גיליון בגדי הים השנתי של מגזין ספורטס אילוסטרייטד שיצא לדוכנים מחר (שני), בכיכובה של נערת השער החדשה האנה דיוויס, הצליח לעורר בסוף השבוע האחרון את הליבידו של אמריקה השמרנית. תוכניות הבוקר בטלוויזיה ומספר לא מבוטל של כתבות ניסו לברר האם הביקיני הקטנטן בהדפס נחש שמכסה את איבריה המוצנעים של דיוויס בצילום השער אינו סקסי מדי. הסיבה להתרגשות היא הפוזיציה בה דיוויס מצולמת - אוחזת בידיה את קצוות החלק התחתון של בגד הים ומושכת אותו כלפי מטה, מילימטר לפני שהשער הופך לפורנוגרפי. זו אומנם לא הפעם הראשונה שדוגמנית השער של המגזין מצולמת בתנוחה הזו - בר רפאלי הצטלמה כך ב-2009 וטיירה בנקס עשתה זאת כבר ב-1997 - אך נדמה כי הפעם קו הביקיני של דיוויס כמעט ונחצה. רשת הטלוויזיה ABC אף דיווחה כי חלק מהחנויות בארצות הברית, בעיקר מרכולים משפחתיים, הודיעו כי לא ימכרו את המגזין בטענה כי השער מתאים למגזינים כמו פלייבוי ופנטהאוס, ופחות לשער של מגזין ספורט. כך או כך, הצביעות חוגגת, כשמצד אחד המדיה מגנה את השער החושפני מדי, ובאותה נשימה מפרסמת אותו בעצמה ומגדילה את החשיפה שלו ואת המכירות של המגזין.

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

A photo posted by Hannah Davis (@hanni_davis) on

זו הפעם השלישית של הדוגמנית בת ה-24 בספורטס אילוסטרייטד, ובעבר אף חזינו כי תהפוך ליורשת של קייט אפטון, אך הפעם הצליחה לטפס לראשונה למעמד המכובד של שער המגזין. דיוויס, ילידת האי הקריבי סיינט תומאס השייך לארצות הברית, היתה מועמדת מובילה לככב על שער גיליון המגזין כבר ב-2013, אך קייט אפטון, נערת השער הקודמת של המגזין (אם מניחים לרגע את השער המשולש מהשנה שעברה) נלחמה על מקומה וזכתה בשער בפעם השנייה ברציפות. כעת הגיע סופסוף זמנה של דיוויס להגשים את חלומה. שער המגזין הוא מקפצה ענקית לקריירה של דוגמניות, כפי שיכולות להעיד נערות השער הוותיקות בר רפאלי, קייט אפטון והיידי קלום.

עוד בערוץ האופנה

השער הנוכחי, שצולם בחווה בטנסי על ידי צלם המגזין בן ווטס (אחיה של השחקנית נעמי ווטס), נחשף בחמישי האחרון, יומיים בלבד להאחר שהודיעו לדיוויס עצמה כי תככב עליו. "זה היה החלום שלי", סיפרה בראיון בתוכנית הלייט נייט של ג'ימי פאלון. "לפני שהודיעו לי אמרתי לאמא שלי שאין סיכוי שאקבל השנה את השער. הסתמכתי על הידיעה שנערות השער מצולמות בחופי ים, ואותי צילמו בחווה. אני נרגשת והמומה להיות נערת השער. זה היה חלום חיי, ואני מרגישה מבורכת לזכות באפשרות הזו". השער הנוכחי נותן דחיפה משמעותית לקריירת הדוגמנות המקרטעת משהו של דיוויס, אשר מאז החלה לדגמן בשנת 2008, עשתה שורה מצומצמת יחסית של עבודות, בין היתר לפולו ראלף לורן (בשנים 2008-2009) וז'אן פול גוטייה (2010), וכן במספר עבודות צדדיות למותגים בפאלו, טרגט ו-M.A.C.

גיל 24 הוא נקודת שיא בקריירה של דוגמנית, וכעת על דיוויס להחליט לאן היא מכוונת את עצמה: לדוגמנית לנז'רי, כפי שהוכיחה בשלוש השנים האחרונות, או דווקא לקריירה רחבה יותר בעולם האופנה, כפי שעשו קודמותיה בתפקיד נערת השער. ימים יגידו אם תצליח לעשות מהפך קרייריסטי כמו קייט אפטון, שצלחה את המעבר לתפקיד שחקנית קולנוע לגיטימית (לא אמרנו איכותית) ואף לחביבת תעשיית האופנה, או שמא תמצא את עצמה ממשיכה לככב בתנוחות פרובוקטיביות על שערי מגזינים לגברים.