מאז ומתמיד גררו ילדות יפות ומתוקשרות יחס שנוי במחלוקת - החל מברוק שילדס בסרט "ילדה יפה", דרך נטלי פורטמן ששרה "כמו בתולה" לגבר בסרט "ליאון", מדי זיגלר בת ה-11 שמרקדת בבגד גוף בקליפ של סיה, או להבדיל, נורת' ווסט, פעוטה בת שנה, שלובשת ממש כמו אמה, קים קרדשיאן, מלבושי תחרה שקופים. הגבול העובר בין ילדה יפה ללוליטה הוא דקיק ושברירי, ובדיוק בגלל זה הוא זוכה לפופולאריות רבה ולתגובות סוערות משני צדי המתרס. בתפקיד מושכת האש התורנית ניצבת הפעם כריסטינה פימנובה בת ה-9, סנסציית דוגמנות שזכתה זה מכבר לכינוי "הילדה הכי יפה בעולם", וכפי שמסתמן, כעוצמת יופייה כך מתעצם הפולמוס הסוער סביבה.

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

"עמוד האינסטגרם הזה של כריסטינה פימנובה מנוהל בידי אמה, גליקריה שירוקובה. כריסטינה עצמה לא מעלה תכנים לאינטרנט. זכרו, היופי בא מבפנים". כך מתארת בשורת הסטטוס המרכזית אמה של פימנובה את עמוד האינסטגרם שוקק החיים של בתה, שעלה לאוויר באפריל השנה ומאז הצליח לצבור למעלה מ-350 אלף עוקבים (בפייסבוק יש לה למעלה מ-2 מיליון עוקבים). התמונות המוצגות בעמוד מתמקדות בתווי פניה וגופה של פימנובה, שהחלה לדגמן כבר בגיל 3, ובנוסף היא גם מתעמלת מקצועית.

עוד בערוץ האופנה

פימנובה נולדה במוסקבה לאם דוגמנית ולאב כדורגלן וברזומה שלה כדוגמנית נמצאות לא מעט עבודות מכובדות, ביניהן צילומים למגזין Vogue Bambini והופעות בקמפיינים של מעצבים ומותגי אופנה כמו רוברטו קוואלי, דולצ'ה וגבאנה, ארמאני ובנטון.

עם זאת, דווקא החודש בחר מגזין הדיילי מייל הבריטי להתמקד במחלוקת שמעוררת קריירת הדוגמנות של פימנובה, בעיקר בימי הרשתות החברתיות והתגובות המפוקפקות לתמונותיה בעמוד האינסטגרם שלה, שחלקן מכנות את הילדה "בייב" או מתייחסות לאורך הרגליים המרשים שלה במילים "רגליים סקסיות".

סוכן דוגמניות לונדוני שרואיין לכתבה טען שישנן לא מעט תמונות של כריסטינה בהבעות פנים מעט "פתייניות" או "בוגרות לגילה", "מצד שני", הוא הוסיף, "אפשר לומר על אותן תמונות בדיוק שהיא נראית בהן מזעיפה פנים. מה שבעיקר רואים אלו פנים יוצאות דופן של ילדה". אין ספק, היופי וגם הסקסיות בעיני המתבונן.

גם אתר התוכן הפמיניסטי ג'זבל הצטרף לדיון הלוהט סביב פימנובה וכינה אותה "דוגמנית העל הכי שנויה במחלוקת בעולם", תוך הצפת השאלה האם ראוי שילדה בגילה תשמש כדוגמנית. לשם האיזון ציינו באתר כי למרות הדיון הסוער שהיא מעוררת, מדובר בילדה שהתפרסמה גם כמתעמלת מקצועית, ומקפידה לדגמן אך ורק עבור בגדי ילדים, ולרוב ללא איפור בכלל.

הפולמוס שהתעורר לאחרונה סביב הילדה לא נעלם גם מעיניה של האם, שדווקא לא מוצאת את הבעיה בתגובות המתייחסות לבתה כאובייקט מיני, אלא באלו המבקרות את התנהלותה כאם. כך, למשל, היו מי שהגיבו בעמוד האינסטגרם בנוסח: "תני לילדה להיות ילדה, בשם אלוהים!", או, במקרה קיצוני יותר, "האמא הזאת צריכה למות בגלל מה שהיא עושה לילדה שלה. יום אחד תחטוף את הילדה הזאת כנופיה של פדופילים!".

לפני כשלושה שבועות החליטה האם להגיב למתקפה והעלתה לעמוד האינסטגרם איור של מדונה עם הכיתוב Hit the road haters, שהוקדש לכל מי שיש לו בעיה עם מה שהיא ובתה עושות. "אם אתם לא אוהבים משהו - תמשיכו ללכת", כתבה ושלחה את כל המצקצקים להתעסק בענייניהם.