המרדף אחר חדשנות ומקוריות באופן הצגת הקולקציה, שניכר בתצוגות הסתיו של קסטרו ופקטורי 54, לא פסח גם על קברניטי חברת האופנה גולף. הבוקר (ראשון) בחרו במותג לערוך פרזנטציה לתקשורת בחלל תעשייתי בדרום תל אביב, שבלבו מסכי וידאו גדולים שהוצבו על במה מכוסה בשטיחים מהוהים. הקונסטרוקציה המבטיחה הביאה אותנו לדמיין את השילוב המרהיב בין דוגמנים למסכים, בין גשמיות לווירטואליות, אך עם פתיחת התצוגה התברר כי הסיבה לכך היא אחרת: במקום לעלות על המסלול, הקולקציה צולמה והוקרנה על המסך הגדול כסרטון קונספטואלי אך חסר שיאים.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

"מסע", השם הנבחר לקולקציית סתיו-חורף 2015-16 של גולף, נחשב בשנתיים האחרונות למילה השחוקה ביותר באופנה, כפי שציינה גם עורכת מגזין ווג האמריקאי אנה ווינטור. "הקולקציה לוקחת אותנו למסע; למקומות, תקופות, השראות וסגנונות אורבניים המהווים חלק מהכרך הגדול", נכתב בדף הקולקציה של גולף, שצורף לאוסף תמונות שהמתין למוזמנים על הכיסא. בדף נוסף בחרו במותג להתייחס לדבריו של הפילוסוף ולטר בנימין על דמותו של המשוטט ההולך ברחובות העיר – כפי שהתפייט בספרו הנודע "המשוטט".

עם מילות פתיחה כה מבטיחות, מה רבה היתה האכזבה לפגוש פרזנטציה סטטית ומונוטונית, שהקשתה עלינו להתרשם מהבגדים, הטקסטורות, החומרים ותנועות הבדים. את החסך הזה ניסו בגולף לנטרל באמצעות כמה דוגמנים שחתמו את התצוגה ויצאו לקהל עם מספר קטן של אאוטפיטים שבהם צפינו זה עתה על המסך הגדול. אבל זה היה מעט מדי, מאוחר מדי, במיוחד כשהם נעמדו רק בקצה אחד של האולם, הרחק ממקום מושבנו.

קולקציית סתיו-חורף 2015-16 של גולף (צילום: יריב פיין וגיא כושי)
קולקציית סתיו-חורף 2015-16 של גולף (צילום: יריב פיין וגיא כושי)

מה בכל זאת למדנו על הקולקציה של גולף לעונה? ממה שכן הצלחנו להתרשם, גילינו קולקציה מונוכרומטית עם נוכחות בולטת לאפור על גווניו, שחור ונגיעות של בורדו וקאמל, דוגמאות של משבצות באווירת גראנג' מהניינטיז וחצאיות פליסה רומנטיות שנלבשו עם קרדיגנים אווריריים שנתלו ברכות על הגוף. בגולף לא התעלמו מהמתרחש בזירה האופנתית והציגו גם התייחסות לטרנד שנות ה-70, למשל בחליפת קטיפה שחורה לנשים שהורכבה ממקטורן קצר בגזרה קרובה לגוף ומכנסי פדלפון תואמים. אאוטפיט יפה נוסף בסגנון בוהמייני לנשים הורכב מחצאית שיפון שחורה עם משחקי שקיפויות, שנלבשה עם ז'קט שירלינג שחור ומגפונים שהשלימו את הלוק.

הכי יפה כשנוח לך. הגברים של גולף (צילום: יריב פיין וגיא כושי)
הכי יפה כשנוח לך. הגברים של גולף (צילום: יריב פיין וגיא כושי)

בכלל, נראה כי בגולף החליטו העונה לשלב שתי מגמות אופנתיות חזקות: הלוק הבוהמייני לצד מראה סמארט קז'ואל, שבלט מאוד בקו הגברים. כאן מצאנו מכנסי כותנה בגזרה גבוהה שנלבשו עם חולצת פסים דקיקה וקרדיגן מעל, או מראה של מכנסי כותנה בצבע אפור עם ז'קט צבאי אופנתי. במחלקת הנשים ניתן למצוא גם מבחר גדול של סריגים פריכים בצבעי שמנת וקאמל, שיכולים להתאים למכנסי סקיני ג'ינס או לחצאיות מידי אופנתיות.

בין מראה רומנטי לאווירת גראנג'. גולף (צילום: יריב פיין וגיא כושי)
בין מראה רומנטי לאווירת גראנג'. גולף (צילום: יריב פיין וגיא כושי)

הבגדים בהחלט נראו במיטבם, אך, כאמור, הצגתם תחת פילטר של מסכים הקשתה להתרשם מאיכות הבדים, הטקסטורות והתפירה. היה נדמה כי הפרזנטציה של גולף שכחה את החיים עצמם, ובמקום להציג בגדים באופן שבו הם נראים על בני תמותה, בחרה להראות מרחוק בגדים בדו-ממד מאחורי מסך מגע.