עמדו למבחן: מייק־אפים

הנסיינית: סיון מרגוליס־ריזברג

הלוקיישן: בריכה

טרום טבילה: ההכנה למריחת המייק־אפ כללה מריחת קרם לחות בעל SPF 20 על עור נקי. המייק־אפ עצמו נמרח בספוגית ייעודית. תוצאות העמידות נבחנו לאחר ספיגה של המים העודפים בטפיחות עדינות באמצעות מגבת.

1.

המוצר: מייק־אפ סופר־סטיי 24 שעות של מייבלין, 165 שקל

מה הבטיחו לנו: מייק־אפ המבוסס על טכנולוגיה בלעדית המאפשרת היצמדות טובה יותר לעור הפנים, וכתוצאה מכך מעניקה עמידות לאורך זמן. יש לו מבנה גמיש (בהשוואה לאיפור רגיל), שמאפשר לו לפעול בהתאם לתנועות העור ולהעניק נוחות מבלי להשאיר תחושת כבדות.

על יבש: "המייק־אפ מעניק כיסוי חלקי עד מלא. הלכתי על האופציה הלא מחייבת ומרחתי ממנו שכבה דקה ואחידה שנספגה היטב. הוא נתן לעור הפנים גימור מָט והיה נעים. בקבוק המשאבה הלחיץ שלו נוח לשימוש".

על רטוב: "הוא שרד בצורה נפלאה במי הבריכה ומראה העור נשאר רענן ואחיד למרות הרחצה. אף על פי שהבקבוק שלו קצת שמנמן, נראה לי שמצאתי את האחד ששווה לפנות בשבילו מקום בתיק".

ציון: עמד בגבורה!

2.

המוצר: מייק־אפ של Oxygenetix, כ-550 שקל (להשיג ב: מרפאות האסתטיקה ברחבי הארץ)

מה הבטיחו לנו: מייק־אפ רפואי המתאים גם לשימוש יומיומי וגם לאחר טיפולים אסתטיים. נותן כיסוי מושלם ותומך ואפילו מזרז את תהליך החלמת העור. המייק־אפ עמיד במים ומאפשר שהייה של כ־90 דקות תחת המים ואינו מכתים את הבגדים. העמידות של הפורמולה שלו נבדקה על רצי מרתון מיוזעים, ומשהוכיחה את עצמה הפכה אותו לאיפור הבסיס של משתתפי טקס האוסקר האחרון.

על יבש: "מרחתי שכבה אחידה ודקה והתוצאה הייתה קלילה וזוהרת, אם כי מעט דביקה. לא הבחנתי בסימני מריחה והשימוש בו היה קל מאוד".

על רטוב: "המייק־אפ החזיק יפה. לרגע שכחתי בכלל שאני מאופרת כי הוא קליל וכלל לא מורגש על העור. אקח אותו איתי בכיף לים או לבריכה כי המרקם שלו סופר־נוח ואפשר לעשות איתו טאצ'־אפּים באמצעות האצבעות. האריזה שלו (בקבוקון לחיץ עם משאבה) נוחה לתפעול גם מחוץ לחדר האמבטיה ולא תופסת הרבה מקום".

ציון: עמד

3.

המוצר: מייק־אפ של בועז שטיין, 150 שקל (להשיג ב: מרכז בועז שטיין בדיזנגוף סנטר, במכוני היופי ואצל הקוסמטיקאיות המורשות)

מה הבטיחו לנו: מייק־אפ קרם על בסיס שעוות דבורים, עמיד במים, חום וזיעה ובעל דרגת כיסוי גבוהה ביותר. מתאים לכל סוגי העור ומעניק מראה אחיד לעור הפנים.

על יבש: "המייק־אפ מוצק ומגיע באריזה קומפקטית. מרחתי שכבה אחידה עם מעט חומר וקיבלתי כיסוי הולם. לא אהבתי את העובדה שהוא משאיר סימני מריחה, והשימוש בו דורש מריחה נוספת באמצעות הספוגית על כל הפנים, מה שגרם לטקס האיפור הרגיל שלי להיות ארוך מעט מהרגיל".

על רטוב: "המייק־אפ עמד חלקית בתנאים הרטובים מאחר שחלק ממנו נותר על המגבת בעת שהתנגבתי, אך העובדה שהמרקם שלו כל כך עשיר תרמה לכך שעדיין נראיתי מאופרת. למרות אריזתו הקומפקטית לא הייתי אורזת אותו לשימוש בים או בבריכה כי הוא מחייב אריזה נוספת של מראה וספוגית וסבלנות שאין לי כשאני מחוץ לבית. בנוסף, המייק־אפ מורגש על העור ויש לו נוכחות גבוהה מדי לחוף הים. הייתי מעדיפה להשתמש בו לאיפור ערב".

