ניקול קידמן שוב הצליחה לעצבן את כולם. השבוע התפרסם ראיון שער שנתנה לגיליון אוגוסט של מגזין ווג, לקידום הסרט החדש שבו היא מככבת, "מלכת המדבר" של הבמאי המוערך ורנר הרצוג. בפורטרט השער של קידמן, שצילם פטריק דמרשלייה, היא לובשת שמלה מקולקציית סתיו-חורף של מארק ג'ייקובס, אבל את הגולשים ברשת ממש לא עניינה השמלה עתירת הפאייטים. מבול התגובות לשער החדש של קידמן עסק בעיקר בפרצוף שלה, או במה שנשאר ממנו.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

לפני ימים ספורים החליט ג'ייקובס לפרגן לעצמו, והעלה את תמונת השער לחשבון האינסטגרם הפרטי שלו, והתגובות האלימות לא איחרו לבוא. "הם לא היו צריכים לצלם אותה, אם בכל מקרה יצרו לה פנים חדשות", כתבה העוקבת אמילי ג'ובריסטון, ומליסה פיי הוסיפה בפשטות: "מה הבעיה בפנים שלה???"

"היא נראית מטופשת", כתבה אחרת, "הגיע הזמן שאתה, מארק ג'ייקובס וחבריך מתעשיית האופנה, תעמדו נגד הפוטושופ המטורף שעוברות שחקניות ודוגמניות. הדבר העצוב במקרה של קידמן, זה שהיא נראית רע אחרי פוטושופ. אנחנו לא רוצות לראות יותר אנשים שעוברים פוטושופ כזה, שמביא אותם אל תהום הנשייה. מתי תבינו את זה?"

המגיבים באינסטגרם על השער של ווג: "מה הבעיה בפנים שלה???" (צילום: פטריק דמרשלייה)
המגיבים באינסטגרם על השער של ווג: "מה הבעיה בפנים שלה???" (צילום: פטריק דמרשלייה)

ג'ייקובס עצמו לא נשאר אדיש לתגובות הסוערות, ויצא להגנתה של קידמן באינסטגרם: "לכל השונאים כאן", כתב, "מתי בפעם האחרונה קיבלתם שער בווג? אתם אנשים עם הרבה אנרגיה שלילית!!". קידמן עצמה לא התייחסה לסקנדל הנוכחי סביבה, ולא מצמצה לרגע. אולי כי אין לה כבר אפשרות כזו.

אלא שהסערה הנוכחית סביב קידמן מתרכזת בטפל ולא בעיקר - לא הפוטושופ הוא הבעיה, אלא הפנים המשופצות של קידמן, שנדמה כי בעשור האחרון עברו פעמים רבות מדי תחת סכין המנתחים ומזרק הבוטוקס. תמונות של קידמן מאירועי שטיח אדום מהשנה האחרונה, מבהירות כי צילום השער שלה בווג כלל לא עבר טיפול פוטושופ אגרסיבי, לפחות לא יותר מכל כוכבת אחרת על שער המגזין - היא פשוט כבר לא דומה במאום ליפהפייה הוויטאלית שהיתה בשנות ה-90, עם החיוך הממיס והתלתלים הפרועים. לאחר גירושיה מטום קרוז, בשנת 2001, התרחקה מעין התקשורת למשך תקופה ארוכה, ומשנת 2008 העדיפה לגדל את שתי בנותיה מהנישואים עם המוזיקאי האוסטרלי קית' אורבן בביתם שבנאשוויל.

"לא ניתחתי את פניי". קידמן על השטיח האדום (צילום: gettyimages)
"לא ניתחתי את פניי". קידמן על השטיח האדום (צילום: gettyimages)

במהלך השנים האחרונות עבדה קידמן בפרופיל נמוך יחסית לשחקנית בסדר הגודל שלה. היא הופיעה בסרטים "העיתונאי" (2012), "איש המסילה" (2013) ואחרים, ובעיקר חיממה מנועים לקראת הקאמבק המתוקשר עם הסרט "גרייס ממונקו", בו גילמה את השחקנית גרייס קלי, נסיכת מונקו. הסרט פתח את פסטיבל קאן בשנה שעברה, וחשף על המסך והשטיח האדום מישהי שנראתה כמו תעתיק חיוור של קידמן המקורית.

גם מבקרי הקולנוע לא התרשמו מהופעתה בסרט המדובר, והתחרו ביניהם מי יקטול אותה בצורה האכזרית ביותר. מבקר הקולנוע של הגרדיאן כתב כי "קידמן מפגינה אך ורק אדישות, ובאופן כללי היא נראית קפואה כמו עץ", בעוד מגזין וראייטי (כתב עת מקצועי לקולנוע) תיאר את הסרט כ"חסר חיות אפילו יותר מלחייה הקפואות של השחקנית הראשית". "אם נסיכת מונקו היה תפקיד חייה של גרייס קלי", נכתב שם, "אי אפשר לומר את אותו הדבר עבור ניקול קידמן. היא מנותקת מהדמות, וחוזרת ללא הרף על הבעות בובתיות של ילדה-קטנה-אבודה. אפשר לקבל ממנה רושם לא רע על איך גרייס קלי נראתה, אבל ממש לא על איך היא הרגישה".

גם אתרי הרכילות לא טמנו את ידם בצלחת, וניתחו את פניה של קידמן והשינויים שעברה בשנים האחרונות. היא עצמה סיפרה לעיתון האיטלקי לה רפובליקה בשנת 2013 כי פניה לא עברו התערבות כירורגית מעולם. "לא ניתחתי את פניי", אמרה קידמן. "ניסיתי בוטוקס, אבל יצאתי מזה, ועכשיו אני יכולה סוף סוף לשוב ולהזיז את פניי".

קשה להאמין להצהרות הללו של קידמן, בטח שלא כשזה מגיע למצח שלה, שבנוגע אליו קיימת תמימות דעים בקרב מנתחים פלסטיים בהוליווד – כולם טוענים שהיא אוהדת מושבעת של טיפולי בוטוקס, אבל לא רק. לדבריהם קידמן הזריקה לא מעט קולגן ללחייה, עיצבה מחדש את עצמות הלחיים, וכמובן, מזריקה לא מעט מהרעלן משתק ההבעה (בוטוקס) סביב עיני האוקיינוס הכחולות שלה, שהלכו והצטמצמו עם השנים.

קידמן לא עצרה שם, לפחות על פי חוות דעתם של המומחים. היא שיפצה את שפתיה יותר מפעם אחת, באמצעות הזרקת סיליקון שהוסיף נפח לשפה העליונה והתחתונה. בלוגר הרכילות הנודע פרז הילטון, אף פרסם כי עברה לפחות שני ניתוחי אף בתחילת הקריירה שלה, במסגרתם הצרה את רוחב האף ומזערה את קצהו, ובכך עידנה באופן כללי את מראה פניה.

נראה כי את התואר "מלכת הקרח של הוליווד" קיבלה קידמן גם, ואולי בעיקר, בשל ניסיונותיה להקפיא את פניה בזמן.