המועצה האמריקאית הגבוהה לאופנה, ה-CFDA, העורכת מדי שנה את טקס פרסי האופנה בניו יורק, הודיעה אמש כי הזוכה בפרס הנחשק לאייקון האופנה של השנה הוא המוזיקאי פארל וויליאמס. הטקס ייערך ב-1 ביוני 2015, ובו יחשפו גם הזוכים בפרס מעצב/ת השנה לאופנת נשים, קטגוריה בה מועמדים ג'וזף אלטוזארה, מארק ג'ייקובס, מייקל קורס, לזארו הרננדז וג'ק מקולו מהמותג פרואנזה סקולר, ומרי-קייט ואשלי אולסן למותג The Row.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

פרס אייקון האופנה של ה-CFDA נוטה לגרור לא מעט תגובות בתקשורת, אפקט שהגיע לשיאו בשנה שעברה כשזכתה ריהאנה ועלתה לבמה בשמלה שקופה לחלוטין בעיצובו של אדם סלמן. השמלה היתה כל כך בלתי נשכחת, עד שהיא גנבה את ההצגה לטקס כולו והותירה את תעשיית האופנה בצלה. בשנת 2012 זכה בפרס ג'וני דפ – בחירה שעוררה גם לא מעט ביקורת על המראה המדובלל של הכוכב, וב-2011 היתה זו ליידי גאגא שקיבלה את הפרס כשהיא חובשת פאה בתסרוקת קארה מוקפדת בצבע טורקיז.

השמלה השקופה גנבה את ההצגה. ריהאנה, הזוכה בפרס אייקון האופנה ב-2014, עם אנה ווינטור (צילום: gettyimages)
השמלה השקופה גנבה את ההצגה. ריהאנה, הזוכה בפרס אייקון האופנה ב-2014, עם אנה ווינטור (צילום: gettyimages)

בדומה לבחירות אלה, גם וויליאמס מתהדר בסגנון אופנתי ייחודי שאותו ניתן לזהות למרחקים. לצד המוזיקה שלו, הוא מקדיש זמן רב לשיתופי פעולה אופנתיים ולעיצוב קולקציות קפסולה. עד כה עיצב וויליאמס עבור מותגים רבים, ובהם אדידס, יוניקלו, ג'י סטאר ומונקלר. בנוסף, הוא היה מעורב מוזיקלית בסרטוני האופנה של שאנל שבהם כיכבה הדוגמנית קארה דלווין, והופיע באירועי אופנה ואמנות רבים.

ההודעה המוקדמת על זכייתו בפרס משאירה לוויליאמס יותר מחודשיים להתלבט מה ללבוש לטקס. בשנה שעברה הוא זכה בפרס המתלבש הטוב ביותר של מגזין הרפר'ס בזאר, והכובעים המוגבהים שמזוהים איתו הפכו לפריט נחשק בקרב חובבי אופנה מסביב לעולם. עם זאת, הוא ספג גם מילים קשות מקהילת האינדיאנים בארצות הברית, שנעלבו לראות את וויליאמס מצולם כשהוא חובש כובע עם נוצות ארוכות – בחירה שאותה זיהו כמקושרת לאמונותיהם הדתיות העתיקות.

מה הוא ילבש לטקס? פארל וויליאמס (צילום: gettyimages)
מה הוא ילבש לטקס? פארל וויליאמס (צילום: gettyimages)

כך או כך, עם ההודעה על זכייתו של וויליאמס מיהרו אתרי החדשות בארצות הברית לברך על הבחירה בו לפרס, ולציין כי בשנים האחרונות הסטייל האישי של המוזיקאי מסמן את הייחודיות שלו בתעשיית הזוהר העולמית והופך אותו למוביל אופנתי שממנו לא ניתן להתעלם.