ציון: ככה־ככה

**********************************************************************************************

עמדו למבחן: שפתונים

הנסיינית: נעמה נחושתאי

הלוקיישן: בריכה

טרום טבילה: "עברי כרשג"דית בתנועת הצופים לימד אותי את החשיבות שבלהיות 'נכונה תמיד'. אז למקרה שאצטרך להתאפר גם בבריכה, העמסתי לשחיית הבוקר השגרתית שלי שלושה שפתונים".

1.

המוצר: שפתון Ever Last של קרליין, 109.90 שקל

מה הבטיחו לנו: שפתון נוזלי עמיד דו צדדי. צד אחד של השפתון מתקבע לאחר הייבוש והצד השני מעניק לו ברק. השפתון קל למריחה, מתייבש במהירות ועמיד ל־12 שעות.

על יבש: "המריחה הייתה ידידותית והאריזה הדו צדדית הופכת את השימוש לנוח".

על רטוב: "הצבע העדין דהה מעט אך נכח על השפתיים גם לאחר השחייה. עדיין, חיבתי לשפתון הקלאסי נותרה בעינה".

ציון: עמד

2.

המוצר: שפתון Long Last Soft Matte של קליניק, 142 שקל

מה הבטיחו לנו: שפתון מָט אך עם זאת לח, שאינו מייבש את השפתיים. במבחני שימוש לאחר מריחה אחת, השפתון אמור לשמור על כ־60% מהצבע ומהכיסוי שלו לאחר שעות של שימוש שוחק.

על יבש: "שפתון שמאפשר מריחה קלאסית, בדיוק הז'אנר המועדף עליי. אני מאוד שמרנית בנוגע לטכניקות של מריחת איפור ואוהבת שהליפסטיק הוא ליפסטיק. המרקם שמנוני ונעים ומתאים במיוחד לחובבות שחייה".

על רטוב: "השפתון נשאר יפה ואחיד ואפילו היה לי קצת קשה להסיר אותו לאחר השחייה. משהו במגע עם המים הפך אותו לעמיד יותר. בסוף הצלחתי".

ציון: עמד בגבורה!

3.

המוצר: גלוס של סקארה, 8.90 שקל

מה הבטיחו לנו: גלוס עמיד עשיר בפיגמנט. מכיל שמן קיק ושעוות דבורים אשר מעניקים לחות לשפתיים. חביב במיוחד על בנות המגזר הדתי בשל עמידותו לאורך השבת.

על יבש: "השפתון בעל ריח וטעם מורגשים ומרקם של גלוס. האריזה קטנה וקומפקטית".

על רטוב: "השפתון שרד חלקית את השחייה המרובה ואף תאם לצבע כובע הים שלי. בונוס נוסף שלו הוא כמובן המחיר השווה לכל כיס. אחרי השחייה השפתיים עדיין היו אדומות אך לא באופן אחיד והיה צורך לחדש

את המריחה".

ציון: ככה־ככה

**********************************************************************************************

עמדו למבחן: מסקרות

הנסיינית: רעות חפץ־שוורץ

הלוקיישן: חוף הים בשבת חמה במיוחד

טרום טבילה: להעמקת החוויה המיוזעת, בנוסף לשלוש מסקרות הועמסו גם שלושה ילדים קטנים.

1.

המוצר: Waterproof Phenomen'Eyes של ג'יבנשי, 161 שקל

מה הבטיחו לנו: מברשת פטנט כדורית ההופכת את מלאכת הברשת הריסים לפשוטה ותורמת לתוצאה מושלמת. המסקרה מכילה פיגמנטים טהורים מצופים בנגזרות חומצות אמינו שמהווים את הסוד לגוון העמוק ולעמידותו. הנוסחה כוללת פולימר חדש וייחודי הלוכד את הריסים, מעצים את התוצאה ומקנה לה עמידות רבת שעות.

על יבש: "במבט ראשון המברשת העגולה והכדורית נראתה לי מוזרה לשימוש אך היא התגלתה כנוחה ויעילה במיוחד. המריחה הייתה קלה ואחידה".

על רטוב: "למעט מספר מועט של נקודות שחורות של צבע מתחת לעיניים, המסקרה נותרה כפי שמרחתי אותה. למרות שאני סובלת מעיניים רגישות היא הייתה נעימה מאוד ולא יצרה גירוי".

ציון: עמד

2.

המוצר: Truly Waterproof Mascara של קלרינס, 193 שקל (להשיג בלעדית בסופר־פארם)

מה הבטיחו לנו: מסקרה בעלת עמידות של למעלה מ־12 שעות עם קומפלקס מרכיבים חדש וייחודי המבטיח עמידות גבוהה ביותר. שעוות עץ תפוז מצפה את הריסים בחומר מגן דוחה מים, ותמציות זיתים יוצרות שכבת ציפוי עמידה החוצצת בין הריסים לבין גורמים חיצוניים קיצוניים כמו לחות, רוח, גשמים, מי ים או בריכה.

