אם אתם לא מצויים בסצנה של העיר באר שבע, או לחלופין, בחיי האופנה והלילה של תל אביב, סביר להניח שהשם מאור בן שושן לא אומר לכם כלום. על חייהם של חבריו הטובים ביותר, לעומת זאת, אתם מעודכנים לפרטי פרטים ממדורי הרכילות וכותרות העיתונים. לפני כשבועיים הבליח שמו בדיוק באזורי הפריים הללו, כמי ששידך בין הרווק הכי מבוקש בביצה, יהודה לוי, לדוגמנית הצעירה והמבטיחה שלומית מלכה. הפעם אפילו בן שושן לא יכול היה להישאר כאיש צללים אנונימי.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

אם לשפוט על פי היחס שבן שושן, 34, מקבל בבאר שבע, אליה הגענו כדי לראיין אותו, מדובר בסלב מקומי, לא פחות, אבל הוא עצמו מסרב להתמקם במשבצת הכוכב, ובצדק. כבר 13 שנה שהוא מפעיל יחד עם אחותו ליז, 31, את בוטיק האופנה דאון טאון שבקניון קריית הממשלה בבאר שבע, ממעוזי השופינג האופנתי הגדולים והמצליחים בעיר, תחנת חובה לכל פאשניסטה מהדרום, ובנוסף הוא בעליה של חברת ההפקות "הנאת עולם". וכל זה עוד לפני שפירטנו את אנשי המיליה המהולל שמקיף אותו.

"מדינת ישראל זקוקה לפאוור קאפל חדש", הוא אומר בראיון ל-Xnet. "את יהודה אני מכיר דרך נינט, חברה טובה שלי מקרית גת, ואת שלומית הכרתי כבר כשהיתה בת 17. היא נכנסה לבר 'אוטו' וכשראיתי אותה נפלתי. יש בה יופי פנימי שלא קיים בהרבה אנשים. אמרתי לה שהיא הולכת לכבוש את העולם, לגעת במקומות שאף אחד במדינה לא נגע. התברר שצדקתי".

עוד בערוץ האופנה

בן שושן עשה אחד ועוד אחד, וחיבר בין השניים, ומאז מדורי הרכילות במצב כוננות ללכידת הנשיקה הראשונה אל מול מצלמה. "אני מת על יהודה ושרוף על שלומית", אומר בן שושן. "אני מאוד מאמין שיכול להיות שם חיבור מדהים: היא מזל גדי, הוא מזל סרטן, וכבר הרבה זמן לא היה בישראל זוג יפה כזה".

"יש לנו לקוחות מתל אביב ולקוחות מבאר שבע, והדרומיים לוקחים בגדול. זה גם טבעי, כי ללקוח מבאר שבע אין את הפיתויים שיש לתל אביביים. הם לא יוצאים כל ערב לבר. הם אוכלים בבית את הקוסקוס שאמא קונה, קונים בקבוק שתייה ודופקים אותו באוטו לפני היציאה. שכירות של ארבעה חדרים כאן עולה 3,000 שקל, לעומת 8,000 שקל במקרה הטוב בתל אביב. אז בסופו של יום נשאר להם הרבה כסף להוציא על בגדים"

את דאון טאון הקים בן שושן בגיל 21. הוא היה אז בעיצומם של לימודי משפטים במכללת רמת גן, אבל כשהתבקש על ידי אביו, יצרן טקסטיל מקריית גת, לנסוע לאחת החנויות של האב בעיר העתיקה בבאר שבע, נשבה בקסמיה. מהר מאוד הצטרפה אליו אחותו הצעירה ליז, אז חיילת צעירה בת 18, שהפכה לכוח המניע מאחורי הבוטיק כאחראית על הקניינות וייצור חלק מהקולקציה, ניהול הכספים והעובדים.

