במהלך שבוע האופנה שהתקיים בפריז בשבוע שעבר הגיעה ריהאנה לעיר ושהתה בה למשך שלושה ימים, אולם בניגוד למצופה היא לא הגיעה לאף תצוגת אופנה. בסוף השבוע התבררה הסיבה האמיתית לנחיתתה בעיר האורות - צילומים לקמפיין חדש לבית האופנה דיור.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

הצילומים התקיימו השבוע בארמון ורסאי מחוץ לפריז, כחלק מסדרת הסרטונים Secret Garden, שמצולמים בוורסאי בשלוש השנים האחרונות על ידי זוג הצלמים ‫אינס ואן למסוורדה ווינוד מטדין. ריהאנה תככב בסרטון הרביעי בסדרה, עליו חתום צלם האופנה סטיבן קליין, והוא צפוי להתפרסם באביב הקרוב. בזאת מצטרפת ריהאנה לג'ניפר לורנס, נטלי פורטמן, שרליז ת'רון ומריון קוטיאר, שמובילות את שורת הקמפיינים היוקרתית של בית האופנה.

הופעתה של ריהאנה בקמפיין של דיור היא לא רק הישג אישי של הזמרת, אלא גם ובעיקר הישג פוליטי חשוב, מכיוון שהיא תהיה האישה השחורה הראשונה שנבחרה להוביל קמפיין של בית האופנה במהלך 69 שנות פעילותו.

בית האופנה הצרפתי דיור הואשם בעבר יותר מפעם אחת בגזענות ובקאסטינג דוגמניות לבן בתצוגות האופנה שלו, שרק החריף עם מינויו של ראף סימונס למנהל האמנותי של בית האופנה. בתצוגת סתיו חורף 2015-16, למשל, שהתקיימה לפני עשרה ימים בפריז, צעדה על המסלול הדוגמנית ליילה נדה, השחורה היחידה מבין 58 דוגמניות לבנות שצעדו על המסלול.

ראף סימונס, המנהל האמנותי של דיור. ההאשמות בגזענות רק החריפו בתקופתו (צילום: gettyimages)
ראף סימונס, המנהל האמנותי של דיור. ההאשמות בגזענות רק החריפו בתקופתו (צילום: gettyimages)

לפני כשנתיים עלה הנושא לסדר היום הציבורי, לאחר שהדוגמנית ג'ורדן דאן תקפה את דיור בפומבי על כך שנפסלה מהשתתפות בתצוגת ההוט קוטור של בית האופנה, בשל מידת החזה הגדולה שלה. "נפסלתי מהשתתפות בתצוגה של דיור בגלל הציצים שלי", צייצה דאן בחשבון הטוויטר שלה. "בדרך כלל אני נפסלת בגלל שאני שחורה, כך שלהיפסל בגלל החזה שלי זה 'מינורי'".

הבחירה בריהאנה מצעידה את בית האופנה למחוזות חדשים, שוודאי יהפכו אותו לפופולארי יותר בקרב קהלים צעירים וחדשים, שמתחברים לתדמית הטראבל-מייקרית של ריהאנה. עבור הזמרת, מדובר בסיכה נוספת שהיא נועצת בבועת עולם האופנה, לאחר שבשנה האחרונה מונתה לתפקיד המנהלת הקריאטיבית והפרזנטורית של חברת פומה, וזכתה בתואר אייקון האופנה של השנה מטעם ה-CFDA, ארגון הגג של מעצבי האופנה האמריקאים.