בית האופנה הצרפתי לנוון יציג ביום רביעי בשבוע הבא, 15 באפריל, תצוגה מיוחדת בדובאי המיועדת לקהל הלקוחות של המותג במזרח התיכון, ובנסיכויות המפרץ בפרט.

המעצב אלבר אלבז יכבד בנוכחותו את תצוגת האופנה, אשר תחשוף בדובאי את קולקציית סתיו-חורף 2015-16 בעיצובו, שהוצגה במרץ האחרון בפריז, וכן קולקציה אקסקלוסיבית ללקוחות המזרח התיכון. בהזמנה לאירוע (ראו תמונה למעלה) שמו של אלבז זוכה לבולטות גבוהה אף יותר מזו של בית האופנה הצרפתי שעבורו הוא מעצב.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

בכך מצטרף לנוון לבתי אופנה בינלאומיים אחרים שנקטו במהלכים דומים בעת האחרונה, ובהם בעיקר שאנל, שהציג במאי אשתקד תצוגה מיוחדת בדובאי, ו-DKNY של דונה קארן, שהשיק ביולי שעבר את קולקציית הרמאדן, אשר נמכרה בבלעדיות בסניפי המותג במדינות ערב, כמו ירדן, כוויית, ערב הסעודית, קטאר, בחריין ומדינות איחוד האמירויות הערביות.

יחד עם זאת, אלבז עצמו הוא מעצב האופנה הישראלי הראשון שמציג בדובאי, ובפרסומים השונים בעולם בנוגע לתצוגה בדובאי אין זכר לעברו הישראלי, שם הוא מופיע כיליד מרוקו בלבד. מרוקו היא אכן מולדתו של אלבז, אולם הוא עלה ממנה לישראל בגיל שמונה חודשים בלבד. בישראל גדל ואף שירת בצה"ל ולמד אופנה בשנקר.

בתצוגה האחרונה של לנוון, שהתקיימה באולם הבוזאר, בית הספר לאמנות ברובע ה-6 בפריז, שיגר אלבז אל המסלול קולקציה אשר בה הפליג חזרה אל שורשיו במרוקו. זו היתה קולקציה עשירה בהדפסים, טקסטורות וצבעים, שוודאי תקבל משמעות חדשה בקונטקסט המזרח תיכוני, אולם טרם נמסר אם הקולקציה המיוחדת שתושק בדובאי תמשיך את נושא ההשראה שליווה את הקולקציה הרחבה הזאת.

אלבר אלבז חוזר אל שורשיו במרוקו. התצוגה של לנוון בפריז (צילום: gettyimages)
אלבר אלבז חוזר אל שורשיו במרוקו. התצוגה של לנוון בפריז (צילום: gettyimages)

בראיון בלעדי שהעניק למגזין האונליין הערבי Savoir Flair נשאל אלבז על ההשראה לקולקציה הייעודית ללקוחות המזרח התיכון, אך הוא העדיף להשיב בנוגע לנשים באשר הן, והתייחס למצבן של נשים במזרח התיכון באופן עקיף בלבד. "אני מקבל השראה מנשים רבות", סיפר. "אני רוצה לעורר רגשות ולגעת ביופי. נשים צריכות להיות חופשיות, ולכן אני לא רוצה להכתיב סגנון. אני תמיד מרגיש שאני עושה את העבודה שלי לנשים בגילים שונים, ולא סתם זורם עם הפארטי גירלז הקוליות. אני מלביש נשים, בין אם הן צעירות או מבוגרות, בין אם הן אמהות או ילדות".

עד כה חשף בית האופנה מתוך הקולקציה המיוחדת רק חמישה איורי אופנה, ובהם שמלת מקסי מנומרת בגווני צהוב ושחור, לצד מערכת לבוש הכוללת מכנסי סקיני עם קו מותניים גבוה שנלבשו עם מחוך צבעוני.