הדוגמנית הדנית לולואיקה ראוון ליפ (או בקיצור, לולו, כפי שהיא נקראת בסוכנות הדוגמנות Scoop הסקנדינבית) רק בת 16 וכבר עומדת במרכזה של שערוריית אופנה בינלאומית. הפקת אופנה בכיכובה למגזין הדני COVER, שהתפרסמה בגיליון פברואר האחרון, אילצה את מו"ל המגזין והעורכת הראשית שלו, מלנה מלינג, להתנצל בפני קהל הקוראים על הרזון הקיצוני של לולו, המעורר חשד לאנורקסיה וקומם את הגולשים מסביב לעולם. הפרשה החלה ברשתות החברתיות בדנמרק לפני כשבוע, אך בסוף השבוע האחרון היא תפסה תאוצה בתקשורת הבינלאומית, ואף זכתה להאשטאג של שערורייה בקנה מידה עולמי בטוויטר ובאינסטגרם: covergate#.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

"זהו יום עצוב", כתבה מלינג בעמוד הפייסבוק של המגזין. "כמו"ל, כאישה וכאם לילדים, אני מצטערת מאוד על ההפקה ולוקחת עליה אחריות מלאה. במשך כל השנים אנו עובדים כדי להציג מגוון רחב של ייצוגים של אידיאל היופי, בגילים ובגדלים שונים. תמיד ביקשנו לעבוד עם דוגמניות בריאות. רק לפני חודשיים הצגנו על שער המגזין את דוגמנית הפלאס סייז דיאנה גרהאם". גם שר המיסים הדני, בני אנגלברכט, פרסם הצהרה מטעמו, ובה נכתב: "אני חושב שתעשיית האופנה צריכה להבין שאנורקסיה היא בעיה שצריך לקחת באופן רציני".

לולו היא דוגמנית עולה, שעשתה את הופעת הבכורה שלה בתצוגת האופנה של לואי ויטון לאביב-קיץ 2015. המראה הגבעולי, השיער האדמוני ופני הלוליטה שלה כבשו את המנהל האמנותי של בית האופנה, ניקולא גסקייה, שאף בחר בה להופיע בלוק בוק החדש של בית האופנה, ובצילומים בכתבה לקידום המותג שהופיעה בוול סטריט ג'ורנל. מסוכנות Scoop המייצגת את לולו נמסר כי "הדוגמנית נמצאת בתקופה קשה בחייה, לאחר שאיבדה שניים מבני משפחתה. אנו מבקשים שכל התגובות בעניינה יהיו מכובדות ולא יקראו לה אדם חולה, כיון שהיא איננה חולה".