בניין משנות ה־70 הממוקם ברמת השרון שופץ כך שכל אחת מהדירות בקומה הראשונה זכתה לחלק מהחצר. אל אחת הדירות שנוצרו בשיפוץ, כ־150 מ"ר גודלה ולה חצר של 100 מ"ר, נכנסה משפחה עם שלושה ילדים (שנתיים, 7 ו־10).

>> לעוד בתים יפים, לחצו כאן

עם המעבר החליטו הבעלים החדשים לשפץ את המטבח הקטן והמיושן שהיה בדירה. הם פנו לנגריית "פשטות" במושב נווה ימין והתחדשו בארונות עץ לבנים ובאי גדול במרכז המטבח. אבל אחרי החלפת הארונות הבינו בני הזוג שהם זקוקים לעזרה נוספת כדי להפוך את דירתם החדשה לבית. בשיטוט אקראי בפייסבוק הם ראו פוסט שהעלתה המעצבת שני רינג ופנו אליה כדי להמשיך את העבודה יחד. "העבודה עם בני הזוג הייתה מאוד ממוקדת", אומרת רינג. "הם הגיעו בשלים לתהליך וידעו מה הם מחפשים".

בני הזוג ביקשו מהמעצבת לסייע בהמשך העבודה על המטבח, לרהט את הסלון ואת פינת האוכל ולהפוך נישה שפונה אל החצר לפינת קריאה. בנוסף, מספרת רינג, "בקומה העליונה היה חדר אמבטיה אחד בלבד, שחור וקודר, שלא התאים מבחינה עיצובית לסגנון הכפרי של הבית ולא הספיק מבחינה כמותית לחמשת יושביו. התבקשתי לשפץ מחדש את האמבטיה הקיימת ולהוסיף באותה קומה חדר אמבטיה נוסף שישמש את ההורים".

ספסל עץ בצביעה כחולה מיושנת מתכתב עם האריחים המצוירים בחדר הרחצה של הילדים (צילום: אדריאן דודה)
ספסל עץ בצביעה כחולה מיושנת מתכתב עם האריחים המצוירים בחדר הרחצה של הילדים (צילום: אדריאן דודה)

חדרי הבית

המטבח: כאמור, תכנון המטבח ובנייתו נעשו על ידי נגריית "פשטות" עוד לפני שרינג נכנסה לתמונה. הוא פתוח לסלון ויש אי גדול במרכזו. רינג הוסיפה את כיסאות הבר בצבע שמנת הסבים את האי וכן גופי תאורה שקופים שנבחרו כדי שלא להסיט את תשומת הלב מהמתרחש תחתם. האריחים, המשלימים את המראה, נקנו ב"רוחמה שרון". לקיר הלבנים שמול האי, בסמוך לדלת הכניסה, צמודה שידת עץ עם דלתות מזכוכית שנבנתה על ידי "סנדלווד" בתכנון משותף עם רינג.

הסלון: הסלון צמוד למטבח הפתוח וחולק איתו את רצפת הפרקט שהייתה בבית עוד לפני השיפוץ. הוא מאופיין במגוון של טקסטיל, דוגמאות וגוונים שונים, למשל כורסה ישנה שנמצאה בשוק הפשפשים ורופדה מחדש בבדים שנקנו ב"שכטר"; מולה ניצבת ספה אפורה גדולה מ־IDdesign ועליה כריות בדוגמאות שונות, חלקן נקנו יחד עם הספה ואחרות נתפרו מבדים שנרכשו בשכטר. שולחן מעץ וזכוכית שבתוכו מקום אחסון משלים את התמונה.

פינת האוכל: בקומה הראשונה נמצאת גם פינת האוכל, ובה שולחן עץ כבד שאת נוכחותו בחרה המעצבת לאזן באמצעות שימוש בכיסאות לבנים.

"היה צורך לייצר עניין בפינת אוכל, אך לשמור על מראה שיהיה רלוונטי לאורך שנים. לכן החלטנו לרכוש עבורה שישה כיסאות שכל אחד מהם שונה, אבל צבעם הלבן יוצר האחדה ויזואלית", מפרטת רינג. ברקע ספרייה עשויה לבנים, שכמו ממשיכות את חיפוי הלבנים של הקיר.

פינת הקריאה: אחת מהדרישות המקוריות של השיפוץ הייתה השמשתה של נישה קטנה הפונה לחצר. זו הפכה לפינת מחשב וקריאה עם ספסל עץ הצמוד לחלון ומרופד בבדים שנקנו ב"דנדו" בנחלת בנימין. לצידה שולחן כתיבה מיוחד שירשו בני המשפחה מהסבא שעלה לארץ מגרמניה בשנות ה־30. אותו סב, יוחנן סימון שמו, הוא שצייר את התמונות התלויות על קירות פינת הקריאה ופינת האוכל. מעל לַכּל תלויה מנורת כלוב שנקנתה, כמו רוב גופי התאורה האחרים בבית, ב"גדעון קלאס".

חדרי האמבטיה: האריחים המעוטרים של חברת זיליז' מבית ויה ארקדיה הכתיבו את המראה השולט בשני חדרי הרחצה. בשניהם ארונות כיור מעץ מלא שנרכשו ב"דליה ארמוני", והם משלימים את המראה הקלאסי והנקי של החדרים וקושרים את הסגנון שלהם לניקיון הכפרי של שאר חדרי הבית.

פינת הקריאה המיוחדת כוללת ספסל מרופד הצמוד לחלון ושולחן כתיבה מיוחד, ירושה מהסבא (צילום: אדריאן דודה)
פינת הקריאה המיוחדת כוללת ספסל מרופד הצמוד לחלון ושולחן כתיבה מיוחד, ירושה מהסבא (צילום: אדריאן דודה)

__________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle:

  • פרובאנס זה כאן: וילת חלומות שנבנתה ע"י 4 נשים