השחקנית הצעירה אלמה דישי לא תיארה לעצמה את עוצמת הסערה שתחולל ההכרזה על הבחירה בה כמובילת קמפיין יחסי הציבור של חברת ההלבשה התחתונה טריומף. זה התחיל בשיח הטוקבקיסטי הצפוי על מידות הגוף של דישי, בחורה לא רזה במונחים של תעשיית האופנה, והמשיך בטור של מעיין רודה, שפורסם שלשום בישראל היום, בו נכתב: "אז למה קוראים לאלמה דישי שמנה? אם יש משהו שיותר מפחיד נשים מלהיות שמנות, זה להיות מכוערות. כי משומן אפשר להיפטר, אבל כיעור זה כנראה לכל החיים". בהמשך כתבה: "אם היא (דישי, א"י) לא היתה מכוערת, היא לא היתה מלוהקת לתפקיד הבחורה שיהודה לוי בחיים לא היה מסתכל עליה".

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

בישראל היום כבר הספיקו להסיר את הכתבה הפוגענית מהאתר, אבל תגובת השרשרת כבר החלה ברשתות החברתיות, כשמאחורי הפוסט הבולט ביותר שעלה בעניין עומד השחקן תומר שרון. "אישה שמגדירה אדם אחר כמכוער. לפי איזה סולם? באיזה אינדקס מצוינת אלמה דישי, אישה יפה ומרתקת, כמכוערת?", כתב שרון. "מה זה בכלל 'כיעור'? על הילדים שלך (הכוונה לרודה, א"י), שיש סיכוי שלא נולדו עם חתך הזהב זורח מהתחת, גם תאמרי את זה?".

עוד בערוץ האופנה

ובעוד הסופה התקשורתית הזו מתחוללת סביבה, אנחנו מוצאים את אלמה דישי על סט הצילומים של טריומף, די המומה מהפרשה, אבל משדרת עסקים כרגיל, שלא לומר קוליות. "אתה שואל אם נעלבתי?", היא אומרת, "לא, זה עוד שלב בלנסות להבין מה הפרסונה הציבורית שלי מעוררת מול מי אני באמת", היא מסבירה. "זה דורש ממני להגביר את המערכת החיסונית, אבל לדעתי זה ויכוח שכבר הרבה זמן רצה לצאת לגבי מודלים של יופי, ועל הנוכחות של נשים 'לא רזות' במרחב. אני פשוט הטריגר שלו".

ומה את חושבת על העמדה של הכותבת?

"יש אנשים שחושבים שאני יפה, ואחרים שחושבים שאני לא יפה. לא קראתי את הטקסט המקורי, ואני לא חושבת שזאת קביעה מדויקת, אבל זה לא קשור אליי, לאלמה, אלא לפרסונה הציבורית שלי".

יכול מאוד להיות שדישי עוד בשלב ההדחקה, אבל בניגוד לדוגמניות טריות על הסט, ניכר שהיא מגיעה אליו מחושלת וחזקה. אחרי הכול, ההתערטלות הנפשית בלימודי משחק היא לעתים קשה לא פחות מלהסתובב לעיני צוותי צילום בחזייה ותחתונים. "די הדחקתי את הצילומים, ולא כל כך ידעתי לקראת מה אני הולכת", היא מספרת בסטודיו של צלם האופנה דודי חסון, "הופתעתי לראות שאני יותר מוכנה ממה שדמיינתי".

הופתעת מההצעה של טריומף?

"אני חושבת שפנו אליי בגלל מה שאני מייצגת. זה קצת כמו הליהוק לסדרה, כן? הבחורה הרגילה. אנשים מסביבי אמרו לי 'וואו, איזה אומץ יש לך'. אז נכון, המראה שלי פחות שגרתי בנוף האופנה, אבל דווקא בגלל זה שמחתי. אני מאמינה שזה מעביר מסר חשוב לנשים, שהתחיל בסדרה וממשיך בקמפיין הזה".

מה המסר?

"לנסות ולאהוב את מה שיש לך. ואני מדגישה, ל-נ-ס-ו-ת, כי גם אני עדיין במאבק יומיומי של לאהוב את הגוף שלי, את הכישרון שלי, את החיים שלי. לאהוב את עצמך זה לא מסתכם רק בלאהוב את הגוף שלך ואת מה שהוא מייצג. אני מאמינה שאתה יכול להיות הכי טוב רק בלהיות אתה".

זה נשמע כמו משפט סיני עתיק. את בת 27, כבר מצאת את עצמך?

"לא, אני עדיין מבררת עם עצמי ומנסה להיות קשובה לעצמי ולגוף שלי. יש ימים שהייתי רוצה להיות יותר רזה ומחוטבת, אבל אחרי הרבה שנים של חיפושים, הבנתי שמה שחשוב זה להיות מבסוטה עם מה שאני אוכלת ועם איך שאני נראית".

איפה את מרגישה יותר חשופה, כשאת לבושה על במה, או בלנז'רי על סט צילומים?

"התרגלתי כבר הרבה שנים להוציא רגשות החוצה על הבמה, אבל מה שהכין אותי לחשיפה הגופנית על הסט היום היתה הסדרה, בה התמודדתי עם המראה החיצוני שלי וקיבלתי החלטה להיות בטוחה בגוף שלי".

איך התכוננת לצילומים הבוקר?

"הורדתי שערות?"

אכלת כרגיל?

"כל הזמן עברו לי בראש ראיונות שקראתי עם דוגמניות שלא אוכלות שלושה שבועות לפני צילומים, או עושות 100 כפיפות בטן. למזלי, לא עליתי על המסילה הזאת בשום שלב. אפילו אתמול בערב, לפני הצילומים, התחשק לי גלידה וצחקתי כמה שזה מנותק".

ואכלת?

"ברור, אבל מנת ילדים. קטנה".