שוכבת על שפת הים בתוך לב שצויר בחול, אוכלת פיצה במטבח הביתי, מצחצחת שיניים בכניסה לחדר האמבטיה, שרועה בין סדינים לבנים במיטה הזוגית, או חושפת בטן הריונית עם איור של פרצוף ילדותי - תקופת ההיריון זוכה ליחסי ציבור מצוינים בקמפיין הקיץ הייחודי של המעצבת אבישג ארבל. ככה זה כשהפרזנטורית ההריונית היא הדוגמנית היפהפייה תהילה ריץ' ומאחורי המצלמה עומד בעלה, צלם האופנה גיא כושי (מהצמד גיא כושי ויריב פיין). השניים קיבלו לידיהם מארבל את בגדי הקולקציה החדשה והתבקשו לתעד באווירה ספונטנית, ביתית, טבעית ואינטימית את חודשי ההיריון לטובת הקמפיין. התוצאה: הפקת אופנה מרהיבה, שנחשפת לראשונה ב-Xnet לרגל יום המשפחה, ונראית כאילו נשלפה מהאלבום המשפחתי של הזוג האופנתי.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

בשיחה עם Xnet אומרת ריץ', הנמצאת בתחילת החודש השמיני להריונה, "צילמנו בלי צוות של איפור, שיער וסטיילינג. הצילומים נעשו בספונטניות, בעיקר בסופי שבוע. לפעמים היינו יוצאים לטיול בטבע, גיא עם המצלמה ואני עם כמה בגדים בתיק, ומצלמים כמה פריימים".

זהו ההיריון הראשון של ריץ', 33, והיא מצפה לבת. עבור כושי מדובר בסיבוב שני, והוא אב לבן 12 מנישואים קודמים, העונה לשם לוקה. ריץ' וכושי מתחזקים זוגיות פוטוגנית כבר שש שנים, ואף נישאו בטקס אינטימי בקוסטה ריקה, הרחק מעיני התקשורת המקומית. "משפחה זה הדבר שהכי חשוב לי בחיים, לפני קריירה וכסף", אומרת ריץ'. "אני מאמינה שבריאות, משפחה ואהבה, הדברים שלא עולים כסף, הם בסופו של דבר הדברים החשובים בעולם".

ריץ', ילידת קיבוץ דגניה א' שגדלה בעפולה ובטבעון, החלה לדגמן בגיל 23 (מיוצגת בסוכנות ADD) ומאז התגוררה לסירוגין בתל אביב ובניו יורק. האם הלידה המתקרבת תשנה את מסלול הקריירה הבינלאומית שבנתה? "עוד מוקדם לדעת", היא אומרת, "אני לוקחת יום ביומו, ומגיעה להיריון הזה עם ראש פתוח. אני יכולה להגיד 101 דברים, אבל החיים דינמיים. אני מקווה להמשיך לעבוד בדוגמנות. זה לא שאני מתכוונת לשבת סתלבט. בניו יורק יש הרבה בנות שעושות ילדים וחוזרות למעגל העבודה, לפעמים בווליום הרבה יותר גבוה מקודם. אמריקאים מאוד בעד שילוב נשים במעגל העבודה, ושוק הדוגמנות שם גדול מאוד ומאפשר עבודה לדוגמניות בכל גיל".

כדוגמנית, איך את חווה את השינויים המתחוללים בגוף במהלך ההיריון?

"אני מניחה שכל אישה שחווה היריון ראשון מרגישה מוזר עם השינויים. גם אצלי יש שינויים בגוף, אבל אני מקבלת אותם באהבה. יש דברים יותר חשובים מדוגמנות בחיים. הגעתי לגיל בחיים שכבר טיילתי רבות, עבדתי לא מעט, ועכשיו אני רוצה להתפנות להקים משפחה. אומרים שילדים זה ברכה ושהם מביאים הרבה מזל".

גיא מצלם אותך שנים ארוכות. ההיריון שינה משהו בחוויה?

"כל דינמיקה שלי עם גיא על סט הצילומים היא אישית. לפעמים זה פלוס ולפעמים זה יכול להיות יותר קשה. מצד אחד, אני סומכת עליו בעיניים עצומות, ויודעת שהוא ידאג להוציא אותי הכי יפה. אבל לפעמים זה קשה כי הוא מנסה להוציא ממני את המקסימום, והוא לא יוותר לי עד שלא יהיה לו את הפריים המושלם".

סגנון הלבוש שלך השתנה במהלך ההיריון?

"בכלל לא. התלבשתי אותו דבר גם לפני כן - סקיני, דברים זרוקים, בוטס, סריגי אובר סייז. בדרך כלל הכול בצבע שחור. התמזל מזלי ואבישג עשתה לי בגדי היריון מיוחדים, על פי סגנון הלבוש שלי".

את כבר מצליחה לדמיין איזו אמא תהיי?

(צוחקת) "אני הולכת אל הלא נודע, מקווה שאהיה אמא טובה. אני אתן ה-100 אחוז שלי".

בעידן שבו דוגמניות בנות שלוש צועדות על המסלול ומככבות בצילומים, את חושבת שתאפשרי לילדה שלך לדגמן בעתיד?

"אני באה מבית שבו יופי זה לא 'אישו'. כשהציעו לי לדגמן בתור נערה לא הבנתי מה רוצים ממני, ואימא שלי אסרה עליי לדגמן עד גיל מאוחר. לכן התחלתי רק בגיל 23, כשממש רציתי. מצד שני, יש לי רק חוויות טובות מדוגמנות, שנתנה לי את האפשרות לטייל בכל העולם ולהכיר אנשים חדשים. אני לא יודעת אם אכניס את הילדה שלי למקצוע בגיל שלוש, אבל בגיל מאוחר יותר אתן לה להחליט לבד מה היא רוצה לעשות. יש זמן לכל דבר ואין צורך למהר".