בתחילת דרכו מכר הבוטיק מותגי אופנה בינלאומיים כמו אדידס, רנגלר, לי, קוויקסילבר ואחרים, אולם בשנים האחרונות פועלת ליז בייבוא אישי של פריטים מטורקיה ואיטליה, ובייצור של פריטים ייחודיים לבוטיק. בנוסף, תוכלו למצוא במקום מותגים ישראליים, כמו לילה מיסט ושוגר דדי, ונעליים של ד"ר מרטינס ופלדיום. בעונה הקרובה מתכננים בדאון טאון להשיק קולקציית קפסולה ייחודית של הכדורגלן מאור בוזגלו מהפועל ב"ש, שנחשב לאייקון אופנה מקומי.

"כשפתחנו את הבוטיק לא היה כלום בבאר שבע מבחינת אופנה. היה את קניון הנגב עם כמה רשתות ואותנו", מספר בן שושן. "היום כבר יש את קניון ביג, וואן, השדרה השביעית. עולם הבוטיקים הולך ונכחד, לטובת שוק של רשתות שהשתלט על הכול. הבנו שאם אתה לא מביא בשורה ואפיון משלך זה לא מעניין באמת, לכן ליז יצאה לכתת רגליים באיסטנבול, בנאפולי, איפה לא, כדי להביא דברים אחרים, שאין לאף בוטיק אחר בארץ".

"רצינו להכתיב אופנה בעצמנו", ממשיכה ליז. "כשאתה קונה קולקציה מאדידס, שהיו אחד הלקוחות הגדולים שלנו, אתה בעצם מוכר את הטרנדים שהחברה מכתיבה. כשאני עושה קניינות מ-70 ספקים שונים שלא תראה בשומקום אחר בארץ, אז אני מביאה את הטרנד באמירה האישית שלי".

מאור בוזגלו. בקרוב קולקציית הקפסולה בעיצובו של הכדורגלן (צילום: אורן אהרוני)
מאור בוזגלו. בקרוב קולקציית הקפסולה בעיצובו של הכדורגלן (צילום: אורן אהרוני)

איך הייתם מגדירים את הלקוחות בבאר שבע?

מאור: "הלקוחות בבאר שבע מאוד אוהבים אופנה, אבל הם צריכים מישהו שיוביל אותם, דמות לחיקוי".

ליז: "הם לא שונים בהרבה מהלקוח התל אביבי. אתה כל הזמן צריך לרגש אותם, ליצור עבורם טרנדים חדשים. יש הרבה אנשים מגניבים בדרום שאוהבים אופנה ואוהבים להתלבש, מחפשים את הדבר החם הבא".

הם גם קונים יותר מהלקוחות בתל אביב?

מאור: "ללא ספק. יש לנו לקוחות מתל אביב ולקוחות מבאר שבע, והדרומיים לוקחים בגדול. זה גם טבעי, כי ללקוח מבאר שבע אין את הפיתויים שיש לתל אביביים. הם לא יוצאים כל ערב לבר. הם אוכלים בבית את הקוסקוס שאמא קונה, קונים בקבוק שתייה ודופקים אותו באוטו לפני היציאה. שכירות של ארבעה חדרים כאן עולה 3,000 שקל, לעומת 8,000 שקל במקרה הטוב בתל אביב. אתה מבין את ההבדל? אז בסופו של יום נשאר להם הרבה כסף להוציא על בגדים".

"בקרית גת יש אנשים עם טוהר פנימי שאין בשום מקום אחר בארץ"

הבן שושנים נולדו וגדלו בקרית גת לבית שנשם אופנה. עם שושלת שהחלה בסבא חייט במרוקו ואב יצרן אופנה בישראל, בגיל שלוש כבר חלמה ליז להיות מעצבת. מאור, לעומתה, התגלגל לתחום עם השנים. בשכונה איתם גדלו גם נינט טייב (שלמדה בשכבה עם ליז), אשת הרדיו והטלוויזיה מאיה בצלאל והאחות הקטנה אסתי טייב, שהפכה לפרזנטורית של הבוטיק. "בקרית גת יש אנרגיה קוסמית", אומר בן שושן. "יש שם אנשים עם טוהר פנימי שאין בשום מקום אחר בארץ".

