מים רבים עברו בנהר מאז שמיילי סיירוס קיצצה את שערה הארוך אי אז ב־2012, אך הטרנד מסרב לגווע. הנה 6 כוכבות שנטשו את השיער הארוך לטובת תספורת מעניינת:

סקרלט ג'והנסון

כחודשיים לפני שהביאה לעולם את בִתה הבכורה רוז, החליטה סקרלט לגזור את שערה הארוך לתספורת פיקסי קצוצה ובלונדינית. אולי היא שמעה שאחרי הלידה מתחילה נשירת שיער מטורפת ולא רצתה לקחת סיכון, ואולי היא פשוט החליטה להמציא את עצמה מחדש. אנחנו, בכל מקרה, מרוצות.

המומחים אומרים:

ארז אלון ללוריאל פריז: "הורס, הורס, הורס. קצר זה לגמרי הנשי החדש. הבלונד חיטה הזה מביא איתו גלאם ושיק ניו־יורקי. היא כאילו נולדה מחדש, כל כך הרבה יותר נקייה. התספורת הקצרה מרימה את כל מבנה הפנים והצוואר שלה וחושפת כל פרט מהמם שיש בה".

קריסטן סטיוארט

קריסטן קיצצה הקיץ את שערה הארוך והמדורג לטובת פיקסי פרוע עם פוני מתנפנף. השחקנית, שבדרך כלל נראית אבודה ועצורה על השטיח האדום, הפגינה השנה בגרות ואומץ. האם זה השתלם לה?

המומחים אומרים:

יוסי מנשה ממספרת YBY, שגריר label.m: "קריסטן נראתה בעבר קלאסית ושמרנית מאוד, גם מבחינת בחירות הלבוש שלה וגם מבחינת השיער. השינוי הזה הפך אותה לטרנדית וזוהרת הרבה יותר".

לילי קולינס

לילי "גבות" קולינס ויתרה על שערה הנסיכתי הארוך לטובת קארה קצרצר ושובב. לטעמנו מדובר בצעד חיובי ואף הכרחי, בעיקר לאור כמות השיער שגם ככה היא סוחבת איתה על הפנים, אי שם מעל העיניים.

המומחים אומרים:

מעצב השיער לירז אגם לרמינגטון: "מעבר לסגנון כזה נובע בדרך כלל מרצון לעשות שינוי תדמית. לרוב, כשמדובר באישיות ידועה כמו לילי, זו לא רק החלטה אישית שנובעת מסגנון אישי, אלא מעורבים בזה עוד המון גורמים כמו מנהלים, סוכנים, אנשי יחסי ציבור ושכמותם. התספורת הזו מחמיאה לה ונראית עליה מצוין. היא גם ניתנת לשדרוג ואפשר בקלות להפוך אותה מבועטת ומרדנית לזוהרת ומחמיאה.

"אגב, אני נגד מגמות שהופכות להיות נחלת הכלל – כאשר כל העדר מתחיל לנהור אחר טרנד מבלי לחשוב פעמיים, כמו שקרה בזמנו עם הקארה החד של ויקטוריה בקהאם שעורר נהירה המונית ולא מוצדקת. לא לכולם זה מתאים וצריך לקחת את זה בחשבון".

עומר אסף, המעצב הראשי של נטורל פורמולה: "המראה החדש של לילי מרענן ונותן את הטוויסט הנכון, הן בצבעוניות והן בגזירה. זה צעיר ומחמיא לה מאוד".

סיינה מילר

מי שחשב שהאימהות תמתן אותה – טעה ובגדול. סיינה בחורה סוערת, שלא מפחדת לריב עם הפפראצי, לנהל מערכות יחסים הפכפכות ולקחת סיכונים אופנתיים מוצלחים. לא הופתענו לגלות שהיא החליטה להיפטר מהבלונד הארוך שלה לטובת תספורת בוב בתוספת גאלח אדג'י (שארך בינתיים והפך לקארה א־סימטרי). יפה או לא זה עניין של טעם, אבל יש לנו חולשה לשחקניות בריטיות ששמות קצוץ על העולם.

המומחים אומרים:

אבי פדידה: "בעיניי השינוי שעשתה מחמיא לה. הוא נותן לה לוק מגניב, קליל ושובבי, מבליט את עצמות הלחיים ומצעיר אותה".

מאלין אקרמן

על אחד מהשינויים הקיצוניים של השנה חתומה השחקנית השבדית־קנדית מאלין אקרמן ("27 שמלות", "השומרים"). היא הלכה על תספורת כאסחיסתית במיוחד, כשנפטרה משערה הבלונדיני היפהפה לטובת גאלח בצבע אחד פלוס בלורית בצבע אחר.

המומחים אומרים:

רפי חובב: "בעיניי מדובר בשינוי מבורך. מיילי סיירוס עשתה זאת ראשונה והראתה לכולן שמשתלם להיות נועזת, לשנות את המראה מקצה לקצה ולסחוף אחרייך אחרות. זו תספורת שמתאימה לה מאוד והיא בהחלט לא בשביל כל אחת".

רפאל טפלוב, מעצב שיער ומדריך בשוורצקופף פרופשיונל: "התספורת הזו היא 'דיס־קונקטד', משמע, חלקו העליון של השיער מנותק מחלקו התחתון, ללא דירוג. תספורת שכזו מעניקה טקסטורה ואפשרויות משחק: אם מושכים את השיער לאחור בסוג של מוהיקן - זה מעניק גובה ופנים חשופות, ואם מושכים את השיער לצדדים, כמו קארה, מתקבל מראה יותר נשי ורומנטי. שילוב הצבעים מעניק לה חיות והיא נראית בו יותר זוהרת ופחות חיוורת".

לורן קונרד

פליטת "דה הילס" עוררה באזז מטורף ברשתות החברתיות כשהעלתה לאינסטגרם שלה תמונה עם תספורת ארוכה ומדורגת והכיתוב: "התספורת הראשונה שלי מזה שנים". לאחר כמה ימים היא העלתה תמונה נוספת החושפת קארה ארוך. כעבור שבוע קונרד, שככל הנראה התמכרה למספריים, קיצצה שוב את שערה, והפעם לקארה בוב קצר ומגניב השונה אלפי שנות אור מתסרוקת הברבי שכה מזוהה איתה.

המומחים אומרים:

שיקו לוי לוולה פרופשיונלס: "השינוי הוא משמעותי ביותר. ממראה הוליוודי מאוס היא קיבלה מראה שיקי וצעיר, וגם גון השיער נראה יותר טבעי ופחות עשוי".

יניב שלום למספרת NV, מומחה למוצרי פול מיטשל: "הקארה הזה מגיע אלינו מלונדון. אמנם מדובר בטרנד ששולט כיום בעולם השיער - אך בעיניי השיער הארוך הרבה יותר מתאים לה, הוא נותן לה מראה רך ועדין יותר".

לפני

לורן קונרד (צילום: gettyimages)
לורן קונרד (צילום: gettyimages)

אחרי

_______________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: