אפשר לגדול ולהצליח בזכות סביבה תומכת ומעודדת, אבל לפעמים זה קורה גם אחרת - כמו במקרה של שיראל אברהמי, נשואה ואם לילד. "למדתי לתואר ראשון בחינוך במכללה שכל מהותה היא שליחות בעולם על ידי הפצת החסידות והקב"ה דרך העבודה כדרך חיים", היא מספרת. "היו לי הרבה קשיים לשרוד במכללה - אומנם הייתי תלמידה מהשורה, למדתי כמו כולם וביצעתי את המטלות הנדרשות, אבל תמיד הייתי קצת שונה מבחינת הדעות. לא נטיתי ללכת אחרי הזרם. ידעתי להביע את מה שאני רוצה וחושבת בדרכים מקובלות, ולמרות זאת, הצוות נטה שלא לקבל בקלות בחורה שהולכת בדרך ה' בדרכה שלה.

"המהפך קרה באותו היום שבו המנהל הזמין אותי לחדרו והודיע לי שמתוך מאות תלמידות שטסות לשליחות ברחבי העולם מטעם המכללה, אני זו שנשארת בארץ ושלאחר מחשבה הוא החליט שאני לא ראויה להוות דוגמה והשראה. באותו הרגע החלטתי שלא ליפול מדבריו: אני יודעת שאני ראויה לשליחות, ודווקא אני אהווה דוגמה חיובית, אפיץ את השליחות בדרך שלי ובדרך שאף אחד עוד לא העז. אני לא אהיה מורה כמו כולן, אני אלך למקום שבו אף אחת עוד לא העזה לנסות. במקום שכולם מקטלגים במגזר כ'טאבו' וכ'אסור', ודווקא את המקום הזה אני אעלה לקדושה בדרך שלי ובדרך של הרבי והקב"ה. כתבתי לרבי מלובביץ וקיבלתי ברכה לצאת לדרך".

unnamed (1)

"למרות כל האזהרות שלא לגעת בנושא הטעון של האופנה, הלכתי על זה". שיראל אברהמי (צילום: דבורה פריימן)

מאז עברו שנתיים, שבהן מיתגה אברהמי את עצמה כאושיית אופנה בולטת במגזר הדתי על ידי הצבת מטרות עצמאיות, עבודה קשה והשקעה. "היו הרבה קשיים בדרך. אני מאוד מאמינה במשפט: הזורעים בדמעה, ברינה יקצורו. למרות כל האזהרות שלא לגעת בנושא הטעון של האופנה, הלכתי על זה. האנשים סביבי הבינו לאט-לאט את המטרה ואת הפוטנציאל הטמון בתרגום האופנה לשפת הצניעות, ואכן העבודה הניבה פירות. המודעות בעולם החרדי התפתחה וצברה תאוצה, ולאט-לאט התחלתי לקבל עבודות סטיילינג להפקת קטלוגים לכל אישה ומותג חרדי שהבינו שקהל היעד שלהם נמצא כיום ברשתות המדיה החברתית, ודרך האופנה ניתן להגיע ללקוחות ולגרום להם לרכוש ולהכיר את המותג. היתה סייעתא דשמיא עצומה וההפקות צברו תאוצה והשיגו את קהל הלקוחות הדרוש".

הבלוג וחשבון האינסטגרם של אברהמי צברו תאוצה בצעדי ענק. "קיבלתי הודעות נרגשות מבנות שכתבו לי שאני מודל לחיקוי להשראת אופנה צנועה, ושהן קוראות ומחכות בציפייה לכל טור חדש בבלוג כדי ללמוד על עוד חדשות באופנה ועוד דרכים להתלבש מעבר למקובל והקיים, עוד דרכים לעשות את זה נכון ובצניעות. זה גרם לי לרצות לחיות את הצניעות כדרך חיים ולא רק כפרנסה, והתחלתי גם אני להקפיד על הנושא שהיה קשה לי ולכולנו - על גרביים וחצאיות המכסות את הברך. ההבנה הזו שאישה צעירה בכל גיל יכולה לחולל מהפכה ולהביא את עצמה בדרך שונה מכולם, ועדיין להישאר חיובית ולהשפיע באופן חיובי. השליחות מתבטאת בכל אמצעי בחיים, כשלכל אחת ואחת יש את הכוח להשפיע ולכל אחת יש מה להעניק לסביבה. גם אם היא לא נחשבה הבחורה הכי 'חדה בקלמר', יש לה מה לתת. כמו שהרבי מלובביץ אמר: דווקא כאישה יש לך את הכוח להשפיע, הכול תלוי רק בך ובכוח הרצון".

מתוך האתר

"התחלתי להקפיד על הנושא שהיה קשה לי ולכולנו - על גרביים וחצאיות המכסות את הברך". מתוך האתר של שיראל אברהמי (צילום: עדן גבאי)

כך, בגיל 22, תוך כדי היריון ולידה, וללא גב כלכלי, היא הגשימה את חלומה להשקתאתר שופינג אונליין שהוא, מבחינתה, מוצר משלים לבלוג. "החלטתי להתקדם לשלב נוסף - אתר משלי, שיתרגם את המידע למעשה. ראיתי כמה קשה לי ולבנות אחרות לקרוא בלוגים יפים ומלאי השראה, ולאחר מכן להבין שאין באמת בגדים כאלו בהישג יד. לכן הקמתי חנות אונליין שתגרום לבחורה ששואפת להיות צנועה לעמוד בכללי הצניעות, ודרך עולם האופנה לרצות לממש את כללי ההלכה כמו שכל פאשניסטה דתייה חרדית חולמת".

shirel lookbook july 20150599

מתוך האתר של שיראל אברהמי (צילום: עדן גבאי)

בקולקציה החדשה והראשונה שלה אברהמי מציעה פריטים טרנדיים ליום עבודה ולשעות הפנאי, כמו גם קולקציה שתתאים לעונת החגים הקרבה בהשראת מותגי העל. למשל, שמלה שנתפרה בהשראת הקולקציה הנוכחית של דולצ'ה & גבאנה באורך המכסה את הברכיים, שמלות בסגנון המזוהה עם קייט מידלטון והמעצבת ג'ני פקהאם, חצאיות בהשראת דיור וחולצות בהשראת שאנל - כולן עם שרוולים המכסים את המרפקים. הטרנדים של בתי האופנה הגדולים מתורגמים לגזרות צנועות, לפי כללי ההלכה והדרישה בקהל היעד.

shirel_lookbook_july_20150663

הקולקציה של שיראל אברהמי (צילום: עדן גבאי)

shirel lookbook july 20150881

הקולקציה מהאתר של שיראל אברהמי (צילום: עדן גבאי)

באתר היא מציגה, למשל, את טרנד נקודות הפולקה, שנראה אצל מותגים כמו מארק ביי מארק ג'ייקובס, פסים וגזרות מידי בהשראת הקולקציה של פנדי, ודוגמת משבצות המזוהה עם אושיית האופנה אוליביה פלרמו.

המחירים באתר נעים בין 90 ל-500 שקל, ובשלב זה טווח המידות לא רחב. השמלות מוצעות בעיקר במידה L, ואילו החצאיות מגיעות במידות XS-M כאשר בהמשך יהיו גם מידות L-XXL.

תמונות מתוך האתר של שיראל אברהמי

צילום: עדן גבאי

איפור ושיער: חיה דובוב

דוגמנית: אלינה רויטמן

ע. סטיילינג: נופך סויסה