רבים מיהרו בשבוע שעבר להספיד את קריירת הדוגמנות של האחת והיחידה, ג'יזל בונדשן, ולצאת בכותרות מרעישות כי דוגמנית העל בת ה-34 פורשת ממסלול התצוגות ותתלה את עקבי הסטילטו בתצוגה האחרונה שלה, למותג הברזילאי Colcci, שתתקיים בחודש הבא בשבוע האופנה של סאו פאולו. אולם ההודעה שפרסמה הסוכנות של ג'יזל בסוף השבוע ביטלה באחת את השמועות והכותרות השגויות.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

לדברי סוכנות הדוגמנות IMG, המייצגת את בונדשן בבלעדיות, הפרסומים היו שגויים. בתגובה שנמסרה ליומון האופנה WWD, אמר נציג מטעם הסוכנות כי המידע שפורסם "הלך לאיבוד בתרגום": "ג'יזל לא הצהירה בשום שלב על ירידה מהמסלול, וכל עוד אין הצהרה רשמית מטעמה, אין להסיק מסקנות", אמר הנציג הבכיר. "יש לג'יזל מערכת יחסים הדוקה עם מספר מותגים בינלאומיים, וייתכן כי תעשה עוד תצוגות ופרויקטים מיוחדים על המסלול בעתיד".

בונדשן סוגרת השנה 20 שנה בענף, ונחשבת לדוגמנית העשירה ביותר בעולם, ששווה כמיליארד דולר בקירוב. היא הצליחה למנף את קריירת הדוגמנות לעסק רווחי, כשמלבד צילומים לשערי מגזינים והפקות אופנה, היא מחזיקה בבעלות על חברת הקוסמטיקה Sejaa ומותג הכפכפים איפנמה, יוצרת שיתופי פעולה עם חברות לנז'רי, ומככבת בקמפיינים לחברות אופנה. רק בשנים האחרונות ראינו אותה בקמפיינים של שאנל, H&M ובלנסיאגה.

על המסלול, לעומת זאת, הופעותיה של ג'יזל היו מאז ומתמיד מדודות. מאז הופעת הבכורה שלה בתצוגה בשנת 1996, על המסלול של דולצ'ה & גבאנה, היא צעדה בתצוגות של מיטב בתי האופנה, ביניהם ג'ורג'יו ארמאני, בלנסיאגה, דיור, ז'יבנשי אלכסנדר מקווין ושאנל.

מסלול התצוגות מעולם לא היה מרכז הקריירה שלה. ג'יזל בתצוגה של ז'יבנשי (צילום: gettyimages)
מסלול התצוגות מעולם לא היה מרכז הקריירה שלה. ג'יזל בתצוגה של ז'יבנשי (צילום: gettyimages)

השמועות על פרישתה מהמסלול גרמו להרמת גבות בתעשייה, בעיקר משום שמסלול התצוגות מעולם לא היה מרכז הקריירה שלה, ולראיה, בשנים האחרונות ניתן היה לספור על יד אחת את הופעותיה על המסלול. בנובמבר האחרון היא צעדה בשבוע האופנה של סאו פאולו בתצוגה של המותג Colcci – עבורו היא משמשת פרזנטורית ולפיכך גם משתתפת בתצוגותיו מדי עונה, אך בזירה הבינלאומית הופעותיה על המסלול היו מדודות: בספטמבר היא הפתיעה בתצוגת אביב קיץ 2015 של שאנל, המותג עבורו גם הצטלמה העונה, בפברואר 2014 עבור המותג בלנסיאגה, ושנתיים קודם לכן, צעדה בתצוגה של המעצב האמריקאי אלכסנדר וואנג. "ג'יזל מעולם לא הופיעה בכל שבועות האופנה הגדולים, והיא לא הולכת להתחיל עכשיו", הוסיף הסוכן מ-IMG. "המילה פרישה היא מילה קיצונית, ובעתיד עוד נראה את ג'יזל בפרויקטים מיוחדים".