מזה חמישה חודשים פועל המותג מייד ביי לילה מיסט ללא מעצבת האופנה לילך אלגרבלי, שהקימה אותו לפני חמש שנים בשיתוף איש העסקים צביקה אסור. אלגרבלי עזבה את הסטודיו בבית פנורמה לטובת סטודיו חדש בקרית המלאכה בדרום תל אביב, שם פתחה בינואר 2015 מותג אופנה הנושא את שמה ופונה לנשים צעירות שמחפשות אופנה יומיומית וטרנדית. מקורב לשניים סיפר ל-Xnet כי בין אלגרבלי ואסור התגלעו חיכוכים על רקע מקצועי, עד שבחרה אלגרבלי לפרוש מהמותג ומכרה את חלקה לאסור. "אכן התגלעו בינינו חילוקי דעות מקצועיים, וראינו באופן שונה את עתידו של המותג", אומר אסור בשיחה עם Xnet. "לכן החלטנו לסיים את דרכנו המשותפת".

לילך אלגרבלי מסרה בתגובה: "אכן דרכינו נפרדו בטוב. השארתי מאחוריי מותג חזק ובעל מוניטין גדול. אני מאחלת ללילהמיסט ולצביקה הצלחה רבה וחג שמח"

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

מייד ביי לילה מיסט הוא האח הצעיר, הזול והאופנתי שהקימו אסור ואלגרבלי בשנת 2010, מתוך רצון לתת מענה ללקוחות שחיפשו את עיצוביה של אלגרבלי במחיר נגיש ובסגנון טרנדי. את המותג לילה מיסט הקימה אלגרבלי בשנת 2003, תחילת בסטודיו וחנות קטנה ברחוב בן יהודה ובהמשך בחנות רחבת ידיים בפינת הרחובות דיזנגוף ושדרות נורדאו בתל אביב, שם הלבישה ידועניות כמו אניה בוקשטיין, אורנה דץ, אפרת גוש ודורין אטיאס, חברתה הטובה של אלגרבלי מהילדות בקריות.

לילך אלגרבלי. פתחה סטודיו חדש למותג בעיצובה (צילום: סם יצחקוב)
לילך אלגרבלי. פתחה סטודיו חדש למותג בעיצובה (צילום: סם יצחקוב)

בראיון שנערך עם אלגרבלי ב-Xnet לפני שלוש שנים וחצי, סיפרה המעצבת כי היא "מאמינה ומקווה שהשותפות עם צביקה תניב עונות נוספות ומוצלחות". כעת נראה כי שני הצדדים נאלצים להתמודד עם סיום היחסים. עבור אסור, איש עסקים שהיה שותף בעבר במותג אירית, מדובר בפירוק שותפות נוסף, לאחר שבשנת 2011 פסק בית הדין העליון לטובתו בסכסוך משפטי מול המעצב יוסף פרץ, שהיה שותף עסקי שלו במותג יוסף קז'ואל. למזלה של אלגרבלי, המותג שהקימה לא נשא את שמה הפרטי, שכן היא היתה עלולה לאבד עליו בעלות כפי שקרה למעצבים אחרים בעבר, כמו הגר אלמביק במותג הגרה.

מאז עזיבתה של אלגרבלי ממלא את תפקיד המנהל הקריאטיבי של המותג בוגר שנקר הטרי בן זייגר, שסיים את לימודיו במחלקה לאופנה ביולי 2014. השינוי שהכניס זייגר במותג ניכר לא רק בבגדים עצמם, אלא גם בתצלומים שעליהם הופקד צלם האופנה הצעיר דודי דיין ובסרטון הווידיאו החדש שלפניכם. "אני מעוניין לקחת את לילה מיסט למחוזות יותר אדג'יים ולפתוח אותו לקהלים חדשים", אומר זייגר.

"כשחיפשתי מעצב למותג נפגשתי עם עשרות מעצבים, אבל בן 'תפס' אותי מהרגע הראשון עם תיק עבודות מדהים. גיליתי בו כישרון ענק שאני מאוד מאמין בו", מפרגן אסור. "יש לי ניסיון רב בתחום האופנה, ואני מרגיש שלבן יש מה לתרום בחזון ובוויז'ן שלו, לא רק למותג אלא לתעשייה כולה".

לפני הפרידה: קולקציית קיץ 2013 של מייד ביי לילה מיסט בעיצובה של אלגרבלי (צילום: אלון שפרנסקי)
לפני הפרידה: קולקציית קיץ 2013 של מייד ביי לילה מיסט בעיצובה של אלגרבלי (צילום: אלון שפרנסקי)

את ההבדלים בשפה ובחזון העיצובי של שני המעצבים ניתן לראות כבר בקולקציות הקיץ החדשות. בעוד זייגר נמשך לצדדים הרומנטיים של האופנה עם שמלות וחולצות מתחרה שחורה, שמלות סאטן שנופלות על הגוף בנונשלנטיות ושפה המשדרת סקס אפיל אפלולי, אלגרבלי מציגה בחשבון האינסטגרם שלה שמלות קיץ בשלל צבעים, כמו שמלה בגוון ורוד פודרה עם צווארון בסגנון שנות ה-20, לצד סטים המורכבים משני חלקים, כמו חולצה וחצאית שביניהן רווח קטן החושף פס דק של עור או מכנסונים קצרים וגופייה תואמת.