בגיל 15 שקל בן שושן 195 קילו, שמנעו גם את גיוסו לצה"ל, אך הוא נפרד מהקילוגרמים העודפים בגיל 22. חברים שלמדו איתו בתיכון מספרים כי המשקל לא היה עניין מבחינתו ואף לא פגם במעמדו החברתי. להפך, בן שושן אולי שקל כמעט 200 קילו, אבל התהלך בתחושה שהוא בראד פיט.

"הייתי ילד שמן שמאוד רצה להתלבש יפה, ולצערי לא היתה לי את האפשרות הזו בכלל", הוא מספר. "הורדתי 120 קילו בסך הכול, בתהליך ארוך שכלל שינוי תזונה, פלאי הטכנולוגיה, ובעיקר הסתכלות אחרת על החיים. עם זאת, הביטחון שהיה לי כששקלתי 195 ק"ג היה הרבה יותר חזק מהביטחון שלי עכשיו. כשאתה עוטף את עצמך בהמון קילוגרמים, אתה עוטף את עצמך בביטחון. השומן הוא ביטחון".

פרשה נוספת אשר השפיעה על שינוי חייו של בן שושן פורסמה בהרחבה בתקשורת, אך כיום הוא מסרב לדבר עליה. לפני שבע שנים נחטף על ידי שני רעולי פנים ומכר שלו מהעיר. הם לקחו אותו ליער להב, שם נדקר והושאר במקום למשך 24 שעות, עד שנמצא וקיבל טיפול. "אני עם הפנים לעתיד והסיפור הזה מאחוריי", הוא אומר. "היו שלבים בחיים שהרמתי ידיים, וליז לא נתנה לי. היא נלחמה עליי".

אסתי טייב. "היא ילדה שלי, סידרתי לה את העובד שלנו והם כבר שנתיים יחד. לימים היא הפכה לפרזנטורית שלנו" (צילום: אופיר סיבוני)
אסתי טייב. "היא ילדה שלי, סידרתי לה את העובד שלנו והם כבר שנתיים יחד. לימים היא הפכה לפרזנטורית שלנו" (צילום: אופיר סיבוני)

בימים אלו עובדים האחים על הקמת אתר מכירות אונליין ומחפשים לוקיישן בתל אביב, אליה הם רוצים להתרחב בקרוב. בעבר החזיקה דאון טאון סניפים נוספים בדרום (דימונה, קרית גת, נתיבות) באמצעות זכיינים, אך אלה נסגרו. "זה לא היה בטיימינג הנכון, ולא היינו ברמת מקצוענות כמו היום", אומר בן שושן.

אתה מאמין שתוכל להיות שחקן מרכזי בשוק התל אביבי?

"אני לא רוצה להשתחצן, אבל על אף התחרות הגדולה, את הקסם והמקצוענות שלנו כבוטיק אין להרבה אנשים בתל אביב".

לצד המקצוענות, אפשר להניח שגם החברים הקרובים יעזרו ביחסי ציבור, כמו היום. לוי את מלכה, מושיק גלאמין, כדורגלן בית"ר ירושלים תומר ירוחם, אילנית לוי וכמובן הבנות למשפחת טייב – נינט, סופיה ואסתי – כולם לובשים דאון טאון ומפרגנים תמונה כשצריך. "נינה היא דמות אופנתית מאוד. נשמה טובה. מוצלחת. כישרונית. אסתי היא ילדה שלי, סידרתי לה את העובד שלנו והם כבר שנתיים יחד. לימים היא הפכה לפרזנטורית שלנו", הוא מרעיף מחמאות. "אני רואה בהם חברים – לא סלבס. לא תראה אותי הולך להשקות וגם אם תראה אייטמים במדורי רכילות, זה על דאון טאון, לא על מאור בן שושן".

זה בטח לא מזיק לעסקים.

"החיבורים האלה מאוד עוזרים, אבל אני מסתכל על כל בן אדם כבן אדם. לא משנה אם זה ביבי נתניהו או המנקה שלי – כולם שווים בעיניי".