית ביפו, אליה זומנה התקשורת על מנת לראיין את הפרזנטורית החדשה. האם בכוחה של אהריש, ערבייה שגדלה בדימונה במסגרות חינוך ישראליות, לאחד את הקצוות המפולגים בעם? לא בטוח, אבל הבחירה של מאוזנר בהחלט מצביעה על תעוזה ורצון אמיתי לקירוב לבבות.

"אני מדליקה משואה זו לכבוד אלו שאינם איתנו עוד, שנפלו קורבן שווא בידי מי ששכחו שכולנו נולדנו בצלמו של אל אחד", אמרה אהריש במעמד הדלקת המשואה ביום העצמאות האחרון של מדינת ישראל. לאחר שבירכה את הקהל בעברית ובערבית, הוסיפה: "לכבוד בני המולדת הזאת, שמזכירה לנו שאין ארץ אחרת, לכבודנו, הישראלים, לכבוד בני האדם, ולתפארת מדינת ישראל".