בגופייה קצרה בצבע אפרסק ומכנסונים בגוון אפור מלוכלך, בר רפאלי רועדת מקור על סט הצילומים של קמפיין הודיס לעונת אביב-קיץ 2015. הלוקיישן הנבחר: חוף הים של קיבוץ שדות ים הסמוך לקיסריה, ועל אף שבחוץ 15 מעלות פלוס רוח קרירה, רפאלי מדגמנת עסקים כרגיל. בכל זאת, המקצוע מחייב. העונה, בניגוד לשתי העונות הקודמות, רפאלי מצטלמת לבד, נטולת רד אורבך, הסולן הבובתי של רד בנד, שהצטלם לצדה עד כה במותג והיה שותף מלא לקמפיינים הפרובוקטיביים של הרשת. "אנחנו לא יודעים מה יעלה בגורל קמפיין החורף, אבל את הקיץ תוביל רפאלי לבדה", אומר בתגובה אורן בר-גיל, סמנכ"ל השיווק של הרשת ואחד השותפים בה. "כרגע אנחנו רוצים להתמקד בפן האופנתי של הרשת, ורד לא לובש בגדים".

עוד בערוץ האופנה

הקשר ההדוק בין רפאלי לקבוצת קרולינה למקה (שמחזיקה גם במותגים הודיס וטופ טן) עתיד להתהדק במהלך השנה, עם פתיחת רשת האופנה הזולה Urbanica של הקבוצה, שצפויה לפתוח כבר במאי השנה סניפים בראשון לציון ובדיזנגוף סנטר בתל אביב בגודל של 2,500 מ"ר. רשת האופנה החדשה תהיה בנויה על המודל של רשת האופנה הבריטית Primark, שמציעה אופנה מהירה במחיר זול. "אני אהיה שותפה באחוזים בודדים ברשת החדשה", אומרת רפאלי ל-Xnet היום אחר הצהריים. "זה פרויקט גדול ומעניין, והוא יתקיים במהלך השנה". רפאלי סירבה להרחיב בנושא, אך על פי אינפורמציה שכבר פורסמה, הרשת מתעתדת להתמחות באופנת נשים, גברים וילדים, ולהציע בגדים במחירים זולים יחסית באופן משמעותי, למשל, מכנסי ג'ינס ב-39 שקל.

זוהי אינה דריסת הרגל הראשונה של רפאלי בעסקי האופנה. בעבר הקימה יחד עם מספר שותפים את חברת ההלבשה תחתונה under.me, והיא מחזיקה זה מכבר ב-5 אחוזים במותג המשקפיים קרולינה למקה. "הסיבה שהדברים קורים בשנה וחצי האחרונות היא כי התפנה לי יותר זמן לעסקים", אומרת רפאלי. "עד אז הייתי בעיקר בנסיעות עבודה בחו"ל. היום אני יותר כאן, לומדת להכיר את תעשיית האופנה מחדש. אני מגיעה עם הבנה גדולה בתחום האופנה ויש לי יותר זמן ואנרגיה. יחד עם השם שכבר בניתי, זאת התחלה נהדרת לעסקים".

אז למה לא להקים מותג שהוא שלך?

"יש לזה מספר סיבות. ראשית, יש לי זמן ואנרגיה להשקיע, אבל לא מספיק כדי לעמוד לבד בראש מותג. שנית, יש אנשים שמבינים יותר ממני בעסקים. אומנם יש לי תחושות בטן טובות, אבל אני לא יכולה לנהל משהו לבד. שלישית, אין לי שום בעיה להיות חלק ממשהו קבוצתי. למזלי, האגו שלי במקום טוב".

האם הבחירה להיכנס לעסקים נובעת מהמחשבה על היום שאחרי הדוגמנות?

"יש פה תהליך טבעי שאני עוברת כבן אדם. כבר נמאס לי להיות בנסיעות על הקו, והיום יותר מכל אני צריכה את הבית. את המקום שלי. זה לא שקמתי יום אחד בבוקר וחשבתי לעצמי: 'בר, מה יהיה איתך ביום שאחרי'. זה תהליך אורגני שאני מחליקה לתוכו. זה גם מאוד מרענן. כמה כבר אני יכולה לעשות את מה שאני עושה. אז אני עוד נהנית מלהצטלם, אבל עכשיו אני שמה דריסת רגל במשהו חדש".

