בשנה הבאה תסתיים כהונתו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, לאחר שמונה שנים בבית הלבן. טרם ידוע מה מתכנן אובמה לעשות אחרי פינוי החדר הסגלגל, אבל חלק מבני משפחתו כבר מוכנים ליום שאחרי. מליה אובמה בת ה-17, בתם הבכורה של הזוג אובמה, הוכתרה כעת על ידי היומון החשוב הניו יורק טיימס כאייקון אופנה – תואר שהיה מזוהה עד כה בעיקר עם אמה.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

הקשר ההדוק של מישל אובמה עם עולם האופנה בשבע השנים האחרונות כלל, בין השאר, שני שערים למגזין ווג אמריקה, תמיכה במעצבי אופנה, חברות קרובה עם אנה ווינטור וקמפיין למען נשות הצבא האמריקאי יחד עם שתי אושיות אופנה אמריקאיות נוספות, השחקניות שרה ג'סיקה פרקר וקרי וושינגטון. סביר להניח כי לעשייתה הבלתי פוסקת בשדה האופנה היתה השפעה לא קטנה על בנותיה מליה וסאשה, 14, ועל המלתחה שלהן.

סגנון הלבוש של מליה הפך למוקד של התעניינות תקשורתית במהלך השנה האחרונה, בעקבות מספר גדול של אירועים חברתיים, בילויים משפחתיים ותמונה אחת מגניבה שעלתה לחשבון האינסטגרם של קולקטיב הראפ Pro Era מברוקלין, בו רואים את המתבגרת הצעירה לבושה בחולצה לבנה עם הדפס של הקולקטיב. כמי שגדלה לחיים מתוקשרים עם איסור של ההורים לקחת חלק ברשתות חברתיות, החשיפה הזו היתה מפתיעה משתי סיבות: ראשית, היא היתה מנוגדת למראה ה"גירלי" שבו התלבשה מליה עד כה; שנית, היא הציגה נערה צעירה עם גישה מרדנית של Black Power, בדומה להוריה בצעירותם.

A photo posted by Pro Era (@proera47) on

היופי במלתחה של אובמה ג'וניור מתגלה בוורסטיליות שלה, השומרת על סגנון ואופי המותאם למי שבשנה הבאה תחגוג יום הולדת 18. לצד לוקים יומיומיים של מכנסי ג'ינס וחולצת טי מתחת לחולצה משובצת או קפושון פוטר שנמצא במלתחה של כל מתבגר אמריקאי, מליה נוהגת לשבץ בהופעותיה גם שמלות אופנתיות, כפי שניתן להתרשם מהטמבלר המוקדש לה תחת השם: Malia Obama Is Gorgeous.

בטמבלר ניתן לחזות בהופעותיה מהעת האחרונה, כמו הביקור המשפחתי-רשמי באנגליה בחודש יוני. מליה צולמה יורדת מהמטוס בשמלת חמניות כחולה של המותג אליס אנד אוליביה (440 דולר), ולביקור בבית ראש ממשלת אנגליה ביום למחרת לבשה שמלת תחרה ללא שרוולים בצבע ארגמן של קייט ספייד (498 דולר) – שנבחרה על ידי המגזין Teen Vogue כשמלת הקיץ המושלמת. גם בווג מיהרו לשבח אותה וציינו כי "למעט הגברת הראשונה, אמא שלה, מליה גנבה את ההופעה עם סדרה של שמלות פשוטות ואנסמבלים יפים ומקצועיים".

האופנה נשארת במשפחה, מימין: סאשה, ברק, מישל ומליה אובמה (צילום: rex/asap creative )
האופנה נשארת במשפחה, מימין: סאשה, ברק, מישל ומליה אובמה (צילום: rex/asap creative )

בשיחה עם הניו יורק טיימס סיפרה דבורה לויד, ראש המחלקה הקריאטיבית של קייט ספייד, כי למליה יש השפעה רבה על נערות צעירות שרוכשות פריטים מהמותג, אך סירבה למסור מספרים ולציין האם הופעתה של מליה בשמלה הספציפית הזו גרמה לעלייה במכירות. סטייסי בנדט, המייסדת של המותג אליס אנד אוליביה, לעומת זאת, השוויצה כי בעקבות התמונות הפכה השמלה שלבשה מליה כמעט לסולד אאוט. ה"כמעט" החשוב הזה מזכיר לנו שבסך הכול מדובר עדיין במתבגרת בת 17 ולא בקייט מידלטון, שכל פריט שהיא לובשת נעלם מהמדפים תוך שעות ספורות.

מוקדם עדיין לקבוע האם תבחר מליה להפוך לאיט גירל ניו יורקית שתסובב אחריה את עולם האופנה, או שתחליט להתמקד בחיים אקדמיים הרחק מהעין הציבורית. כך או כך, נשמח להמשיך לראות את בחירות המלתחה שלה.