על יבש: "אריזה אלגנטית ומעוצבת כיאה למותג האם. המריחה הייתה נוחה, הריסים הופרדו ללא מאמץ, אך נדרשו מספר מריחות של שכבות צבע על מנת לייצר מראה מודגש באמת של הריסים".

על רטוב: "המסקרה נותרה כמעט כפי שהייתה ולא נוצרו עיגולי מריחה של צבע מתחת לעיניים".

ציון: עמד

3.

המוצר: Bold Lacquer Length & Volume Mascara של רבלון, 94 שקל

מה הבטיחו לנו: מסקרה עם מברשת חדשנית המבוססת על טכנולוגיה המשלבת שני פולימרים שונים העוטפים את הריסים ומעניקים להם נפח וצבע מלא ברק. המסקרה עמידה במים ומתאימה לשימוש גם לבעלות עיניים רגישות ולמרכיבות עדשות מגע.

על יבש: "המסקרה הזו העניקה את התוצאות הכי טובות במריחה ראשונה. הריסים אכן נעטפו בשכבה אחידה ונראו עבים בצורה משמעותית".

על רטוב: "המסקרה נמרחה מעט בשהייה במים ונותרו סימני מריחה שחורים מתחת לעיניים. הייתי מאמצת אותה בכיף לשימוש על בסיס יומיומי, אך לא כשמדובר במגע עם מים".

ציון: לא עמד

**********************************************************************************************

להתאפר או לא להתאפר?

זו ללא ספק אחת השאלות שמטרידות את אלה מאיתנו שמעדיפות להטביע את יגון החום של חודשי הקיץ הלוהטים בבריכה או בים. לצד נשים שמוותרות מראש על שימוש באיפור בזמן בילוי הכולל השתכשכות במים, יש נשים שמעדיפות להסתכן באפשרות של מריחה או דהייה על פני התמסרות טוטאלית למראה הנטורליסטי.

החיפוש אחר פתרונות איפור עמידים לעונה החמה והרטובה רשם קפיצת מדרגה משמעותית בשנים האחרונות. נטע סקלי, סניור ארטיסט MAC בישראל, מסבירה כי האובססיה לאיפור עמיד בשימוש יומיומי התפתחה מאוד בעיקר במהלך העשור האחרון.

האם יש הבדל מהותי בין מוצרים "עמידים" ל"עמידים במים"?

"כן. קיים הבדל בפורמולה של מוצרים עמידים, הכוללים אלמנטים האחראיים על היצמדות החומר אל העור, ובין איפור עמיד במים, שמכיל בנוסף גם חומרים דוחי מים. על מנת שיתאפשר לחברות האיפור לטעון טענת עמידות במים, המוצר צריך לעבור סדרה של בדיקות מעבדה וכן בדיקות על נסייניות".

האם הציפייה שהשפתון או המסקרה שלנו יישארו בדיוק כפי שהיו לפני שנכנסנו איתם למים באמת ריאלית בעינייך?

"לטעמי לא. האיפור לא צריך להגביל יותר מדי את התפקוד היומיומי שלנו. צריך לזכור שעמידות היא דבר סובייקטיבי ומוצרי איפור שונים עשויים 'להתנהג' באופן שונה בין מתאפרת למתאפרת, בהתאם לסוג העור שלה ולגורמים אחרים שצריך לקחת בחשבון. יחד עם זאת, מוצרים עמידים במים אכן עומדים בסדרת בדיקות קשוחה ומוסדרת בחוק על מנת לזכות בתואר 'עמיד', ולכן בהחלט מותר לצפות לעמידות מצוינת בתנאים סבירים".

הטיפים של סקלי לשיפור עמידות האיפור במים:

  • פחות הוא לגמרי יותר בכל הנוגע לאיפור לים או לבריכה. עשי את המינימום הדרוש לך על מנת להרגיש במיטבך.

  • מוצרים בקרם יחזיקו מעמד טוב יותר ממוצרים באבקה.

  • מומלץ לא לשפשף או לחכך את הפנים כאשר האיפור עליהם.

  • אל תוותרי על שימוש במסנן קרינה. דאגי לבחור כזה המותאם לעור שלך ולמרוח אותו לפני האיפור.

  • ככלל, מרקמי שפתוני המָט היבשים יהיו עמידים יותר ממוצרים גלוסיים ולחותיים. גלוסים עמידים יאפשרו גם ברק לחותי וגם עמידות.

ללכת על מרוח

לא מתכוונת להשקיע מאמץ במציאת האיפור העמיד המושלם? תשמחי בוודאי לשמוע שאיפור מרוח בהגזמה מהווה אמירה אופנתית בפני עצמה. הנה כמה תצוגות שמאשרות מחדש את הרלוונטיות של המראה המרוח בעונה הנוכחית:

מלמעלה למטה: פנדי, ורסאצ'ה ורוברטו קוואלי (צילום: gettyimages)
מלמעלה למטה: פנדי, ורסאצ'ה ורוברטו קוואלי (צילום: gettyimages)

________________________________________________