כשרפאלי מדברת על הבית, היא מתכוונת לדירה החדשה שלה ושל בן זוגה עדי עזרא בשכונת פארק צמרת, אליה עברו השניים לאחרונה. אחת ההחלטות בנוגע לבית החדש היתה חדר ארונות גדול שיכיל את כל הבגדים שלה. ומסתבר שיש לא מעט. "יש לי חדר ארונות ע נ ק י ו מ ד ה י ם", היא אומרת בחיוך גדול.

כמה גדול?

"אפשר לרוץ בו", היא צוחקת. "בדירה הקודמת היו לי שני חדרי שינה שהיו חדרי ארונות, ועכשיו רציתי חדר ארונות גדול".

כמה בגדים כבר יש לך.

"אני כל הזמן מקבלת חבילות של בגדים. אני נותנת המון לחברות, וכל הזמן מנסה להוציא החוצה, כי העומס סוגר עליי. במצב הזה אני קוראת לסיימון (אלמלם, הסטייליסט האישי של רפאלי, א"י) שבא ועושה לי סדר בארון, בוחר מה להוציא, מה לעוס, על מה אפשר לוותר ומה כדאי להשאיר".

"סיימון מכיר את הארון שלי בעל פה ויכול להמליץ לי מה ללבוש בשיחת טלפון". בר רפאלי ב"אקס פקטור" (צילום: אסף שמע)
"סיימון מכיר את הארון שלי בעל פה ויכול להמליץ לי מה ללבוש בשיחת טלפון". בר רפאלי ב"אקס פקטור" (צילום: אסף שמע)

בשנה האחרונה הפכו אלמלם את רפאלי לאחד הצמדים הבלתי ניתנים להפרדה בתעשייה. הם נוסעים יחד לעבודות בחו"ל, מבלים יחד עם חבורת "אבושדיד" (דורית בר אור, מוטי רייף ומיקי בוגנים) ומתייגים אחד את השני באינסטגרם לפחות פעם בשבוע. השניים החלו לעבוד יחד באופן צמוד בשנה שעברה, במסגרת התוכנית אקס פקטור. לדברי רפאלי, החיבור עם אלמלם הוא גם הסיבה לכך שבשנה האחרונה היא זכתה בשני פרסי אופנה - אייקון האופנה לשנת 2014 של מגזין מארי קלייר הספרדי ודוגמנית השנה של מגזין In Touch הגרמני. "בעקבות אקס פקטור יותר אכפת לי מאיך שאני מתלבשת. קודם לכן לא היה אכפת לי מה יגידו ומה יחשבו. הייתי יוצאת מהבית בג'ינס וטי שירט. ובגלל התוכניות והאירועים התחלתי לפתח חיבה לאופנה. סיימון מדריך ועוזר לי. הוא מגיע אליי הביתה, פותחים בקבוק יין ונכנסים לארון".

סיימון הוא דיקטטור לא קטן. הוא מכתיב לך מה ללבוש?

"סיימון מכיר את הארון שלי בעל פה ויכול להמליץ לי מה ללבוש בשיחת טלפון. הוא יודע שאני לא לובשת שום דבר שלא נוח לי, והרבה פעמים שם המתח בינינו. למדנו אחד מהשנייה את הגבולות שלנו. אנחנו גם עושים קניות ביחד, אז הטעם שלנו נהיה דומה. עכשיו בלונדון היינו בהרודס, בסאן לורן. אז כל מה שיש אצלי בארון אני אוהבת כי זה שלי".

הוא מרשה לך לקנות בגדים לבד?

"כשאני בחו"ל אני מתקשרת אליו, שולחת לו תמונות ומתייעצת איתו. עכשיו הוא היה בניו יורק וקנה לי תיק על הדרך. שמע, זאת מערכת יחסים טובה. אני עוזרת לו לעשות את מה שהוא אוהב, ואני קוצרת את הפירות".

אתרי הרכילות בעולם דיווחו השבוע על התחממות היחסים בין האקס המיתולוגי, ליאו דיקפריו, וריהאנה. את חושבת שזה יכול לעבוד ביניהם?

"אני חושבת שכל גבר היה מאוד רוצה להיות איתה. וגם נשים, כמובן. אישית אין לי אומץ, אבל הייתי שמחה. ואני מפרגנת לכל מי שיכול להיות איתה, כי היא הכי שווה בעולם. ואם זה לא נכון - אז הוא אידיוט".